Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: abydos »

Lehet tudom a választ. A füleseden esetleg nincs mikrofon? Mert a normál fülesen egyszerűen fogalmazva a dugó fém részén csak két fekete csík van, ha három van, az általában a mikrofon. Ha a lejátszód valamelyiket nem támogatja, akkor lehet ilyen problémád.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem mikrofonos, sima jack-dugós fülhallgató meg sima jack-es mp4.
Már csak keresnem kell vkit aki tudja ki lehet-e cserélni.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szacsi írta:Hú, tényleg, de rég voltam korcsolyázni :|
Esetleg, ha jut rá idő januárban, elmehetnénk. =)
Szacsi írta:Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a Karácsonyban nem is ajándékozást szeretem (na jó, azért azt is), hanem a hangulatát, mászkálni a vásárokban, a fenyő illatot, meg hogy mindenféle jól kinéző kaját csinálok/csinálunk (sonkatekercs, francia saláta, töltött hús nyamm :P ). Meg a karácsonyi mézes sütit dióval a közepén. Bár idén annyira nem fogok ilyet enni, mert egy rakat fém van a számban és azzal nem lehet. Ejj.
Ezzel egyetértek! Nagyon nem szeretem például azt, amikor már november elején minden fel van díszítve (boltok, áruházak... etc.), de december közepén sétálni, forralt borozni a Vörösmarty tér környékén... Hmmm.... De jó is az!
Szacsi írta:Ja és már megint ilyen undorító esős meleg idő van + viharos szél. Pfujj :?
Noh, erről tudnék mesélni. :D Itt a tenger mellett olyan szelek vannak sima hétköznapokon, amilyet csak ritkán tapasztaltam... És amikor beüt a vihar, akkor aztán, ha fizetnének se mennék ki... :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Zorgika írta: Itt a tenger mellett
Wow, merre is vagy ? :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Száműzték egy lakatlan szigetre XD

(Bocs :lol: )

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Ti még éltek? :P

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nem XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Élünk-élegetünk kisebb-nagyobb lendülettel :)

Jelentem: végre itt is befigyelt az első hó! :örül: Bár még nincs olyan nagy, hogy el lehessen ásni benne a macskát, de remélhetőleg holnap reggelre esik még jócskán :D

***

Ja és bocsi a pár spamért ami beszűrődött a fórumba amíg nem figyeltem erre, törölve lettek :yes:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Akkor Te vagy a built-in spam szűrő ? :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Eddig nem kaptunk belőlük már vagy ezer éve, de most így az ünnepek közeledtével úgy látszik szeretetre és társaságra vágynak a spamgépek is. Kicsit lelkiismeret furdalásom is van hogy töröltem.

:laugh:

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

játszanak ff-ekkel és beszéljenek róla no meg írjanak a felettük lévő fórumozóról :P

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ehh, szentestére felmelegedést mondanak, megint nem lesz fehér Karácsony :(

Apropó, tegnap meg ma is kimentem 1-1 karácsonyi vásárra.
Bár hívhatnánk úgy is, hogy "Karácsonyi vásár külföldieknek". Kva nagy drágaság van. És csupa szir-szarokat árulnak, semmi értelmes dolgot nem láttam. Na jó, vannak bögrék. És ennyi.

Egy kis ízelítő az árakból:
- nemtom milyen szaloncukor 5000Ft/kg (!!!!!)
- csoki egész mandulával, körte darabokkal meg még a franc tudja mivel 1700 Ft/tábla
- lángos 790 Ft(elég kicsi is)
- ocsmány kézműves kancsó 6000 Ft
- csorba macskás kancsó 1600 Ft
- szőrmesapka (aminek farok is van a hátulján) 32 000 Ft


A pofátlanság csúcsa.


A kajás frontot már meg sem mertem nézni (csalamádé, helyben sült hurka, csirke, pörkölt meg egyebek). Persze minden pad foglalt volt és két pofára zabáltak az emberek.

Az egyetlen pozitívum, ami a vásáron ért, hogy láttam egy hatalmas, gyönyörűséges komondort :D
http://www.kutya-tar.hu/fajtak/komondor

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh, a hiradóban is beszéltek róla, direkt kitért rá a riporter hogy eléggé külföldi pénztárcákra van hangolva a vásár, mert nagyon elszálltak az árak.

Én tavasszal voltam valami kézműves vásárban itt Szentesen. Egyik helyen vettem valami vázát, mert nem is volt drága, meg jó a tudat hogy rögtön az előállítóhoz megy a pénz, aki dolgozgatott vele a műhelyben :) És hogy nem holmi kínai fröccsöntött vacak, mint amivel az összes áruház tele van már (a családban mindenki folyton olyanokat vesz, sehogyse tudom őket lenevelni róla...)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na igen, a kínai vackok. Erről van egy "jó sztorim", bár az eset elszenvedőjének nem volt túl kellemes.

Szóval. Anyám egyszer elhatározta, hogy vesz nővéremnek ajándékba egy hajszárítót (nővéremről tudni kell, hogy nála minden fogyóeszköz, a mikro sütőtől kezdve a lemezjátszóig minden, nála minden tök hamar tönkremegy). Nem akart gagyi kínait venni, ezért elment a Szarvasi márkaboltba és ott vett egyet (aki nem tudná, a Sazrvasi egy magyar cég).

No, tesóm megkapta ezt a csodát és első bekapcsolásnál kigyulladt a hajszárító, konkrétan lángcsóva jött ki belőle, majdnem leégette a (szép, hosszú, fényes) haját. Tesóm gyorsan kihúzta a kábelét és bevágta a kádba. Mikor ezt mesélte, nem akartam elhinni. Aztán áthozta és nekem is megmutatta...A hajszárító elülső fele összeolvadt és koksz fekete lett. Anyám fogta a gépet és visszavitte a márkaboltba, ahol még csak nem is fizették rögtön vissza az árát, de még kivizsgálásra is leküldték nem tudom melyik városba a gépet. Végül (kb. 2 hónap után) visszakapta a pénzét.

Ja, és a legszebb az egészben, hogy bár a dobozon nem volt feltüntetve (!), valamelyik mellékelt papírján ott virított, hogy ez is made in China.

Bár, megmondom őszintén, meg se lepődtem.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ihhh, frankó :o

Ennél még az Orion tv-k esete is jobb, azoknál legalább fel van tüntetve a dobozon hogy kínából hozzák, meg hát nem is gondolná szerintem senki hogy hazai cég annyira felfejlődött hogy már LCD tévét gyártson :D

Egyébként megküzd az aki nem-kínai terméket keres. Én a múltkor a tescóban negyed óráig bújtam a vízforralókat, mire találtam egy Lengyelországban gyártott Philipset. Azon kívül kb 20 tipus volt még, de mind kínai volt. És hát persze a lengyel volt a legdrágább. Valamint amikor a pénztárhoz vittük, nem is volt benne az adatbázisukban a száma, és ott szenvedtek csomót mire fel tudták vinni a számlára. Szóval így jár az aki az európai gazdaságot akarja támogatni :D
(De PC egérből, hosszabbítóból és energiatakarékos égőből sem találtam európai gyártmányt amikor ezeket akartam venni)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

akmal888 írta:Wow, merre is vagy ? :D


Nos én jelenleg Anglia déli partján, a Kelta-tengernél időzöm. Persze nem nyaralok, hanem dolgozom. Főleg most az ünnepek tájékán van nagy hajtás... Vasárnap csak 13 órát kell majd minimum szünet nélkül lehúznunk. De nem panaszkodom, örülök, hogy van munkám.

Oh, mi is voltunk itt karácsonyi vásárban. Azaz Londonban, a Christmas Wonderland-ben, ami évente kerül megrendezésre a Hyde Parkban. Ambivalens élményekkel szolgált számomra, mert annak ellenére, hogy a "gagyi" is képviseltette magát a magas árakkal együttvéve, voltak -számomra- egész jó dolgok is. Az egyik egy 66 méter magas zuhanólift volt, amit természetesen muszáj volt kipróbálni. Meg egy kisebb hullámvasutat is. Továbbá, hogy lassan fél éve (hacsak én nem csináltam magamnak valahogy) nem ettünk hazai ételt. És ezért, ha pofátlanul is drága volt, de elfogyasztottunk egy fokhagymás lángost és nokedlit marhapörkölttel ebédre a vásárban. (Külön elismerés annak az angol hölgynek, aki szintén pörköltet evett és nem a "ízebűzesincs" angol standhoz ment ebédelni.) Utóbbi még nem is volt arányaiban annyira drága, mert egy adagért 4 fontot kértek el, és szép nagy adag volt. Ellenben a lángosért, amit egy másik magyar csoport árult, szintén négy fontot kértek el.
De összességében ugye az angol pénztárcához lett igazítva az egész, és nekik ez nem nagy kaland anyagilag. Szomorú, hogy nálunk nem a hazai pénztárcához mérnek...

Szacsi: ez tényleg megtörtént a nővéreddel? Mert ez azért eléggé durva. Komolyabb baja is eshetett volna. :?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Zorgi: Francba, most éhes lettem :(

Biztos mindenkinek ismerős az a kép, hogy valami majálison vagy vásáron vagy ünnepnapon mindenféle kajás standot felállítanak és ott forgatják nyárson az ökröt és baromi jó illata van....

Na, én ilyet egy csomószor láttam kicsi koromban, de mindig az volt a válasz szüleim vagy nagymamám részéről, hogy túl drága... Soha a büdös életbe nem vettek volna egy falatot sem :1eye:

Ja és egy kis kellemes élmény. Fogszabit rakattam föl, úgyhogy kicsit nehézkesen megy mostanában az evés, konkrétan itt-ott tök lazák a fogaim, képtelenség pl. zsömlét enni. Erre valaki épp most csinálta meg nekem meglepiként a már nem tudom mióta ígérgetett ropogós paníros csirkeroládokat. Kössz...


Bocsi a nyavajgásért, kicsit elkalandoztam XD

Emtrexx: Hosszabbítóból még török szokott lenni, de az ugyanolyan vacak, mint a kínai, max. úgy tudod szétszedni, ha széttaposod (csavar nuku). :P Ja meg kaptam egy zseblámpát, ami lámpa meg öngyújtó egyben (természetesen egy ilyen agyament ötlet nem lehet más, mint Made in China). Az öngyújtó majdnem levitte a hajamat (: D ), néhány alkalom után kifogyott. A lámpa része egy jó darabig ment, nagyon jó fénye is volt, aztán mikor lemerült, gondoltam (én naiv), h kicserélem az elemet. Nagy nehezen széttekertem: belül totális káosz uralkodott, az elemek helyét se találtam meg egykönnyen. Olyan f.s módon volt megcsinálva az egész, hogy vágtam ki a kukába.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

biztos hogy öngyújtó is volt? :roll: XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Most, hogy így mondod, lehet, hogy gázgyújtó volt... XD

Bár határozottan öngyújtó kinézete volt és a dobozán is az volt ráírva : D

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

a gyárban hibás volt és láng jött ki belőle,aztán rámondták hogy multifunkciós öngyújtó :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na, én ilyet egy csomószor láttam kicsi koromban, de mindig az volt a válasz szüleim vagy nagymamám részéről, hogy túl drága... Soha a büdös életbe nem vettek volna egy falatot sem
Jajjj, ne is mondd, nekem is csomószor letörték a kedvemet ilyennel. Hogy ott árulták a palacsintát meg mindenféle finom cuccokat és mindig azt kaptuk hogy "nem, drága, majd csinálunk otthon" ehhhhhh :D De az otthon készült az sose olyan jó XD
Fogszabit rakattam föl, úgyhogy kicsit nehézkesen megy mostanában az evés
Másik jajjj. Megyek én is jövő héten fogászatra. Lehet hogy valami nagyobb beavatkozás lesz :fél:
Megadom a módját az év lezárásának :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:
Fogszabit rakattam föl, úgyhogy kicsit nehézkesen megy mostanában az evés

Másik jajjj. Megyek én is jövő héten fogászatra. Lehet hogy valami nagyobb beavatkozás lesz :fél:
Megadom a módját az év lezárásának :mrgreen:


Uhh, pont a jövő héten mész? Kemény :o :mrgreen:

Amúgy meg kár izgulni, egy jó fogorvos pikk-pakk megcsinál bármit, nem fogsz semmit érezni. Ha nagyon ügyes, akkor még az injekciót se :mrgreen: (Sztk vagy magán orvoshoz mész amúgy?)
(Amúgy a fogszabi meg egyáltalán nem para, csak ijesztően hangzik :D Annyi rémtörténetet olvastam előtte, hogy így meg úgy fáj, pedig abszolút nem gáz. És tök jól néz ki közelről :) Kicsi koromban volt kivehető, na, az aztán borzalom X D)

Kajás dolog ---> Jajj, de jó, nem csak én szenvedtem az ilyen válaszoktól XD Ahh, de finom is a palacsinta :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

basch írta:a gyárban hibás volt és láng jött ki belőle,aztán rámondták hogy multifunkciós öngyújtó :P
Haha XD Ez jó.

Ez pont olyan, mint a vicces mondás a kínai szakácsról, főzésnél: bármi, ami mozog az jó lesz kajának, ami meg nem mozog az jó lesz fűszernek XD

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

XD Kína jó téma :P

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Milyen ismerős, nálunk is ez volt a válasz, ha akartunk valami ilyesmit enni. Egy idő után meg már nem is kértem, mert tudtam, hogy úgy se lehet, majd otthon... :D Megnézném, ahogy ökröt sütünk a kertben. :D (Megjegyzem: jó érzés, hogy most odamentem és megvásároltam, amit szerettem volna és nem az a helyzet állt fent, hogy "nem, nem jut rá".)

Szacsi: te sztk vagy magánorvoshoz mentél? Erről szeretnék majd kicsit kérdezősködni, mert érintett vagyok. Csak nem vagyok oda túlzottan a fogorvosokért... De amit meg kell tenni, azt meg kell tenni.
Nagyon régen, még ifjú koromban nekem is volt kivehető, éjszakai fogszabályzó, de mondanom se kell, hogy nem nagyon használtam... :D