Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

ÚÚ linzert egyszer én is alkottam öcsém és anyu segítségével, egész jó lett :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mi tegnap méteres kalácsot sütöttünk (először). Finomnak finom lett, csak szeletelni nem lehet mert szétesik :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na, megtudhatjuk végre, milyen könyvről van szó?
Jaaa, hát ennyire nincs képben senki? :D Elég nagy visszhangja volt, hogy mennyi pénzt elvert az állam arra hogy minden érettségiző megkapja az új alkotmány díszkiadását, miközben gyakorlatilag senkinek sem kell, és csomóan pl már vaterán árulják.

Na, abból szeretnék egyet szerezni :)

Sütik: áhhh, itt nálunk sosem készülnek ilyen jóféle sütik, a családban sose volt senki nagy süteményes (mármint mindenki szereti, de normálisan megcsinálni senkinek sem sikerül őket :cry2: )

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Leon »

Tyű, nálunk inkább sós sütis mindenki. Pogácsa és társai, ha mamám süt valami édeset, az vagy fánf, vagy fánk, csak máshogy; xD

Ma ZH-tam analízis alapokból, sztm. nyertem magamnak egy fél évet;
>.<

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Leon írta:Ma ZH-tam analízis alapokból, sztm. nyertem magamnak egy fél évet;
>.<
Nekem elsőre sikerült annak idején az analízis vizsgám hármasra. Kb úgy bántak velem onnantól mint egy félistennel :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:ÚÚ linzert egyszer én is alkottam öcsém és anyu segítségével, egész jó lett :D


Én egyedül csináltam, hát kicsit soká tartott, mire kisütöttem :D

tritto írta:Mi tegnap méteres kalácsot sütöttünk (először). Finomnak finom lett, csak szeletelni nem lehet mert szétesik :)


Finomnak hangzik :o Hehe, én meg olyan almás sütit csináltam egyszer, amit szintén nem lehetett szeletelni, de azt azért, mert olyan betonkemény lett :D (Netes recept.)

Emtrexx írta:Jaaa, hát ennyire nincs képben senki? :D Elég nagy visszhangja volt, hogy mennyi pénzt elvert az állam arra hogy minden érettségiző megkapja az új alkotmány díszkiadását, miközben gyakorlatilag senkinek sem kell, és csomóan pl már vaterán árulják.

Na, abból szeretnék egyet szerezni :)



Ja aaaaz :D Rémlik, mintha mi is kaptunk volna a diploma mellé és rémlik, mintha kidobtam/elpasszoltam volna @_@ De abban csak részletek voltak, értelme tehát nem sok volt. Valami zöld füzetecske volt.

Emtrexx írta:Sütik: áhhh, itt nálunk sosem készülnek ilyen jóféle sütik, a családban sose volt senki nagy süteményes (mármint mindenki szereti, de normálisan megcsinálni senkinek sem sikerül őket :cry2: )


A gyakorlat teszi a mestert :mrgreen:

Leon írta:Tyű, nálunk inkább sós sütis mindenki. Pogácsa és társai, ha mamám süt valami édeset, az vagy fánf, vagy fánk, csak máshogy; xD


Mi is szeretjük nagyon a sósakat :)

Leon írta:Ma ZH-tam analízis alapokból, sztm. nyertem magamnak egy fél évet;
>.<


Rosszul hangzik már a neve is XD Egyébként volt olyan tárgy, amiből én 2x is buktam és fél évet csúsztam miatta :| Kapaszkodjatok meg, miből...Mondattan. Igen. De nem azért, mert olyan hülye vagyok, hanem mert totál értelmetlen az egész, se füle se farka. Általánosban meg középsuliban penge voltam nyelvtanból (najó, penge nem, de mindent értettem, simán 4-5ös dogákat írtam) itt meg WTF??? Komolyan, olvastam a tankönyvet és a pokolba kívántam, aki írta XD Tök érthetetlen benne egy csomó dolog, amit persze a vizsgán úgy javítanak, ahogy az a vizsgáztató szerint helyes. Pfujj, de utáltam ezt.
Az a vicc, hogy az olyan értelmetlen tárgyakból, mint Jelentéstan pl. elsőre írtam egy négyest ÚGY, hogy egy kukkot nem értettem az anyagból.

Hjajj, emlékszem, egyszer bejött az egyik előadásra (asszem irodalom volt) helyettesíteni egy fickó. És elkezdett beszélni meg elemezni, de halvány lila gőzünk sem volt róla, hogy miről meg minek meg hogy jön ez ide, olyan volt az egész, mint egy lázálom, komolyan XD És láttam, hogy páran hogy isszák a szavait. Én meg oldalba böktem mellettem egy srácot, hogy ő érti-e, miről van szó, azt mondja "Öööö nem" XD Másik oldalamon meg a laptopos gyerek lefeküdt inkább aludni a kinyitott laptop mögött.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

De abban csak részletek voltak, értelme tehát nem sok volt. Valami zöld füzetecske volt.
Ja nem, ez nem az volt :) Ezt csak idén csinálták, korábban nem volt ilyen akció.
De nem azért, mert olyan hülye vagyok, hanem mert totál értelmetlen az egész, se füle se farka.
Jah, ilyen tárgyunk nekünk is volt, a rajz módszertan. Először egy faszi tartotta, én meg ültem órán és néztem, néztem, de gőzöm sem volt hogy mit akar mondani. Nem csak hogy nem értettem amit mond, hanem már eleve a téma, amiről beszélt, azt sem értettem hogy micsoda. Tehát nem is tudtam hogy milyen értelmet kellene keresnem mindabban amit mond :mrgreen:
Aztán persze karó lett az egész, következőleg felvettem a csaj tanárnál, ott meg persze ötös lett :1eye:

Ja egyébként nálunk a legdurvább sztori a fősulin az volt, amikor egyik óra közepén a diákok előtt a pszichológia tanár infarktust kapott és azonnal meghalt :o Az elég kemény élmény lehetett azoknak akik ott voltak :?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jézusom... Nálunk csak vizsga előtt esett le az egyik tanár a pódiumról (mondjuk ez kicsit vicces is volt, mert szanaszéjjel szórta az összes tesztet).

Durva dolgok...Hát a mai élményem is az volt. Orvoshoz vittem az én kis aggastyán kutyámat fogászati kezelésre és mondta a doki, hogy, ha akarok, bent maradhatok közben és nem kell kimenni a váróba (nagyon helyes, gondoltam, legalább látom, hogy nem-e tekerik-e ki véletlenül a lábát vagy valami...). Hát, emberek, ez elég durva volt. Eredmény: legalább 4 fog kinn, fogkő lenn, dzsuva és vér mindenütt :? A legdurvább az egészben, hogy 2 éve volt ugyanilyen beavatkozáson szegény és azóta megint így elmérgesedett a helyzet. Szegénykém nagyon pocsékul néz most ki, bár ki nem foghúzás után... Ölben tartottam, amíg magához tért rendesen és az első dolga az volt, hogy megnyalt engem &| :love:

Úgyhogy emberek, nézessétek meg rendszeresen a kutyátok/macskátok fogait, mert ez huhhh...

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Kicsit mintha megöltem volna a bulit.
Már 2 napja nem érkezett egy komment sem az enyémeim óta egyik topicban sem. :cry2:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szellemfórum :D

Dehogy megtörjem a csendet: Holnap angol érettségi, és ma elég érdekes dolgot álmodtam pár osztálytársammal kapcsolatban xD

Ja, meg megnéztem a Harcosok Klubját kétszer is. Majdnem 5 óra ráment,de zseniális az egész ahogy van ^_^

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én meg már azt hittem, hogy én öltem meg a fórumot a fogvájós hozzászólásommal XD

Akmal, na hogy sikerült az angol érettségi?

Én boszorkánnyal álmodtam, de nem a vicces mamóka boszorkánnyal, hanem a gonosz, Ideglelés kaliberű boszorkánnyal és egy fodrászatban befigyelt Mulder és Scully ügynök is (túl sok X aktákat nézek....).

A Harcosok klubja bitang jó film. "Csússz..." : D
(Én a 12 majmot néztem meg megint, az s zseniális. http://www.youtube.com/watch?v=DO1i4iW4LNE)

Ja és a Viasat6-on minden nap adják a Dragon Ball Z-t! :o :lol: Végre megnézhetem Dermesztő második ööö harmadik ööizé negyedik átalakulását! XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Óó, én is olyan szívesen nézném a Dragonball-t, de nincs a szobámban tv, hanem át kellene mennem a másikba, ott meg folyton járkálnak, és nem akarom hogy lássák hogy azt nézem :oops:
:laugh:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

ŐŐŐ, jól sikerült, már láttam a javítókulcsot is, fogalmazást nem tudom, tesztekben meg asszem 3 hibám van talán. Hallásutániban kicsit elbóbiskoltam, és arra kaptam észbe, hogy basszus, két kérdésre lement a válasz, és nem figyeltem XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:Hallásutániban kicsit elbóbiskoltam, és arra kaptam észbe, hogy basszus, két kérdésre lement a válasz, és nem figyeltem XD


Ismerős XD Egyébként ezek a legsunyibb feladatok, mert rengeteg rizsát meg barokkos körmondatot kell végighallgatni, mire elhangzik a válasz :S

Emtrexx írta:Óó, én is olyan szívesen nézném a Dragonball-t, de nincs a szobámban tv, hanem át kellene mennem a másikba, ott meg folyton járkálnak, és nem akarom hogy lássák hogy azt nézem :oops: :laugh:


: D
Fönn van egyébként neten végig az egész angolul, nem is olyan rémes a szinkronja, mint az animéknek lenni szokott :D A magyar szinkron meg tökre tetszik, nem is a szöveg hanem a hangok... Gohannak ugyanaz a szinkronja, mint Vuknak :lol:
Egyébként én annak idején mindig a Sailor Moont néztem (:D)és csak hébe-hóba a Dragonballt, de tök jó most így normálisan megnézni :D (Erről a majommá alakulós dologról pl. nem is tudtam XD)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nakérem.

Kb 70%-osan biztosnak tűnik, hogy hamarosan lesz új híroldalunk.

Nem tudom, ki emlékszik még rá, de korábban volt itt a fórumon kívül egy FF-es hírekkel jelentkező híroldal is (meg még galéria).

Nemsoká elkezdek fejleszteni egy újabb híroldalt, de ezúttal nem konkrétan FF-es lesz, hanem mindenféle geekséggel és érdekességgel fog szolgálni a szórakoztatóipar különböző területeiről. Hogy minden nap lehessen rajta valami új.

Ti mi mindenről olvasnátok szívesen? Milyen funkciókat, tartalmakat látnátok rajta leginkább?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szívesen olvasnék könyv,film,játék, meg egyéb kritikákat, bár ahhoz vmi író is kéne :D Esetleg vitaindító firkálmányok, de ahhoz meg ember kell, aki vitázik :D
Ja, és persze mindehhez valami komment vagy egyéb funkció, h véleményezni is lehessen :D


Jó ötlet, és hajrá, de nem mondom, hogy könnyű dolgod lesz :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerintem is könyv, film, játék kritikák kellenének, bár inkább a két utóbbi :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Szerintem lehetne benne programjánló is. pl: a hétvégén várjátékok Visegrádon mindenkit szeretettel várnak

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem tudom, ki mennyire ismeri az Exit magazint de abban van egy nagyon jó rovat. Filmajánló. 5-6 filmet veséznek ki benne, ami az aktuális héten lesz valamelyik csatornán, de tök vicces stílusban :D (Pl. Ollókezű Edward volt nagyon jó: blablabla öreg bácsi megépít egy robotot..."Valószínűleg pár The cure lemez is keveredhetett a tata bakelitjei közé, mert a végeredmény maga Robert Smith." XD )

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ja az király :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Még moziba se kell menni hozzá (mint mondjuk a premieres kritikáknál) :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ó igen, én is pont ilyesmikre gondoltam :D Tehát nem a legfrissebb újdonságokról lennének fent hírek, mert ilyesmiben úgyse lehet versenyezni a már bejáratottan működő hírforrásokkal (ez volt az eredeti Final Fantasy-s híroldallal is: max külföldi híroldalakról tudunk átvenni friss híreket, azt meg már tulajdonképpen minek is, mert ennyi erővel az eredeti helyén is el lehet olvasni), hanem szimplán csak érdekességek közül lenne szemezgetés, az sem baj, ha régi a téma.

Szóval ilyesmi pont profilba vágna itt is :)

Viszont egyre jobban érik bennem az elhatározás, szóval most már nagyon biztos hogy útjára indul a dolog, aztán majd meglátjuk, mire jutunk, jelentkezik-e még valaki szerzőnek :)

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: X-master »

De sokat változott ez a hely, amióta utoljára láttam! :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hujujujj :D
(Éljenek az értelmes hozzászólások X D )

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Vazzááááppp!!! :D