Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szacsi írta:A törit egyébként én se szerettem, egyszerűen...Unalmas volt, pár témakört persze leszámítva.
A törivel az a baj, hogy túl sok minden hangzik el, és általában pont a lényeg nem.
Pl amikor mi a huszadik század történelmét vettük, emlékszem, sosem értettük, mit jelent a politikában a jobb és baloldal. Valaki megkérte a tanárt, hogy magyarázza már el rendesen, önállóan ezt a dolgot. Neki is futott, de azután sem értettük... (ergo: talán túl korai felhozni ezt az egész témát abban az életkorban).
Továbbá: mindenki emlékszik rá (mert olyan jól hangzik) hogy az első világháborút egy Gavrilo Princip nevű szerb nacionalista diák által elkövetett merénylet ürügye robbantotta ki.
Csakhogy. Mi az hogy nacionalista? Mi bajuk volt az uralkodócsaláddal a szerbeknek? Ezekről nem esik szó, pedig pont ez az értelme az egésznek.
Vagyis az, hogy Magyarországnak akkor vagy 40 százalékát kisebbségek alkották, szerbek, szlovákok, románok, mittoménméghogykik, és ők ugye el akartak szakadni Magyarországtól - ami, belegondolva, egy jogos igény lehetett akkor. Ezekbe a témákba ha belemennének a tanárok, és elmondanák, milyen problémákat szül amikor kisebbségek élnek együtt, vagy éppenséggel egymás mellé vannak kényszerítve, az egy csomó későbbi előítéletnek elejét vehetné (pl olyanoknak, mint amiket ma látunk a magyarok és a szlovákok között).
De természetesen ezek nem hangoznak el úgy, hogy a gyerek értse és meg is maradjon benne, mert kötelezően végig kell darálni az összes történést az ókortól napjainkig, és nem fér bele a prédikálás.
És így végül lényegében az egésznek semmi haszna.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Symbol »

HÉHA!
Kimegy szombathelyre tovább tanulni?
(8.-ból)
Mert én oda szeretnék.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx írta:
Szacsi írta:A törit egyébként én se szerettem, egyszerűen...Unalmas volt, pár témakört persze leszámítva.
A törivel az a baj, hogy túl sok minden hangzik el, és általában pont a lényeg nem.
Pl amikor mi a huszadik század történelmét vettük, emlékszem, sosem értettük, mit jelent a politikában a jobb és baloldal. Valaki megkérte a tanárt, hogy magyarázza már el rendesen, önállóan ezt a dolgot. Neki is futott, de azután sem értettük... (ergo: talán túl korai felhozni ezt az egész témát abban az életkorban).
Továbbá: mindenki emlékszik rá (mert olyan jól hangzik) hogy az első világháborút egy Gavrilo Princip nevű szerb nacionalista diák által elkövetett merénylet ürügye robbantotta ki.
Csakhogy. Mi az hogy nacionalista? Mi bajuk volt az uralkodócsaláddal a szerbeknek? Ezekről nem esik szó, pedig pont ez az értelme az egésznek.
Vagyis az, hogy Magyarországnak akkor vagy 40 százalékát kisebbségek alkották, szerbek, szlovákok, románok, mittoménméghogykik, és ők ugye el akartak szakadni Magyarországtól - ami, belegondolva, egy jogos igény lehetett akkor. Ezekbe a témákba ha belemennének a tanárok, és elmondanák, milyen problémákat szül amikor kisebbségek élnek együtt, vagy éppenséggel egymás mellé vannak kényszerítve, az egy csomó későbbi előítéletnek elejét vehetné (pl olyanoknak, mint amiket ma látunk a magyarok és a szlovákok között).
De természetesen ezek nem hangoznak el úgy, hogy a gyerek értse és meg is maradjon benne, mert kötelezően végig kell darálni az összes történést az ókortól napjainkig, és nem fér bele a prédikálás.
És így végül lényegében az egésznek semmi haszna.
Őööö, nekünk elmondták...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Eszerint az elmúlt 10 év alatt változott a helyzet :taps:

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Valóban, én is hallottam a történelemtanártól részleteket is.
De a mi történelemtanárunk kifejezetten erre gyúrt, hogy érdekességeket és tényleg fontos információkat adjon át, meséljen el. Emiatt utálták is. Miért kell olyanról beszélni, amiből nem írnak dolgozatot...
Ezért tartom feleslegesnek kissé az iskolát. Engem érdekel a történelem, így történelemórák nélkül is utánanézek valaminek, ha nem tudok róla valamit. Leginkább az az emberi oldal érdekel, amit sokszor kihagynak - vajon milyen ember volt Mátyás király, Széchenyi István, Julius Caesar, Winston Churchill? Szerintem ezek érdekes dolgok.
De ha valakit ezek nem érdekelnek, akkor általában elkezd nyavalyogni, hogy minek.
És ha valami nem érdekel, például engem a biológia (annyira nem érdekel, hogy még utálni se tudom), akkor nem fogom megtanulni, vagy ha megtanulom, dolgozat/vizsga után lomtár, mert minek, nem érdekel.

És engem például rendkívül idegesített, amikor végre hallottam valami tényleg érdekeset a történelemről, valamit, amit nem a tankönyvből vett a tanár, és az osztálytársaim csak nyafogtak, hogy össze-vissza beszél...

Az egészből azt akartam kihozni, hogy beszélhetünk igényesebb tanításról, de bőven lesznek olyanok, akik ezt két kézzel, szájukat húzva utasítják vissza. Talán, mert a legtöbb ember nem azért jár iskolába, mert érdekli őket az, amit ott megtaníthatnak, hanem mert iskola nélkül nem lehet, vagyis igen kevés eséllyel lehet rendesen érvényesülni.
Bizony, én is ilyen vagyok. Undorig gyűlölöm, és már marhára unom a tanulást meg az iskolákat, de ennek ellenére főiskolára fogok járni. Már az első beiratkozós nap után tele a tokom az egésszel.

Hogy jó-e ez a rendszer és társadalmi berendezkedés így, vagy lehet-e jobb? Nem tudok rá megoldást mondani, így tulajdonképpen nem tudnám igazán meggyőzően mondani, hogy szerintem semmiképp sem jó.

Tetszik a téma új, intellektuális felhangja :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

És ha valami nem érdekel, például engem a biológia (annyira nem érdekel, hogy még utálni se tudom), akkor nem fogom megtanulni, vagy ha megtanulom, dolgozat/vizsga után lomtár, mert minek, nem érdekel.
Pont a biosz? :o
Ilyet is ritkán hallok :D

Hát igen, ez sajnos megkerülhetetlen, mindig vannak olyan tárgyak, amiknek a vizsga után semmi haszna nem lesz, mert teljesen törlődnek az ember agyából (mint nálam a néprajz).

Darten, melyik főiskolára mész, ha nem titok? (Ha volt már róla szó, akkor bocsi : D )

A tanulásos dologgal egyetértek, nekem is elegem van már belőle, mert kb. a 10%-a érdekel annak, amit jelenleg tanulok. Az már más kérdés, hogy menet közben egy-két érdekesebb dologgal is találkozok, de az alapfelállás az, hogy én se azért járok oda meg tanulom azt, amit mert hú, de szeretem :? És amikor elmondom, hogy nem akarok tanár lenni, akkor néznek rám, hogy de hát hogy lehet, meg miért... : D Egyébként magyar szakos vagyok és ebben a félévben 2 olyan órám van, ami tényleg érdekel:
1. "muzulmán, zsidó és keresztény szerelemfelfogás a középkori költészetben"És ez persze csak egy 45 perces előadás, minden más órán 60 vagy 90 perces.
2. nyelv óra
Ennyi. Aztán remélem lesz még valami érdekes, mert ha nem, akkor nem tudom, hogy fogom bírni. Ja és idén egyszerre két suliba is fogok járni, egy nappali tagozatra és egy levelezőre utóbbi hasonlóan izgalmasnak ígérkezik, mint a magyar...

Visszatérve még egy korábbi vonalra:
Nekem mindig is az volt a bajom az oktatással, hogy a mindennapi gyakorlatban hasznos dolgokról nem esett szó, pl. kémia órán. Az oké, hogy vannak a tér-izomerek, hogy a királyvíz veszélyes és sósav meg salétromsav alkotja, de pl. hogy melyik háztartási (vegy)szer melyikkel gerjed össze, hogyan semlegesítsük, minek mik lehetnek az élettani hatásai, arról egy kukk nem hangzott el. És fizikán/kémián szintén nem volt szó a radioaktivitásról, sugárszennyezésről (és nem sugárfertőzés, ahogy a tévében szeretik mondani), pedig igencsak tanulságos és (ne adj isten) hasznos lett volna (meg még érdekelt is volna a téma).

Középiskolából egyébként kedvencem a gazdasági ismeretek című óra volt, amin kb. negyvenen voltunk és mindenki kikészült tőle. Sávok, adózás, zsűriztetés, stb, stb, stb, minden elhangzott, de senki nem értett belőle semmit. Erre a tanár volt olyan jófej, hogy azt mondta (mivel szakmai évben érettségi tárgynak lehetett választani), próbáljuk el úgy elmagyarázni a vizsgáztatóknak, hogy ők is megértsék és akkor jó jegyet kapunk : D Kösz : D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Szacsi írta:melyik főiskolára mész, ha nem titok?
Nem titok. Kodolányi János Főiskola, kommunikáció és médiatudomány szak. Lehet jönni és megérinteni engem.
Azt most nem mondom el, miképp érzem magam így a beiratkozós nap után. Nem az, hogy nem tűrne nyomdafestéket, csak túlszenvedném.

Egyébként az iskola rég nem az érdekesség pártján áll. És eleve túl sok információt próbál adni, nagyon sok helyen (ahogy Emtrexx is említette) nincs is életkornak megfelelő időben adva, és arra már nincs idő, hogy megmagyarázzák, vagy hogy akár csak a többség megértsen mindent.
Kell valami, amivel kitöltik az ember idejét, amíg a szülők dolgoznak. Más kérdés, hogy ezt nem azzal kéne-e tölteni, hogy például megtanítsák az embereket rendesen olvasni és fogalmazni. Talán az lenne az alapja az egésznek. Gimnázium tizenkettedik osztályban azt mondta a tanár, hogy "individuális", vagy "differencia", és az egész osztály csak nézett kétségbeesetten (sőt, felháborodva).

Elég furcsa, hogy ez az elképzelés arról, hogy milyennek kell lennie egy értelmiségi embernek.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Há! Neked Neptunod van, nekünk bezzeg menő ETR-ünk. xD
Ott majd sajtóra mész gondolom.
Egyébként az elemi, meg közép kötelező ezért mindenki utálja, minden fölöslgeses dolgot "megtanítanak", azok télleg nem az érdekességről szólnak. Nade a felsőoktatási intézményekbe azért megy az ember, mert érdekli az a bizonyos szak. Nameg a jófej mentorok, meg csoporttársak, meg pia miatt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egyébként az iskola rég nem az érdekesség pártján áll. És eleve túl sok információt próbál adni
Azt azért ne felejtsük el, hogy a sok fölösleges dolog tanulásának - amit később úgyis elfelejtünk - az is a célja, hogy pusztán a memóriánkat fejlessze. Tehát a verseket sem elsősorban azért tanuljuk, hogy mindet meg is jegyezzük, hanem azért, hogy később is képesek legyünk szövegek pontos megtanulására. Töriből évszámoknál ugyanez. (deja vu érzésem van, ezt már írtam itt valahol? :D)
Az általános iskola inkább a készségek fejlesztéséről szól, ott még kevés a hangsúly az érdekességeken, mert akkoriban még igen kevéssé érdeklik az embereket az érdekességek.
Ezekre középiskolában & gimiben kellene ráfeküdni inkább, és onnan kivenni a felesleges tárgyakat, mert ekkor lehetne jól hatni a világszemléletre is a megfelelő dolgok adagolásával (csak sajnos pont ez az ami egyáltalán nem célja a középiskoláknak).
Nekem mindig is az volt a bajom az oktatással, hogy a mindennapi gyakorlatban hasznos dolgokról nem esett szó, pl. kémia órán.
Egy ideje már tervezik, hogy megszüntetik az önálló kémia-oktatást, és beleépülne a biológiába (általános iskolai szinten persze), ami szerintem teljesen jó ötlet.

Szacsi: hát a te képzésednek is van tanári része? Wow :D Már egy egész tanári kar összeállhatna ffcenter-esekből :D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Emtrexx írta:Wow :D Már egy egész tanári kar összeállhatna ffcenter-esekből :D
Aztán ha tudnád, hogy valszeg én is annak mennék majd jövőre. :D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Most pedig megkérem Azureust, mondja el a többieknek, én milyen tanár lennék. Ha már itt tartunk.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szacsi: az az első tárgy nagyon jól hangzik.

Én mindig is úgy gondoltam az általánosra, hogy arra elég, hogy felkeltse az érdeklődésünket valami iránt, ami érdekel, hogy majd később olyan szak iskolába menjünk és onnan a felső oktatásba. Aki meg nem tud dönteni, az meg megy gimibe. Mondjuk édesanyámmal beszéltünk arról régen, amikor felvételiztem, hogy ha nem tudom, hogy mit akarok, nyugodtan menjek gimibe, mert túl sokat kérnek egy 14-15 évestől azzal, hogy döntse el a "sorsát". És szerintem meg ilyen kérdésben a szülő ne döntsön helyette. Mert lehet, hogy érdekli valami a gyereket, csak még nem tudatosult benne.

Egyébként meg amit nem értek, az ami nálunk van: rajz(nem írom végig a nevét), társadalomismeret, ének, gazdaságtan, és egyéb töltelék tárgyak. Ez tök jól hangzik, a társadalomismeret még érdekelt is(amíg nem közölte a tanár, hogy ahhoz a törihez fog kapcsolódni amit veszünk: Mátyás 12-ben, no comment. Pedig az aktuál politika vagy akár még az előző évezred politikája is érdekelt volna, mert semmit nem tudok róla), de a többi. Egy informatikai suliban? Rendben, alapműveltség, de akkor a tanár ne úgy jöjjön az órára, hogy darálja az anyagot, a 34-ből 20 ember alszik emiatt, és bukással fenyeget, hanem csináljon kedvet, hogyha nem is érdekel minket, legyen élvezetes, és szőjje bele az anyagot. Ha már az osztály 50%-át meggyőzte(márpedig nálunk biztos meg tudta volna), akkor már az jó.

Trexx: én is gondolkodtam a tanári álláson, de letettem róla. Nem lennék jó specifikusan semmiben, és azt a lelkiismeretem meg nem engedi, hogy így tanítsak.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Nemtom jó ötlet-e ha megírom de... én asszem szakács akarok lenni
aki meg kiröhög miatta az oan mint az osztálytársaim(nagy része)

jut eszembe:ti mik akartok lenni?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Symbol írta:Nemtom jó ötlet-e ha megírom de... én asszem szakács akarok lenni
aki meg kiröhög miatta az oan mint az osztálytársaim(nagy része)
:o buták az osztálytársaid, az az egyik legkirályabb szakma! (szerintem) Gondoljatok bele, kajákkal foglalkozni egész nap... Csak az a baj hogy valószínűleg el fogsz hízni :) Volt egy nádszálvékony osztálytársam. Felvették egy pizzériába dolgozni, és pár év alatt akkoranagy darab ember lett belőle hogy meg sem lehet ismerni :D
Egy rééégi általános iskolai osztálytársamnak meg (ő is szakácsnak ment) azóta saját vendéglője is van (én meg hol vagyok hozzá képest... még semmit sem értem el :( )
én is gondolkodtam a tanári álláson, de letettem róla. Nem lennék jó specifikusan semmiben, és azt a lelkiismeretem meg nem engedi, hogy így tanítsak.
Borzasztó kevés azok száma, akik azért tanulnak tanárnak, mert tényleg tanítani is akarnak. Nálunk 20 emberből 5-8 között van általában azok száma, akik egyáltalán fontolgatják hogy tanítsanak, pedig ez specifikusan tanárképző főiskola.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

kult44 írta:én is gondolkodtam a tanári álláson, de letettem róla. Nem lennék jó specifikusan semmiben, és azt a lelkiismeretem meg nem engedi, hogy így tanítsak.
Én meg csak simán utálom a gyerekeket :P (Tisztelet a kivételnek persze.)

Symbol: Nem is tudod, milyen szerencsés vagy, hogy konkrét elképzelésed van a jövőt illetően : D Emtrexxhez csatlakozva, szerintem is tökjó szakma, persze csak úgy, ha szereted is csinálni. Egyik ismerősöm pl. vendéglátós vagy milyen suliba járt és főzőcske órán még a krumplit sem tudta normálisan meghámozni (mondjuk ehhez is tehetség kell X D), abba is hagyta az egészet.
jut eszembe:ti mik akartok lenni?
Korábban már említettem, hogy én pl. sokáig csillagász szerettem volna lenni, de hogy azzal itt Magyarországon mit lehet kezdeni, az már más kérdés :?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én nem röhöglek ki, csak most szólok, hogy nagyon sokan szakácsnak mennek. És csak szakácsból nem fogsz megélni, akkor a szakácson túl is kell menni, hogyha szakmában akarsz elhelyezkedni. Szerintem szakácsból - mire végzel - ha nem is lesz annyi, mint az ügyvédből, de nagyon sokan lesznek. Bár ha mesterszakács leszel, akkor jó lesz :D

Emtrexx: hanyadik éved ez a fősulin?

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Symbol »

arra törekszek :D (mármint a mesterszakácsra)

itthon épp azon gondolkottam hogyha minden összejön és nyitok egy éttermet(ami elég kétséges :? )hogy akkor az oan lesz amibe a többség magyar étel.
PL.:mákosguba ,hortobágyi húsos palacsinta,gulyás leves(mert tuttpmmal az is magyar étel :D )stb...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Az én apukám is szakács(mester szakács) :D A mester vizsgához kell csomó felesleges dolgot is tanulni. Még egyes törvényeket, meg adókat is tudni kell hozzá xS :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

EU gazdaság óra már minden szakon van. :D

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

én nem tudom mi akar lenni előszőr legyen éretségi meg jövőre utánna majd elválik info szakon vagyok szal majd leszek híres rapper:D nekem is van egy érdekes tantárgyam információs technológia bár ez nem felesleges..... de még is az :wink: :D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Gondoltam, nem a Bemutatkozásba írom tovább, és azt hiszem, itt beszéltük a múltkor, hogy miben lehetne fejleszteni a fórumot. Most az jutott eszembe, hogy mi lenne akkor, hogy ha átállna a fórum JapánRPG, vagy akár csak úgy Játék fórummá? Persze, tudom, akkor már nem lesz Final Fantasy, de egyrészt Final Fantasyként nem működik teljes fényében nemtudomén mióta (régóta), másrészt névlegesen maradhatna FFcenter.
Azt is tudom, hogy már vannak más játékokról bőven témák, de egy kis redszerezéssel rögtön otthonosabbá lehetne tenni a dolgot, főleg, ha például az egyes játékokról képtárak is lennének, meg linkelt kritikák, tesztek, ilyesmik.
Nem olvastam vissza, úgyhogy lehet, hogy már mondta valaki az ötletet, csak újra feldobtam. Emtrexx, mit gondolasz? (:

Amúgy meg az is eszembe jutott, hogy szívesen segítek akár moderátorként, csak nem vagyok tisztában teljesen azzal, hogy ez milyen feladatokkal jár, mihez kell érteni, és mennyi időt szükséges szánni rá.
Csak annyi, hogy szeretem ezt a helyet, és ha kell segítség, Summon --> Darten :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az a gond, hogy ez nem igazán a fórum kérdése. Mármint: a fórumon elég nagy a pangás, igen, de ez azért van mert a főoldalon sincs változás, tehát nincs miről beszélni. Márpedig a főoldali tartalmak bővítéséhez nekem nincs energiám, és más embert se találok rá emberemlékezet óta.

Természetesen ki lehetne bővíteni általános japánrpg-s oldallá*, az ötlettel nincs gond - azzal van, hogy nincs aki csinálja :)

(*ennek kezdeményei egyébként már elindultak, hiszen Mahdi régebben írt egyéb rpg-s bemutatókat is).

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Axel »

Emtrexx írta: és más embert se találok rá emberemlékezet óta.
Hoho, pedig szerintem lenne! :szemöldök:

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Mi lenne a feladata annak aki megkísérli bővíteni a dolgokat? Utánanézés, jólértesültség?
Valamint van még egyéb feladat ami elvégzendő?
Szerintem írd ide össze, hogy mit kéne tenni szerinted. Hátha lenne rá jelentkező innen-onnan. Ártani nem árt, hacsak nem rabolja a drága idődet :D
While you're at it, a moderátor feladatkörét is ismertethetnéd. Esetleg.
Persze ha úgy tűnik, hogy sürgetlek, akkor az hülyeség (:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Új moderátorra szerintem egyelőre nincs szükség, a jelenlegi hozzászólásszámot bőven karban tudja tartani 1 ember is :) (hihetetlen, de volt olyan időszak hogy a napi hozzászólásszámunk 60 és 100 között mozgott :( Na, akkor tényleg jó volt ha több van).
Attól persze megbeszélhetjük, ha nagyon szeretnéd. A korábban kijelölt moderátorok úgysem aktívak már.
Mi lenne a feladata annak aki megkísérli bővíteni a dolgokat? Utánanézés, jólértesültség?
Lényegében igen :) Meg a Wordpress használatának és html kódoknak alap ismerete.
Meg nem ártana egy kis brainstorming sem. Ma már eszméletlensok játékoldal létezik, melyek ráadásul mindenféle extra dolgokat is nyújtanak, úgyhogy eléggé oda kellene lépni hogy helyettük ide jöjjenek az emberek.