RPG (új)

Minden más, ami nem Final Fantasy
X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Na, mivel nem tom beszerkeszteni ezért legyen itt:
A belőlem néha elszabaduló mester már megint előjött és most sem hagy nyugodni, hogy ne zargassam eme békés fórumot a sok hülyeségemmel (jóvanna kell vmi bevezető szöveg :D )
A szabályok a régiek, csapattársat nem ölünk csak ha nagyon muszáj, az írások sorrendje lehet tetszőleges, csak 1!!! szabály van, a hozzászólásod után legalább 2 másik hozzászólás kell legyen ahhoz, hogy újra írhass!
A karakterekről megadott infók:
Név:
Kor:
Kaszt:
Magasság:
Megjelenés (lehet fan art vagy vmi játékbeli kép is)
Fegyverzet:
Speciális képesség (pl. harcművészet):


(talán ismerős vkinek, igen ez is a régi :D )

A sztorival kapcsolatban szeretnék még véleményeket hallani, játszódjon múltba, jelenbe, jövőbe vagy valahol teljesen máshol, esetleg ezek legyenek mind egybe?
(azért lett kiemelve, nehogy átcsusszanjon vkinek a szeme efelett a szép sor felett :P )


Eddigi játékosok:
olf
Emtrexx
kult44
Red13
Azureus
Garott
X-master

jelentkezni még lehet ha vki nagyon akarna rpgzni :)
ha megegyezésre jutunk akkor akár valaki rögtön kezdheti is a sztorit, annál kevesebb dolgom van :P
A világot a sztorira kéne alapozni, szóval addig erről se tudok adatokat adni, amíg az nincs meg :)
Na várom a véleményeket, ötleteket és a 'merész embereket' :hehe:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A világ leírása:


Lehet, lesznek fogalmazási hibák, de holnap nemtomhányból írok, és talán azzal is kéne foglalkozni.
Az ismert világ egy csillagrendszerre korlátozódik (ami egy porfelhőben fekszik, így csak nagyon ritkán hatol át rajta a csillagok fénye), aminek világító égiteste a Benda, a Tűzadó (ez a csillagrednszer napja), és egy kisebb kékesen fénylő csillag, a Nova, a Vízadó (ennek fénye még átszűrődik a szomszéd csillagrendszerből). Játékunk helyszíne egy ikerbolygó, vagyis annak is csak egyik tagja. Az ikerbolygó-rendszer két golyóbisa a Gendaha, az Otthon (a nevek is erről a bolygóról vannak, illetve a felfedezések is - ez a bolygó sokkal fejlettebb, ezért viszonyítok hozzá), valamint a Ryos, az Égi Hal. Beszéljünk kicsit a Gendaháról.
Mint mondtam, sokkal fejlettebb, mint a Ryos, még a mai földi viszonyoknál is sokkal előrehaladottabb, kifinomultabb társadalma és technológiái vannak. Többek között ezeket találták fel, és használják: fúziós energia (hidrogénatomok héliummá egyesülésekor felszabaduló energia, ha jól tudom), paraenergia (a 3D meggörbítéséből lecsapolt energia), antigravitáció (szintén 4D elvén), fordítógép (ez ugye a ryos lakóival való kommunikációt teszi lehetővé) és szintetizáció (bármely egyszerűbb anyag/tárgy kreálása tiszta energiából). Hipertéri utazás nincsen, így a gendahaiak /emberek/ felfedezőútjai egyelőre a Ryosra korlátozódtak. II. i. sz. 1753-ban egy expedíció indult a Ryosra, ami aztán bolygószerte óriási álleeséshez vezetett, mert kiderült, a Ryoson is van élet, de mi több, emberhez hasonló, civilizációt alkotó fejlett, intelligens (és emberhez külsőben is nagyon hasonló) lények élnek. Na igen, ez a világ egyik legnagyobb rejtélye, hogy "hogy a fenébe?"
Akkor most beszéljünk a Ryosról. A ryosiak (tudósok elnevezték őket neosoknak) és emberek közt lényeges különbség NINCS, pár apróbb eltérés az eltérő haj- és szemszín (kék hajú, szőke szemű hercegek XD ), valamint, hogy a fejükön egy pár kisebb és egy nagyobb hosszú, hegyes, elálló fülpár található (hát igen, kell valami hagyományos is :P ). Keveredés még nem történt a két faj (alfaj?) között. (bár lehet, hogy lehetséges)
A neosok civilizációja olyan földi 18. századi szintű, szénnel fűtenek, karddal hadakoznak, gőzmozdonnyal utaznak (na ezen csak a tehetősek, és amúgy kényelmessége mellett bazi lassú, okosabbak inkább a kodóknak nevezett gyíkokon rohangásznak), olajlámpával, fáklyákkal, tábortűzzel világítanak, és fejlettebb városokban már csatornarendszerek is vannak (na ezek hiánya azér durva).
A Gendahánál csak asztrál tudományukban fejlettebbek, a Gendahán ugyanis olyan nincs (egy eddig analizálatlan energiaforrás, a tulajdonképpeni varázslat). Sok dolgot ezzel oldanak meg (általában csak sok évig képzett asztrál-tudósaik, ill. táltosaik tudják használni az energiát).
A Ryosról még annyit, hogy a Gendahával szemben (ott főleg rezervátumokban található) rengeteg területet borít zöld növényzet, a szokásosnál valamivel magasabb a hüllő- és madárpopuláció. A kontinensek viszonylag magasan a tengerszint felé nyúlnak.
Szóval itt játszódna a játék, a Ryoson. A gendahaiak még csak egy várost építettek (Kox), ahol mágnesvasúton és mozgójárdákon furikáznak, nyilvános óriásképernyőket bámulnak és neten kiviszik a szemetet.
Ezenkívül csak kisebb kolóniák alakultak ki, a felfedezők most is járják a világot (ugye itt van már egy karigenerálási lehetőség, de neos-elfek is kellenének), próbálnak minél többet megtudni a neosokról, szokásaikról stb., meg főleg arról, hogy hogy a fenébe hasonlítanak annyira rájuk.
Biztos kifelejtettem valamit... ja igen, 3 főbb kontinens van, + nagyobb szigetek, majd világtérképet küldök.
KÉRDÉS / ELLENVETÉS?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Azt hiszem ezt még egyszer át kell olvasnom, hogy megértsem és a zenét is ki kell kapcsolnom. Egyébként melyik bolygón is kezdünk? Vagy mondtad már és én voltam figyelmetlen?

***

Jól van, most már mindent értek, csak a zene zavart bele. Mindjárt küldöm a karaktervázlatot.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

na remek ötlet, nagyon bejön :taps:
megyek versenyre aztán gyors kreálok egy karaktert, hogy legyen vmi nekem is :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Név: Mary-Sophie Annoett
Kor: 24
Kaszt: Tudós(mágiahasználó)
Magasság: 178 cm
Megjelenés: http://kepfeltoltes.hu/060910/Lady_www. ... es.hu_.jpg
Fegyverzet: rejtett fegyverek és két pisztoly
Speciális képesség: gyors mozgás(de egy nap csak 30 percig használhatja egyfolytában, vagy részletekben. Nem adódik össze, ha mondjuk 1 hétig nem használja, viszont tudja fejleszteni)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Na akkor

Név: Edward
Kor: 30
Kaszt: Harcos
Magasság: 185 cm
Megjelenés: klikk
Fegyverzet: Egy kard és egy pisztoly. Inkább a kardot használja
Speciális képességek: Nagyon jó lövész. Szinte bármit eltalál, de nem gyakran használja pisztolyát, mert nem akar töltényre költeni.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Lehet még jelentkezni? Kipróbálnám, bár előre szólok, hogy még soha nem csináltam ilyet.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Név: Damien
Kor: 27
Kaszt: Katona
Magasság: 190 cm
Megjelenés: Damien
Fegyverzet: Géppuska, tőr (abból jó sok van :D )
Speciális képességek: Ki tudja lőni a tőrt a géppuskából, ilyenkor a tőr lángrakap és találatkor robban egyet.

Zorgika: persze, amint írtam lehet még jelentkezni, sztem minél többen vagyunk annál jobb egy sztori a több különböző vélemény miatt :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

akkor én is jelentkeznék
csak még csinálok még egy karaktert :D

***

Név: Yazzo
Kor: 16
Magasság: 185
Megjelenés: http://marcoss.jeeran.com/yazzo.jpg
Fegyverek: két darab fegyver
Speciális képességek: szörny idézés
a kaszt: Gunner

remélem nem gond hogy ff-es kari

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hm, azér próbáljatok meg eredeti karikat csinálni. Azér a Jak-es kép tetszett Azureustól! :D
És az is fontos lenne, hogy írjátok le, melyik fajhoz tartozik a kari, ember-e vagy neos/elf. Lényeges különbség nincs, csak neosoknál a lőfegyvert nem ártana megmagyarázni, hogy honnan van, mert alapból nem gyártanak ott olyanokat.
Jó, tudom, gátakat szabok a fantáziátoknak... :roll:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaj Axel, szerintem ne FF-es figura legyen már XD

Ímhol az enyém:

***********

Név: Trew (képtelen voltam értelmesebbet kitalálni :) )
Kor: 18
Magasság: 170 cm
Megjelenés: klikk (remélem megjelenik, a személyes képtárba nyomtam fel. Majd egyszer kiszínezem ha nagyon ráérek :kanadai: )
Fegyverek: ismeretlen eszköz
Speciális képesség: ismer pár egyszerű varázslatot, amellyel pl gyógyítani tud kisebb sebeket, vagy környezetében lévő embereket megzavarni, elbizonytalanítani

Háttérsztori: Trew egy kolostorban nevelkedett, mivel a szülei meghaltak. Ám a kolostorból ki-kijárkálva szemet vetett egy bandita lányára, ami kitudódott, ezért száműzték (nem igazán volt vallásos, így annyira nem is bánta; viszont fedél és étel nélkül kicsit nehéz az élet). Mielőtt még otthagyta volna a kolostort, a kovács oda adta neki legutóbb készített fegyverét, de már nem volt ideje elmondani hogy mi is az és hogyan működik.
Trew így azóta egyszerű bunkóként használja a furcsa kard-ra emlékeztető valamit, remélve, hogy egyszer majdcsak rájön hogy miben rejlik az ereje.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Gondolom nyílvánvaló hogy az enyém neos/elf. A lőfegyver pedig, nem gyártanak sokat de azért pár kezdetleges pisztoly azért csak van. Ha meg ez nem tetszik lopta az emberektől.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jó, valami ilyesmire gondoltam, Azureus. Pff, meg kéne már csinálnom a saját karim, csak közben beszédet is írnék, meg minden.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

nekem ez a kari tetszik Em úgy hogy ez lesz
és faj az ember

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ryos-i(neos) tudós vagyok, fegyverem olyasmi amit a vadnyugaton használtak előszeretettel. Remélem nem írtam semmi baromságot. Bár magamat ismerve biztos.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Hát én meg nemtom mi vagyok így a kép alapján lehetnék bármelyik is, így hát ha lehetséges én vagyok az első 'keverék' faj, ha nem akkor ember :D

Jah és Axel, tényleg kéne vmi eredetiség, ne legyünk előre megformált karakterek, formáljuk meg inkább saját magunkat ;)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

jójó akkor kérem töröljék a hozzászólást
X-master csinálok egy új karit

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

A Ryosiak tudnak az őket kutatókról? Ha igen akkor hogy áálnak hozzájuk. Ha nem akkor a Gendahán-ok hogy kutatják őket? Ha köztük járnak hogy álázzák magukat? Ezeket kéne tudnom a karakteralkotáshoz.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Név: Veszett Kutya
Kor: 17
Magasság: 172 cm
Faj: ember
Megjelenés: nos kitalált karakter úgyhogy nemnagyon találtam hozzá hasonlót, de leírom nagyából: szőke haj és fekete iskolás egyenruha.
Fegyverzet: kettő szamuráj kard fából. Mégpedig cseresznyefából van a kard ami ugyanolyan erős mint bármelyik igazi kard. Igen nehéz huzzájutni ezen a bolygón szinte lehetetlen.
Speciális képesség: nincs
Háttérsztori: egy iskolásfiú a japán negyedben. Szülei nem élnek, egyedül tartja fent magát. Szinte minden napja harcal telik el a rivális bandákkal.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Red, ez a kari ismerős volt. :)
Szóval úgy gondoltam, hogy az emberek már kialakítottak valami kapcsolatot a neosokkal, de főleg csak a körülöttük élőkkel sikerült megszoktatni magukat. Az álcázás nehéz lett volna, mert eleve nem úgy indultak el, hogy egy civilizációt fognak találni.
Szóval a neosoknak feltűnt az a rajnyi világító izé az égen, amik - porrágéetve az erdőt, ami alattuk volt - leereszkedtek a földre.
Azóta húsz év telt el... A környékbeliek megszokták az idegeneket, de nem kommunikálnak velük, és technológiájuknak megfelelően védik is magukat az emberek városától. Nyelvüket sikerült fordítógépre írni, így a két faj közti kommunikáció lehetséges.
A bolygó jó részén még nem is tudnak az emberekről, sok nagyhatalom vezetője is csak mesének gondolja a híreket.
Úgy terveztem, hogy majd valami érdekessel indul a játék, történetesen, hogy az egyik északnyugati birodalom dzsihadot hirdet az emberi faj ellen... :P
X-master, válaszoltam már? :| Nyugodtan lehetsz az első keverék, az színesebbé fogja tenni a játékot.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nem ez nem az a karakter XD az már levan védetve XD
De látom mindenkinek más stílusú, kinézetű, más korból származó hőse van :D Én ezért is írtam, hogy japánnegyedben lakik a hősöm.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Név: Baral
Kor: 24
Magasság: 171
Megjelenés: itt
Fegyverek: Energiatőrök
Speciális képesség: Véletlen szerű mágiahasználat
Háttérsztori: A szülei ember tudósok voltak és az asztrál energia működési módját próbálták megismerni, amikor egy baleset következett be. Az egész kutatólabor megsemmisült egy robbanásban és ezt egyedül Baral élte túl. Ám komoly szintű sugárzás érte, ami keveredett a helyi mentális energiákkal, ennek köszönheti mentális (mágikus) erejét, amit viszont nem képes teljesen irányítani. Egyetlen gyakran használt mágia, amit az idők folyamán (a baleset 9 éve történt) betanult, az, hogy bármikor képes energiából készült tőröket teremteni, amik használatára nagy profizmussal képes. A baleset miatt ezen kívűl amnéziája lett, ami mind a mai napig nem múlt el. Az akkori sérüléseit lassan begyógyúlta (valószínűsíthető, hogy a gyógyító mágiákat tudatalatt használja), ám ez kihatott a kinézetére, azaz a bőre egy sötétzöldes árnyalatott vett fel. Azóta járja a világot, általában elkerülve az emberi településeket, és próbálja megtalálni a multjának a darabjait.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Akkor már én is írok háttérsztorit.
Ed egy békés törzsből származik ami elhatárolódott a többi neostól az emberektől meg végképp. Anyja már régóta gyógyíthatatlan betegségben szenved. A helyi kuruzslók nem tudták megmenteni. Mikor Ed 10 éves volt apja úgy döntött, a nemrég megérkezett embereknek talán van valami orvosságuk. A törzs öregei nem akarták hogy találkozzon az emberekkel. Ő mégis elindult egy közeli kutató központba, mit sem sejtve arról hogy Ed követi. Mikor az emberek meglátták a neost kérdés nélkül elkapták és rögtön elhurcolták egy nagyobb bázisba. Ed nem bírd egyhelyben maradni és felvett egy közelben heverő kardot. A központban csak tudósok voltak így könnyen lemészárolta őket. Az orvossággal már nem is törődve elindult vissza a törzsbe. Visszaérve a törzshöz az öregek elmondták hogy az anyja meghalt és meglátták hogy csupa vér és egy kard meg egy pizstoly van nála. Megjelölték őt és száműzték a törzsből. Azóta gyűlöli az embereket és magát képezve arra készül hogy megtisztítja az egész bolygót az emberektől.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Nekem háttértörténetem rejtélyes és majd a történet közbe kiderül 1-2 dolog a múltamról :D
Lassan kezdhetünk szerintem sztorizni is, aki gondolja majd csatlakozik menet közben :)

### Eddigi Játékosok ###
olf
Emtrexx
kult44
Red13
Azureus
Garott
X-master
Zorgika
Axel

Ha holnapig senki se vállal kezdést, akkor írok majd vmi hüjeséget :P

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én nem írok háttértörténetet, aki kíváncsi rá, kifaggatja a karimat. :wink: