Csak a zene van

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tudna esetleg valaki mondani olyan jó kis dark/gothic videoklipet mint ez? -->link
Találomra megnéztem pár Nightwish videóklipet mert ők talán a legismertebb gothic zenekar, de rémesek voltak, olyan mintha valami paródia lett volna (nem a zene, hanem a videó). Nem ismertek valami jobbat?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem tudom mennyire felel meg a témának (najó, csak a hangulata nyomasztó :P), de nekem most hirtelen ez ugrott be:
klikk

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Wowow! Ez óriási jó :shock: Ilyesmi mind jöhetne még :yes:
(remélem nem én vagyok az egyetlen aki úgy látja, hogy ez is meg a Madonna klip is önmagában szénné alázza az egész Nightwish-jelenséget ha dark/gothic hangulatról van szó)

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

parancsolj: http://www.youtube.com/watch?v=luwSz1DTva4 :)
de ha akarod mondok zenekar neveket, amik tényleg goth zenék (nightwish nem az)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem igazán a zene lenne most a lényeg hanem a videó (ötleteket akarok lopkodni :D ).
Megnéztem pár 69eyes klipet de ők is csak kapirgálják a dolog felszínét. A Gothic Girl szám klipjében már-már van valami darkos, de elég üres az is.
Igazából nem igazán tudom kifejteni hogy mit is keresek, de ha az első két klipet megnézitek, szerintem összeáll: :vámpir:

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

akkor ne gothot kérj, mert a rendes goth zenekaroknak(pl.: Bauhaus, The Cure, Anathema, The sisters of Mercy stb) iszonytató rossz klipjeik vannak ^^
darkos klipjei meg főleg az újonnan kikiáltott bizéknek van, főleg mert nagyon sok zenekar átment az elektornikus zenébe, oda meg nem való a kastély meg ilyesmik.
nézz Gacktet, neki vannak még ilyenjei. max leveszed a hangot ^^

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »


Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ez a zene ez óriási jó :D Már régóta egyik kedvencem :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »


Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Mamáám. O.o

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ez nagyon jó :D Nem szeretem a zenének ezt az egész műfaját, de a Rammstein valahogy bejön :D
nézz Gacktet, neki vannak még ilyenjei. max leveszed a hangot ^^
Én komolyan megpróbáltam, de kifogott rajtam :kiütött:

XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hehe, ez nagyon lol klip. XD

Loomis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006. dec.. 28. 1:04

Hozzászólás Szerző: Loomis »

Azt hiszem ez lesz a kedvenc topikom.
Kezdjük azzal, hogy gitározok, kb négy éve. Előtte volt egy pici basszerkedés is.
...Folytatom egy kis kötekedéssel. A Nightwish nem gothic. Hanem power-metal. :) Ha meghallgattok egy rendes gothic zenekart, rájöttök, hogy semmi köze ehhez a műfajhoz. :)
(Ilyen jellegű vitákba nem érdemes belemenni, mert a végén úgyis nekem van igazam, és miközben azt bebizonyítom, jól megszégyenítem a vitapartneremet. :D Rossz szokás. :D )
Végezetül néhány kedvenc banda... Nem tudok mindent leírni, amit szeretek, tehát csak azt írom le, amik az elmúlt egy héten sokat mentek:
Opeth, Nevermore, Katatonia, Tool (Ezeket mindig sokat hallgatom, ha valaki depizni akar, keresve se találhat ezeknél alkalmasabbat), Pearl Jam, Children of Bodom (inkább csak játszani szeretem), SlipKnoT, Paradise Lost (Na EZ gothic), The Cure, Black-Out, Depeche Mode...
Mostanában kb ennyi. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hogyan definiálják az emberek a gothic zenét?
Szerintem már maga ez a stílusmegnevezés is elhibázott, hiszen mindenki tudja hogy a gótika egy középkori művészeti stílus (zenében: trubadúr- és lovagi énekek), tehát ma EGYÁLTALÁN NEM létezik gótikus zene :)
Az valami kompromisszumos egyszerűsítés hogy bizonyos ma készülű zenékre rámondják hogy gothic, meg egyben divatos is valamit ilyennek beállítani (lévén hogy a Dark szinonímája lett, pedig a kettő nem ugyanaz. Ha választani kell, hogy A holló vagy a Harry Potter valamelyik része közül melyik a gótikusabb, az utóbbi lesz a helyes válasz, pedig A holló sokkal sötétebb)
Mellesleg azt, hogy a Nightwish gothic zene, nem én találtam ki (stílusjegyeiben egyébként közelít is hozzá, hiszen énekesnőjük külseje is és hangja is eléggé hozza a hangulatát (csak fejrázós háttérzenészek ne látszódnának))
Egyébként itt találtam egy listát azokról a zenekarokról akik elvileg gothic-ok, asszem belehallgatok párba, hadd okosodjak :D

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

ez tökugyanaz, hogy a romantika sem a csöpögős szerelmesregényeiről híres és mégis romantikus filmeknek hívják ezeket.
a hollló a goth film, nem a herriporter, nem a helyszín a fontos, hanem az érzés. a magány, kitaszítottság, fájdalom, befordultság.
a goth zenéhez, mint a legtöbbhöz tartozik egy életstílus
az első igazi horror alkotás, ami a goth stílus előzménye lehet a legelső vámpírregény Polidori Vámpírja, de ide sorolható Mary Shelly Frankeinstenje is.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

OFF:

A romantika kora a múltba vágyódásról és az érzelmek fokozásáról szól, s így érhető hogy ehhez kapcsolják a hősszerelmes regényeket. A gothic stílusnak viszont az égadta világon semmi köze sincs a magányhoz, kitaszítottsághoz, befelé forduláshoz. Épp ezzel van a bajom.
Azzal, hogy valaki összekapcsolta a kettőt csak azért, mert a középkori/gótikus épületromok némelyike sötét, szomorú, elhagyatott. Maga az eredeti gótikus stílus azonban pont a fény kereséséről, az ég felé emelkedésről, a vallásosságról, a természetfeletti erők tiszteletéről szólt. Gondolom ez már megint az amerikai nagytudású emberkéknek köszönhető, akik ugye nem rendelkeznek semmiféle középkori történelmi emlékekkel, és az európai középkor valami rég elfeledett, távoli sötét valaminek tűnik nekik, és ezért kapcsolták össze ezekkel a negatív, befordítós jelzőkkel.
Igazából nekem mindegy hogy ki mit mivel kapcsol össze tévesen vagy jogosan, de az zavar hogy néhány embernek fogalma sincs hogy mit takar az eredeti fogalom.
Egyszer egy ismerősömmel írni akartunk egy sztorit, mondtam neki hogy játszódjon gótikus helyszíneken a cselekmény. Ő erre azt mondta hogy az nem jó, mert ilyen már volt valamilyen Batman rajzfilmben, aholis nagy fekete vasbeton toronyházak voltak a városban mindenütt (=gótika? lol!)
A hollóra rá lehet aggatni hogy gothic, de nekem nem az. Szimplán csak Dark (annak viszont elsőrangú). A Harry Potter-filmek ellenben, látványos/színes-fényeffektjeikkel, fel-felvillanó tüzeikkel (melyeket ugyanakkor sötét helyszínek vesznek körül) egy az egyben visszaadják az eredeti gótika fény- és természetfeletti-kultuszát.

Vigyázzatok velem, titokban önképző gótikológus vagyok :átváltoztat:

:D

Loomis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006. dec.. 28. 1:04

Hozzászólás Szerző: Loomis »

Ha ma egy zenekarra azt mondják, hogy goth zenét játszik, szerintem is inkább a hangulatát kell figyelembe venni. Mert egyéb gothic elemet egyikben sem találni.
A Nightwish viszont színtiszta power-metal. Halgassatok csak meg egy Dragonforce-t, vagy Sonata of Artica-t, szintén power-t játszanak. :)
Viszont hagy ajánljak pár gothic előadót:
Joy Division, Paradise Lost, The Cure, The 69 Eyes...
Én úgy figyeltem meg, hogy az erőteljes, enyhén torzított basszusgitár az a dolog, ami mindegyikben felfedezhető. :)
Viszont ennyi erővel a Tool is lehetne gothic, mégis azt mondjuk, hogy progresszív.
Ezért valószínünek tartom, hogy a dalszöveg jellege is közrejátszik abban, hogy egy banda gothnak számítson. Mertbár a Tool-nál elborultabb zenét nem nagyon ismerek, a mondanivalója mégis pozitív. Nem úgy, mint a legtöbb (gyakorlatilag összes) gothic banda esetében, ahol a halál, és a magány a legkedveltebb téma.
...Or something like that. :D

(Ui.: Kikérem magamnak, hogy a Cure-nak és a Sisters os Mercy-nek rossz klippjei vannak. :D )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Loomis írta:Katatonia, Tool
Miket hallok...
Ezek tényleg hangulatos kis zenék 8)

Én most Nox-ot hallgatok X)
Megtetszett egy számuk, aztán most végighallgatom az albumokat.
Nem rossz, sőt...jó. És azt mondom, bár minden magyar előadó ilyen színvonalas munkát produkálna.

(Előtte meg a Deathstars-t kóstolgattam. Én is jól tudok párosítani...)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én most Hip-Hopban utazom. Nagyon tetszenek. Néha képes vagyok RNB kicsit nyálas számokat is meghalgatni. Bírom nagyon NeYo-t tetszenek a számai. Hála az Istennek, hogy megnéztem a Samurai Champloo-t és most nagyon tetszik a Hip-Hop. Eddig nem igazán halgattam zenéket, de most nagyon benne vagyok. Rapban tetszik nagyon a The D.O.C. Bár fiú vagyok, de tőlem nagyon távol áll a ROKK. Egyébként én nem vok egy nagy zenés csákó.hehehehe :D :D XD XD

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én már elég régóta csak japán zenéket hallgatok XD

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Japán zene. Régebben nagyon mentek nekem is főleg a naruto opening és ending zenék, én is mást se hallgattam, de most itt a HIP-HOP. És lám megváltozott az élatem(hahaha nagyon) :D :D :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

HipHop-ból vagy miből csak 50cent, de nagyonnagyon néha XD

Japán zenén kívül még trance, electro néha-néha.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Én Hugh Laurie-t hallgatok. Senki nem tud ilyen jó zenét csinálni.
Polite Rap
Mystery (Itt akkor a arcokat vág XD)
Where is the lid
Kickin' Ass

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

a goth zene is természetfeletti tisztelet, fény keresése (kicsit mocskosul elvontan sztem. ha valamit keresel, azt jelenti, hogy szükséged van rá, ergo vágysz rá mivel a vágy szerelem és hiány(!), ezért a fény hiánya a sötétség. ha sötétségben élsz, igen is vágysz a fényre(ne kezdj ki magyarszakossal XD))
amúgy effektíve angolok találták ki a gothot a romantikában, pontosabban ebbe a korba nyúlnak vissza a gothok mindig, mert mint mondtam, itt jelentek meg először a horrorregények, amik általában elhagyott, gótikus templomokban, várakban, miegyébben játszódnak... ennyi köze van a gótikus stílushoz.
és nem sötét elfeledett izé volt, egyszerűen annyi, hogy ijesztőbb egy elhagyott kastélyba tenni egy vámpírossztorit, mint mondjuk egy mozdonyba. és azért gótika(sztem), mert az olyan monumentális, ezenkívül milyen vicces már egy vallásos, angyalok által összetáncolt helyre költözteni egy vámpírt.
a batman dark helyszínen játszódott.
a holló hangulata az, amit mostanában gothicnak nevezünk.

a 69 eyes csak goth akarna lenni(szeretem a zenekart, voltam koncerten, van dedikált aláírásom, de akkor is csak erős kedvességgel goth)
és nem tom, de sztem rettenetesek a goth klippek XD
szal meghallgatok egy számot, behúz a mélybe, elflesselek rá, erre bedobnak egy klippet, ami mocskosul ellentmond az én flessemnek. plusz kb olyanok benne az effektek, mint egy póvermötálklippben (winampos mozgófények rulzXD)

de szóljon aki úgy érzi tévedek.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én részemről nem ismerem nagyon az ipsét, csak pár munkáját. Viszont az alábbi dolgon nagyot néztem. Érdekes megfigyelni, hogy a vége felé van olyan rész, ahol oktávnyi távolságban vezeti az alsó és a felső szólamot. Szóval nagyon LOL.

Ez itten.