Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

Nem haldoklik mindig van legalább 5 aktív felhasználó :P

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ja, volt már sokkal rosszabb is.
Emlékszem volt olyan kb 3 hónap, amikor csak Baschel írogattunk :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta:(Tényleg, ti kaptok rendesen levegőt az orrotokon? Én soha.)
Nem, de én szagokat sem érzek, azt hittem ez egyben van a "rendellenességgel". Meg én lusta kövér medve vagyok, eszembe sem jutna soha ilyen edzéseket végezni XD Na meg persze az úriemberek nem futnak 8)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

úriemberek nem futnak


Jaaaj, micsoda dumaaa, micsoda dumaaa XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Szerintem lehet futás közben az orrunkon levegőt venni, de azt inkább kocogásnak hívják, amikor annyi levegő elégséges, amit az ember az orrán be tud szívni. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta: Jaaaj, micsoda dumaaa, micsoda dumaaa XD
Ja, 18 évig gondolkodtam rajta :afro:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

:laugh: :laugh:

****

Amúgy sajna nálunk több minden negatív hatás is csapódik le mostanság. Egyrészt a fórumok is halnak ki, másrészt az FF sem olyan népszerű már mint évekkel ezelőtt volt. Nem nagyon lehet mit tenni.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

De mi túlélünk :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ja :)

Hát igen, ma már minden héten kijön valami új csúcsszuper játék, ki foglalkozik már az Final fantasyvel? :cry2: Pedig mikor annak idején először játszottam a VII-tel (pedig egy évtized csúszásom bőven volt XD), akkor emlékszem tökre tetszett, hogy annyira más, mint amikkel korábban szórakoztam. Guggolóversenyt kell nyerni egy parókáért, hogy aztán nőnek öltöztethessük a szuperkatonát... XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

A final fantasynak megvan a saját "romantikája" erre csak egy szűk réteg vevő, és ez a réteg sajnos egyre vékonyabb. Ez szerintem köszönhető annak is, hogy olyan irányba megy a világ, ahol az alapvető emberi értékek sokszor egyre kevesebbet érnek...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

már minden héten kijön valami új csúcsszuper játék
Szerintem is ez a fő gond. Vagyis hát az, hogy a mai internet-körülmények között, amikor gyakorlatilag valaki 5 perc alatt letölt egy új játékot szerintem nem igazán van már az hogy az ember évekig rajongjon egy konkrét játékért. "Na itt nem tudok továbbjutni, eeeehhh na letöltök valami mást" és kb ennyi.

Én pl emlékszek hogy elég szövevényesen és tök véletlenül jutottam hozzá az első FF játékomhoz (persze nem letöltés útján, hanem valaki adta cd-n), aztán miután vége lett, hónapokig zsinórban csak azzal kapcsolatos dolgokat kerestem neten.
Most meg már olyan nagy a kínálat, és minden olyan könnyen elérhető, hogy semmi sem marad folyamatosan sláger.

A másik hasonló dolog, hogy egyik ismerősöm mindig mondja hogy "húúúú olyan fasza sorozatot találtam, nézd te is". Aztán eltelik 1-2 hét és akkor meg már valami tökmást néz és akkor már arra mondja hogy húúú de jó és nézzem. Másszóval ma már így elvesznek a jó dolgok a tömegben.

Ez persze nem feltétlenül rossz, mert fejlődni kell, csak hát... csak hát kicsit azért mégis rossz :D
Én pl a mai napig is ha találok valami jó cuccot (sorozatot vagy bármit) és a végére érek, akkor direkt várok utána az új sorozatok kezdésével valamennyit, és addig inkább utánanézek bejezett sorozattal kapcsolatos dolgoknak.
Aztán persze lehet hogy én vagyok a hülye :D

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Nekem az első FF részem VIII volt imáttam egyből Beleszerettem
kb 3 évig játszottam vele 0 angoltudásnélkül és netes segitségek nélkül a Játék iránti fantikus rajongásom jeleként Megszeretem a az FF8 egy europai kiadását egy platinumot és egy amerikait emellet teljes figura gyüjteményem van az FF8 as figurákból persze ezekkel nem Felvágni szeretnék csak egy dologra szerteniék fényt vetni én is végig játszottam az őszes FF részt de ma már egyik mai játéknál se érzem azt amit régen náluk nem rég letöltöttem ps3 ra FF8 de nem éreztem azt tüzet játék kőzben mint régen lehetbenne valami nem csak a játékok ha nem ez emberek is változnak

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Mindhármótoknak tökéletesen igaza van.
teljes figura gyüjteményem van az FF8 as figurákból
Wow :D
direkt várok utána az új sorozatok kezdésével valamennyit, és addig inkább utánanézek bejezett sorozattal kapcsolatos dolgoknak.

Én is ilyen vagyok, ha nézek egy filmet/sorozatot/játszok egy játékkal, egy csomót olvasgatok utána róla a neten. Húú, emlékszem, pár évvel (höh, kb. 10 )ezelőtt például régi magazinokat kellett vadászni meg cserélgetni másokkal, ha pl. egy zenekarról gyűjtött valaki vagy csak simán infókra volt kíváncsi :D Meg volt a levelezős korszak, mikor hetekig vártuk, hogy a másik visszaírjon nekünk. Most meg itt az internet és mégis hónapokba telik, mire válaszolgatunk egymásnak, mert mindenki lesz.ar mindenkit (már bocsánat XD).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Meg volt a levelezős korszak, mikor hetekig vártuk, hogy a másik visszaírjon nekünk. Most meg itt az internet és mégis hónapokba telik, mire válaszolgatunk egymásnak, mert mindenki lesz.ar mindenkit (már bocsánat XD).
Úristen, ez mennyire így van :D Nekem is volt egy nagy postai levelezős korszakom a kilencvenes évek közepén, akkor több emberkével is leveleztem képregényekkel kapcsolatban és akkora öröm volt amikor jött levél :D Aztán amikor elterjedt jobban az internet és megjelentek a képregényes weboldalak akkor persze mindenki azokra járt és full megszűnt a levelezés.

Most meg már a képregényes weboldalak szűnnek meg mind a Facebook miatt. Épp a napokban volt pár kimerítő beszélgetés az egyik képregényes csoportban a legfrissebb hírek alatt. Többszáz kommenttel, és eszembe is jutott, hogy régen az ilyen veszekedések meg magyarázkodások a kepregeny.net fórumában mentek. Csak hogy manapság oda már nem jár senki.

Szóval hát változik a világ, mindennek vége egyszer :)

Kíváncsi vagyok hogy a Facebooknak mi lesz a végzete :)

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Kíváncsi vagyok hogy a Facebooknak mi lesz a végzete :)[/quote]

Én tudom választ emlékezzetek vissza anno :2guns: Iwiw vs facebook iwiw ko
Facebook winer tehát akkor lesz vége ha jőn valami jobb és és új ilyen közöségi oldal

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ehh...Én azt sem tudom megérteni, hogy hogy lehet a Facebook egyáltalán ilyen népszerű. De most komolyan, ti kiigazodtok rajta??? Én egyszer akartam megkeresni rajta az unokatesómat (saját névvel regisztrált,nem valami hülye becenévvel), hát nem találtam. Végül ő talált meg. :)

Tiszta káosz az az oldal, az iwiw pl. sokkal átláthatóbb volt. Szerintem.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

A régi iwiw szerintem is jó volt, de mostani nem tetszik.

Facebookkal alapból nincs bajom, de nem is szoktam embereket keresni rajta. Ha valaki akar majd ismerősnek jelöl oszt jónapot.
Én azt nem értem, hogy hogyan tudnak emberek órákat, helyenként fél napokat a facebook előtt ülni és csak azt bámulni. Azért annyira nem jó.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem alapjában véve tetszik, de embereket tényleg nehéz rajta keresni kicsit a sok névegyezés miatt, főleg ha az illetők nem is adnak meg magukról pontosabb adatokat.

Ami idegesít rajta az az amikor ismerősök gagyiságokat osztanak meg. Aranyos cicákat meg hülye bölcsességeket, amik csak egyeseknek tűnnek bölcsességnek, az értelmesebb rögtön látja hogy iszonyat nagy marhaság, de legalábbis tök felesleges helypocsékolás. Aztán vannak a különféle viccek, amik tulképp nem rosszak, de nem értem miért jó az egyeseknek ha órákat töltenek el ilyenek nézegetésével. A 9gag-en pl elég jól el lehet veszni, de hát tök időpocsékolás az egész, akkor már inkább keressen valami témát az ember, ami érdekli, és olvasgasson azzal kapcsolatban.

A másik amit utálok az facebookban hogy tök értelmetlenül zabálja a gép erőforrásait. Pont múltkor néztem miután hosszabban legörgettem valakinek az idővonalán, eléggé belassult a gép. Hát a feladatkezelőben látom kiírva hogy többszáz mega memóriát megzabált miatta a böngészőablak. Azért mert mindenféle felesleges hülyeséggel tele van, meg minden beépített szutyok fut benne. Én például a chatet meg a full oldalsávot ki is kapcsoltam róla a francba, mert semmi értelmét nem látom.

De ami talán még ennél is zavaróbb, amikor a különböző híroldalak tele vannak facebook meg twitter meg google+ megosztási meg lájkolási gombokkal, és a tetű híroldal azért nem töltődik be rendesen, mert mindezektől a belinkelt oldalaktól várja hogy megérkezzen a szükséges információ, és már-már az egész egy használhatatlan katyvasz lesz. Aztán persze csodálkozunk hogy lassúak a gépek, és vesszük meg a gyorsabbakat, hogy ki tudják szolgálni mindezt a merő erőforráspocsékolást. A legtöbb ember persze észre sem veszi, hogy ez gond.

Ehhh. Na mindegy.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx írta:
Ami idegesít rajta az az amikor ismerősök gagyiságokat osztanak meg. Aranyos cicákat meg hülye bölcsességeket, amik csak egyeseknek tűnnek bölcsességnek, az értelmesebb rögtön látja hogy iszonyat nagy marhaság, de legalábbis tök felesleges helypocsékolás.
Én szeretek idézeteket postolni facén :roll:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nekem a legnagyobb bajom azzal a rengeteg felesleges facebook alkalmazással van. Sokkal jobb és gyorsabb lenne nélkülük.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én szeretek idézeteket postolni facén :roll:
Na várjál, itt meg kell különböztetnünk két dolgot. Amikor például Final Fantasys idézeteket posztol valaki az KIRÁLY :mrgreen: vagy értelmes emberektől, íróktól bármit ( mittomén, pl http://ffcenter.interhost.hu/temp/idezet01.jpg )

De amikor valami anoním ember által szült valamit, aminek csak látszatra van értelme.... Például ez mit akar jelenteni?? -> http://ffcenter.interhost.hu/temp/idezet02.jpg Most ez nekem jó hogy ezt láttam?
Ezért a demagóg hülyeségért meg én kérek elnézést: http://ffcenter.interhost.hu/temp/idezet03.jpg
Aki pedig "ezt oszd meg, mert így segíthetsz a..." meg "tiltakozz a xyz ellen a kép lájkolásával" jellegű dolgot raknak ki, azokat meg egyenesen megütném. Csak jelzem, hogy minden ilyesmi tulajdonképpen egy nagyon egyszerű vírus. Célszerű nem bedőlni neki (szerencsére egyre kevesebben szoktak).

Aztán az állatképek között is van ami jó szerintem, pl az objektív természetfotókat imádom :D http://ffcenter.interhost.hu/temp/kep01.jpg
Meg újabban többen osztanak meg rókás képeket, na azok isteniek :mrgreen: De szigorúan csak felirat és Photoshopos belenyúlás nélkül.
Nekem a legnagyobb bajom azzal a rengeteg felesleges facebook alkalmazással van. Sokkal jobb és gyorsabb lenne nélkülük.
Jaja pontosan, erre próbáltam utalni én is fentebb.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nahát, és pont összefoglaltak pár dolgot amit én is írtam: http://velvet.hu/trend/2013/01/25/tiz_t ... facebookon :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Jaa, most már értem miről beszélsz :D Ezek tényleg idegesítőek, de szemétmódra XD Alkalmazás meg nem kell, én a csoportokat viszont imádom, mert pl:osztályhoz király, meg baráti társaság kommunikációjához, bár ez volt vhol a fórumozás lényege is :P

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A sok fölösleges géplassító alkalmazás tényleg nagyon idegesítő. A hü.lye idézetek úgyszintén. Elolvastam amiket írtatok ezekről és máris ideges lettem :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Március 15.-e van, úgyhogy pont témába vág.

Vettem egy Pilvax kávét és hamisítvány volt (régebben már ittam ilyet és finom volt). Virágföld szaga és földíze volt, és magában a darált kávéban is érdekes dolgokat találtam :D

(Korábban higított mosószerhez volt szerencsém, valamint egy ajándékba kapott Jägermesiterhez, ami valójában jódos víz volt. )

Más: Eurovíziós dalunkhoz mit szóltok? :nyomoz: