Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

No és milyen szakterületet akarsz majd megcélozni?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Előbb vegyenek fel orvosira ( lehetőleg Semmelweis ÁOK, de mindegy, csak orvosi legyen), aztán az még ráér.
De ha a bizonytalan is érdekel, akkor mondom, leginkább kutató szeretnék lenni :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Megkaptam a diplomámat
Gratulálok!! :D Mik a további tervek?

Én még mindig nem kaptam meg, mert már vagy 2 éve nem sikerült félretennem pénzt a nyelvvizsgára, ami kell hozzá, úgyhogy egyelőre húzódik a dolog XD
Jó, amúgy én sem vagyok beteg, orvosi tervekkel Persze, csak ha felvesznek
Az jó kis terület, hajrá! Ugye most vannak készülőben a reformok hogy emeljék az orvosi fizetéseket (bár a dokik/kutatók eddig sem nagyon panaszkodhattak, pláne ha nem állami cégnék dolgoznak), de ha mégis minden kötél szakad, külföldön is tárt karokkal várják őket, szóval elég sok a lehetőség :)

A művészeti területektől viszont óva intenék mindenkit, hacsak nem szeretnek programozni is! Sose gondoltam volna hogy ennyi állástalan grafikus van :o

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:
Megkaptam a diplomámat

Gratulálok!! :D


Köszi!


Én még mindig nem kaptam meg, mert már vagy 2 éve nem sikerült félretennem pénzt a nyelvvizsgára, ami kell hozzá, úgyhogy egyelőre húzódik a dolog XD


:1eye: Középfokú nyelvvizsga kell? Most látom, hogy mennyire fölnyomták az árakat...Én még 2006-ban csináltam, akkor egy huszasból megúsztam (oda lett mondjuk az összes zsebpénzem :( ), most meg már 26000-nél tart ugyanott :o Hát pedig minél előbb csináld meg szerintem, ennél csak még drágább lesz és nehogy kitalálják majd, h x idő után már nem nyújthatod be és akkor elúszik a diplomád :|


Mik a további tervek? :arrow: A művészeti területektől viszont óva intenék mindenkit, hacsak nem szeretnek programozni is!


A programozás XD /Álláskeresés mellett persze.../És ezt most halál komolyan mondom, engem érdekel :) Tudom, ez pasiknak való meló, de akkor is :D
(Jelentkeztem még ilyen pénzügyes vackokra is, hátha...(És nem, nem diplomás képzés, csak sima felsőfokú szakképzés.)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh, ezen most meglepődtem azért :D
Bár tévhit hogy pasiknak való, a szintén manga-rajzoló Vincze Andrea is programozó matematikus :)

Melyik ágára gondoltál egyébként? Én webprogramozásra utaltam (grafikusok közül általában a webgrafikusok a legkelendőbbek).

**************

Ja és a blogomon van egy statisztika arról hogy milyen kulcsszavakra keresve találtak oda látogatók az utóbbi időben. Egyikük erre keresett rá "madaras andrea szacsi e-mail" :D (feb 24-én) Sikerült elérnie? :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ja-ja, a webprogramozásra gondoltam :)

Ehheh :D Hát még nem kaptam semmi ilyesmit.


De mi is volt olyan meglepő? :D A programozás?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

De mi is volt olyan meglepő? A programozás?
Igen, hogy még ez is érdekel :)
Bár a webprogramozáson belül is elég sokféle van (túúúúúl sok is). Én is terveztem hogy ezzel akarok foglalkozni, de amikor megláttam egyik volt csoporttársam portfólióját ( http://tarigabor.com/ ) rá kellett jönnöm hogy akkora lemaradásban vagyok, hogy nem is tudom érdemes-e :(

Egyébként Zorgi is webdizájn felé kacsingat ahogy hallom :D

****

Küldtem egy mailt citromailre, majd alkalomadtán csekkolod, plíz? ^^

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Uhhh de régen jártam erre :D úgy látom a külső változott :) tetszik :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A fejléc ugyan még mindig nincs berakva, de már jó úton járok mert már legalább megvan hozzá a kép XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Jó munkához idő kell. :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na, már az adóhatósággal is meggyűlt a bajom :? Egy jótanács: mindenki tanuljon ameddig tud, mert ami utána jön az egy nagy **** :1eye:
Vagy a legjobb ha már suli mellett elkezd állást keresni az ember (és talál is).

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az a baj, hogy amíg az ember tanul addig azt hiszi majd jobb lesz, ha dolgozni fog, amikor meg elkezd dolgozni, akkor meg vissszasírja azt az időt amikor tanult.

Persze mindig vannak kivételek.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jah, igen, a tanulás.

Nézzétek meg ezt 26:00-tól 26:30-ig. Annyira találó : D

http://www.youtube.com/watch?v=48c5TqHmg9o

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az a baj, hogy amíg az ember tanul addig azt hiszi majd jobb lesz, ha dolgozni fog, amikor meg elkezd dolgozni, akkor meg vissszasírja azt az időt amikor tanult.
Nem az a baj hogy dolgozni kell és az rosszabb a tanulásnál, hanem hogy dolgozni kell de nem találsz munkát. Arra kb ne is számítson senki hogy olyan területen fog elhelyezkedni amit szeretne :?
Legalábbis nekem egyetlen ismerősöm van aki rögtön annak megfelelő munkát kapott, amilyen sulit elvégzett. Ehhh.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én majdnem 2 évig dolgoztam a vendéglátásban annyi időbe telt, amíg találtam valamilyen informatikai munkát, amit a végzettségemnek megfelel...

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx írta:Nem az a baj hogy dolgozni kell és az rosszabb a tanulásnál, hanem hogy dolgozni kell de nem találsz munkát. Arra kb ne is számítson senki hogy olyan területen fog elhelyezkedni amit szeretne :?
Na ja. Én már ott tartok, hogy szinte bármilyen gagyi munkát bevállalnék, csak vennének már fel valahová... D:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh, Ama, tényleg te bölcsész/magyar szakon végeztél nem? Milyen állást keresel? Mármint milyen pozícióra képesíthet fel bölcsész diploma? Valamilyen szerkesztő, vagy szakértő? Nem vágom ezt :D
Én majdnem 2 évig dolgoztam a vendéglátásban annyi időbe telt, amíg találtam valamilyen informatikai munkát, amit a végzettségemnek megfelel...
Huh, titkon reméltem pedig hogy majd valaki rámcáfol, hogy nem olyan rossz a helyzet, de úgy látom tényleg rossz :?
Nekem egyébként mindenki azt mondja hogy menjek külföldre.
Nemrég egy adásvétel kapcsán összefutottam egy idegen sráccal, ő is rögtön azzal kezdte hogy "Mit dolgozok? Nincs munkám? Menjek külföldre!" Szóval ennyire mindenki :D És több ismerősről hallom hogy mennek is (Zorgika is már Angliában van, ugye). Nem tudom mi lesz ebben az országban pár év múlva :roll:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na jó, nekem meg a külföldi unokatesóm is külföldre ment... :P

Más:

Mint, tudjátok, gyakran kiakadok ezen-azon (mint a karácsonyi vásáron az árak pl.).
Namármost bementem egy állatkereskedésbe (élő állat+felszerelés is van), mert vennem kellett ezt azt. Figyeljétek, milyen árak vannak (úgy általában):

kocka terrárium alom (tőzeg, stb.) (kb. 8 liter lesz): 580Ft
2-3 liternyi (kevés) tőzegalom 400 Ft
tengeri só, 2 kg: 2000 Ft-tól fölfelé
műgyanta tálka: 2000 Ft-tól fölfelé :1eye:
akvárium homok, kb. 1,5 kg: 700 Ft :1eye: (homok!!!)
terrárium homok, 5 kg (ez is ugyanaz, csak nem hal hanem gyík van a csomagoláson) 2300 Ft-tól fölfelé O_____O
vasfa meg még nemtommilyen (amúgy nagyon nehéz) fa, 1500 Ft körül van kilója O__O
pókterrárium, ami a vaterán 1500-2000 Ft, boltokban minimum 4000 Ft :P
(Jah, láttam valami tenyérnyi, szőrös pókot is, 12 000-ért :P )
UV lámpák is horror árban vannak.

AZ oké, hogy az ilyen spéci tálak meg dekorációk drágák. De könyörgöm, a homok is???? Meg a tőzeg is? Jujj.

Tanács: ne tartsatok egzotikus állatot, mert a gatyátok is rámegy. Még olyat se, ami igénytelen, mert ha orvoshoz kell vinni, az is egy vagyon (bár most, hogy belegondolok, a kutyánál is mindig súlyos pénzeket hagytam ott), vagy ki se tudják kezelni, ha baja van (pl. kaméleon).

Tartsatok csigát :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem az árak a magasak, a fizetések alacsonyak.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, ez köztudott, de nem is erre akartam kilyukadni, hanem hogy aranyárban mérik a homokot meg a földet. Pedig az csak föld meg homok :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tanács: ne tartsatok egzotikus állatot, mert a gatyátok is rámegy. Még olyat se, ami igénytelen, mert ha orvoshoz kell vinni
Uhh hát én nem is tartanék soha semmilyet. Nem szeretem a gondolatát sem hogy bezárva tartsak itt különböző lényeket (most attól a ténytől tekintsünk el, hogy nálam még a virágok se húzzák sokáig :mrgreen: ). Jó, persze szokták mondani hogy amúgyis tökhülyék, észre se veszik (pl, halak, hörcsög, meg ilyesmik), de hát akkoris. Mászkáljanak kint a nagyvilágban, éljék az életüket. Nekik is csak egy van :)
Pl múltkor azon vitázgatott velem valaki hogy én miért nem heréltetem ki a macskát, mert akkor nem mászkálna el és nem sérülne le folyton. Dehogggggyyyyis! Menjen csak, és szexeljen meg dolgozgasson, eszem ágában sincs bármit csinálni vele :D

Bár persze az igazsághoz tartozik, hogy mindettől függetlenül most épp van valamilyen kis rágcsálónk a házban, bár ez esetben alighanem önkényes lakásfoglalásról beszélhetünk, az éléskamra felől jön néha party noiz ugyanis :maffia: XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

XD

Igen, igazad van, a bezártság nem fair.
De mentségemre szóljon, hogy ajándékba kaptam őket :D És mivel trópusi, nem engedhetem szabadon mondjuk a ligetben, mert egy óra múlva megdöglene szerencsétlen : D

Jajj, a macskák utána teljesen megváltoznak (na jó, kb. három kimiskároltatott macskát ismertem), tök levertek voltak meg passzívak (végül is érthető :D ). Egyik ismerősömnek volt egy nyula, ami nem bírt magával, mikor elöntötték a hormonok, úgyhogy elvitte nyiszáltatni, hát utána szabályos bosszúhadjáratot indított a nyúl XD Nem lehetett hozzáérni, meg harapott, mint aki megveszett.

Egyébként ha hoznak hozzám vendégségbe valami állatot, (ami nem mérges :D), mindig mondom, hogy engedjék el nyugodtan, hadd mászkáljon... Nyilván így is be van zárva a négy fal közé, de legalább nem egy szállítódobozban kuporog, hanem futkározhat. Mondjuk a múltkor egy kígyó önhatalmúlag megsétáltatta magát, hát kúsztunk-másztunk mi is, mire megtaláltuk (végül a szakács könyvek tetején XD ).

Hjajj, jut eszembe, a nyáron volt nálam vendégségben pár hétig egy feketerigó fióka... (Mielőtt valaki letámadna, valami autópályáról szedték össze, még kopasz volt.) És megerősített abban, hogy nem bírom a madarakat : D Az a ricsaj...Az az étvágy..És az a rengeteg dzsuva, amit csinált : D Borzalom.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Agresszív nyúl, úristen :mrgreen: Azt valahogy nem tudom elképzelni XD

Jajj egyébként a madarak... Na azokkal nem vagyok túl jóban. Tele van az utca a házunk előtt fákkal, és az esetek töbségében kellemes csicsergést hallani felőlük, de néha jön valami madár, ami szabályosan üvölt :o XD Én nem tudom mi az, de rohadtul idegesít, és folyton felébredek rá ha nyitva van az ablak. Nem tudom milyen fajta lehet, de minden évben visszajön kihúzni a gyufát :?

Az udvaron meg áll egy baromi nagy & öreg tölgy, amin folyamatosan dolgozik egy fakopáncs, na annak marhajó hangja van ahogy kopácsol, azt szeretem :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerencsére a mi környékünkön nincsenek ilyen üvöltöző madarak (itt csak éjjel az emberek üvöltöznek...). Viszont volt, hogy vendégségben voltam, kertes házban, aztán én hülye nyitott ablaknál aludtam és reggel valami elképesztő nagy ricsajra ébredtem...Hát az ablak alatti fán gyűlt össze egy csomó veréb és valami elviselhetetlen volt, amit műveltek, még csukott ablakon keresztül is :? De az is jó, mikor a környék összes kutyája egyszerre kezd el ugatni.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nekem az alakom pont azon a falon van, ami mentén az ágyam is, így kedvelt szórakozásom a félálomban lévő alvás. Pont ilyen 1-2 óra fele süt ide a nap, szóval a legideálisabb hétvégén, ebéd után. Az ablakot rend szerint ki is nyitom, ha hűvös van, akkor betakarózom, de az ablaknak nyitva kell lennie, a friss levegő és a madárcsicsergés miatt. Ez nem az a fajta üvöltés amire ti gondoltok, hanem az a tipikus rajzfilmes, lágy, ének szerű csicsergés, amit a szomszéd átlógó fáján ülő madárkák adnak. Eléggé megnyugtató, és szükséges is azoknak a mai egyedeknek, akik képesek az éjjeli bagolyt meghazudtoló időpontban lefeküdni. És (elvileg, bár ezt nem mondom 100%-ra), még az agyműködést is segíti a kis kora délutáni pihi, szóval ha tehetitek, akkor tegyetek ti is eszerint. Megjegyzésként még annyi, hogyha a külvilág zajai nem megfelelőek (itt a külvárosban azok), akkor hallgassatok halk zenét, szerintem az is abszolút jó.

Vettünk pár új halat az akváriumba, szóval 3 helyett újra 11-en vannak, kíváncsi vagyok meddig bírják. Van amelyik az esti mászkálástól szívrohamot kap, vagy megeszik a nagy öregek (szó szerint, a legnagyobb vitorlás már igencsak méretes, és az éveinek száma sem kevés, bár nem tudom mennyi az átlag hal életkor) illetve az utóbbi időkben nem egy spontán halál is bekövetkezett.

Az egyik nagy okos gémer blogján olvastam az iparág elüzletiesedéséről, és hogy a régebbi játékok értékeik nem kerültek megőrzésre. Bár megoldási javaslatot, a változásra valami ellenszert nem javasolt, azt is leszögezte, hogy azért van még játék amit ős is szeret. Szerintem mindenki jobban járna ha az illető a játékélményeiről írna, mi tetszett neki,illetve a helyes irányról, és a mai játékok értékeiről. Elhiszem, hogy szükségesnek érzi a bajok leírását, de szerintem meg szükségesebb a pozitívumok kiemelése, és élvezni a játékokat, ha már szórakozásról van szó. Merthogy el telhet akár 150 év is, a videojáték akkor is a szórákozásról fog szólni.

Nekiálltam a Szép álmokat Billy című könyvnek, érdekes, még mindig ámulatba ejt az emberi elme változatossága és egyéni problémamegoldó kísérletei, illetve ahogy képes valótlan dolgokból valóst felépíteni. Olvasnám én rendesen, de sok más egyéb mellet csak ritkán jut időm az olvasásra, így nem hiszem, hogy a héten, de akár a hónapba befejezném. Na jó, lehet, hogy azért a hónapban a végére érek.

Iskolában a biológiára és a kémiára helyezem mostanában a hangsúlyt, hiszen az orvosit nem adják ingyen, de amikor az ember 2 hetet hiányzik tüszős mandulagyulladás miatt, akkor kedvenc érdekeltségeiből hamar lehet siettető rémálom, és az egykor oly szívesen halmozott ismeretek egyszerű darálandó dolgozatanyaggá degradálódnak. Ennek ellenére még mindig szívesen tanulom mindkét tárgyat, bár néha azért mást is tennék, és teszek is. Elég nehéz megítélni, hogy éppen a tanulni valót válasszam-e vagy a szórakozást/ pihenést. És még történelemmel kapcsolatos dolgokat is szívesen olvasok, így b@sztam el sikeresen 2 órát nagypapi könyvével, ami még mást, máshogyan írt.

Pozitívnak lenni jó, kivéve ha toxikus anyagra vonatkozik a vérünkből. Még jó, hogy nem mostanában fognak vért venni, elég para lenne ha kiderülne, hogy a hülyeség a véremben van.

Legkevesebb időt még mindig a szintetizátorommal töltöm, szóval nem hiszem, hogy zongoraművész lennék vagy bármi egyéb, de legalább magamat el szórakoztatom vele ideig óráig.

Még mindig nem tudom, hogy a hosszú filozófálások sora inkább hasznos-e, vagy káros, esetleg teljesen felesleges. Ha a legutóbbi lenne, akkor is káros, mert időpazarlás, szóval nincs közép út.

Most emiatt a post miatt 13,43 perccel később megyek aludni, szóval jó éjt minden kedves fórumozónak, és legyen jó hétvégéje, egy óra nyugodt ideje, meg pozitív gondolatai. Vagy legalábbis don't be depressed.