Rajz programok

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát az attól függ, mire akarod használni.
Ha például aláírást, vagy avatart akarsz magadnak szerkesztgetni, vagy bármi mást ami képek összerakosgatásából áll, akkor az Adobe Photoshop-ot tudom ajánlani.
Én azt használom már évek óta és szerintem nagyon jó.
Bár kell egy kis idő amíg az ember beletanul.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

A Paint Shop Pro sem rossz. Bár átlátszó hátterű 'png'-t, még nekem is csak Photo Shop-ban sikerült létrehoznom.

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

leszedtem a Adobe Photoshpo t.
Elsöre elég bonyolult.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jani írta:Elsöre elég bonyolult.
Hát ja :) Én szerencsére fél évig tanultam suliban is a használatát. Magamtól nem biztos hogy rájöttem volna, mi mire jó benne.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Remélem nekem menni fog! :)

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Lehet találni a neten ehhez leirást ,ami sokat segit.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Szal lenne 1 kérdésem: ha van 1 képen amin 1 ember van hogy tudom valmi egyszerű módszerrel kivágni az embert?

És! hogy kell átlátszó hátterű képeket készíteni ?

Adobe 7em van

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Chrono: ha a háttér viszonylag egyszínű, akkor van egy Magic Wand nevű eszköz (az ikonján egy varázspálca van). Azzal a háttérra kattintasz, és ha egyszínű, akkor egészet kijelöli. Ezután Del-t nyomsz és az egész háttér eltűnik.
Ha a háttér nem egyszínű, hanem mondjuk más emberek vagy tárgyak vannak rajta, akkor a Magic Wand nem jó mert az csak az azonos színeket jelöli ki. Ilyenkor Polygonal Lasso-val (a varázspálca mellett van (legalábbis a hatos Photoshopban)) szépen körbe kell jelölni az embert. Ezután Invert Selection-t nyomsz, hogy ne az ember legyen bekerítve hanem minden más, és újra Del-t nyomsz.

Átlátszó hátteret akkor tudsz csinálni, ha az ember körül minden layeren mindent kitörölsz annyira, hogy mindenhol a fehér-szürke kockás jelölés jelenjen meg. Eztán File -> Save For Web -> Transparent Gif

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

Emtrexx látom te vagy itt a special!

de amugy ha valaki igazán jó minőségü png-t vagy gifet akar csinálni ami ilyen vektoros grafikának akarja hogy tünjön akkor a streamline kiválló ehhez aztán meg illustratorból ugyan ugy mint photoshopban save for web.

Amugy valaki használ itt indesignet? mert én idáig mac-on dolgoztam quarkal és most tértem át az indesignre és vannak még ködös részletek.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Átlátszó hátteret én úgy szoktam csinálni, hogy az Emtrexx által írt módon kijelölöm a kivágandó felületet. Ezután nyomok egy 'invert selection' parancsot, majd delete. Ekkor már ugye csak az van a képen, ami nekünk kell. Ilyenkor egyszerüen a 'magic wand'-al ismét kijelölöm az alakzatot, és lemásolom. Eztán nyitok egy új képet, átlátszó háttér beállítással, és beillesztem az elöbb kimásolt képet, majd mentés.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

NA akkor a következő kérdés....hogyan lehet ilyen kereteket csinálni a képeknek??

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát Photoshopban én még nem jöttem rá hogy hogy lehet egyszerűen. Én úgy szoktam, hogy kijelölőeszközzel körbekerítgetek akkora területet, amekkorára a keretet akarom. Tehát ha mondjuk az avatarod köré keretet akarsz, az négy kijelölés (kettő hosszú vízszintes, kettő függőleges).
Vagy lehet úgy, hogy az egész képet kitöltöd valamilyen színnel, és a közepét kivágod - így a keletkezett lyukon át az alatt lévő kép át fog látszani, körülötte pedig keret lesz.

...Ez nem tudom mennyire volt érthető, kicsit nehéz így leírni B)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Milyen keretre gondolsz? Mint ami az avatároknál van, a körvonal? Mert azokat nagyon egyszerüen meg lehet csinálni. Egyik módszer, hogy pl. a "windows paintban", kinagyítod a képet és a ceruza eszközzel a kép legszéleit kihúzod egy színnel. Másik megoldás, hogy megnézed a keretezni kívánt kép méretét, és a rajzprogban, pár pixellel szélesebb és magasabb alakzatot rajzolsz (négyzet alakúnál négyzetet ugye, stb.), majd a keretezendő képet ráilleszted. Egyébként elég egyszerü funkciókkal bír a "paint", de néha pont az egyszerűsége miatt nagyszerű.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Painttel az a baj, hogy néhány jpg-et amit nem akar egyszerűen nem nyit meg B)
Bár ez is megoldható úgy, ha előbb vágólapra kidobjuk a képet és a Paintbe onnan hívjuk be...
De keretezéshez tényleg az a legegyszerűbb. Ott létezik is rá külön eszkös.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nálam a Paint megnyit mindent. Ahogy néztem a képet az asztalodról, nálad w98 van fenn. Az XP paintja már fejlettebb, legalábbis a képformátumok kezelésében.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Ja-ja nekem sincs semmi gond az Xp-s painttal....csak mondjuk az hogy már nem tud JPG-t kimenteni de az az XP miatt van mer kicsikét szétesett és nem esik jó kicserélni :|

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

lécci valaki segitsen! képet akarok menteni filmnézés közben, de csak a fekete képernyőt menti el.. van valami program amivel ezen lehet segiteni?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Általában a video lejátszó programokban van külön billentyü képmentésre. Nézd meg a menüjét, a beállításait, vagy a readme fájlját. Ha sehol sem találod, akkor valószínüleg abban a programban nincs ilyen szolgáltatás. Én pl. az ingyenes Micro DVD-t szoktam használni, abban van képmentési lehetöség ha jól emlékszem, de pontosan most nem tom megmondani, mert nincs fenn a gépemen.

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

használd blink and smackert aza az amivel a finalfantasy 8ból kicsomagolt videókat is meg tudod nézni. Azt ha elindítod és kiválasztod a filet simán be tudod állítani hogy meylik részeinek hány képkockájából csináljon képet. Ráadásul a hangal is ugyanezt meg tudod csinálni.

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Hát ez már nekem magas... nem tudok beállitgatni ilyen dolgokat, annyira nem értek hozzá. Az egyik lejátszóban megtaláltam hogyan lehet de ott nem tudom leszedni a feliratot.. az pedig elég zavaró :(

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ha minden kötél szakad, keress rá egy bizonyos Hypersnap DX nevű progira, biztos találsz belőle ingyen használható változatot. Ez direkt képlopásra van kitalálva, játszás vagy filmézés közben a háttérben tudod futtatni és gombnyomásra kimenti a képrenyőt egy általad megadott könyvtárba. Akár több képet is csinálhatsz vele, sorszámozza őket - nem írja felül az előzőt. Elég jó progi!

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

nos én ezt használom: http://ff12.srv.hu/progs/moviesnapshot.rar

nagyon jó ki prgi egyszerúen megynitod a filmet, leállítod és elmented a képet :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Ez az Adobe Photoshop többet tud mint gondoltam !amazed nagyon jól el lehet vele szórakozni :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, hát szerintem én kihoztam mindent a Photoshopból, amit csak lehet. Már nincs is értelme tovább élnem :)

Nézzétek meg ezt:

X-Man címlap :)

Itt az eredetije, ami alapján készült.

22 darab különböző fényképet vettem alapul hogy ezt összevágjam belőle. Nekem nagyon tetszik :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nekem is :D