Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Milyen rendszerességgel olvasol könyvet?

Alapjaiban véve rendszeresen
36
51%
Hébe-hóba
24
34%
Csak ha nagyon muszálly XD
10
14%
 
Szavazatok száma: 70

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Alexandra.hu-n fent kell lennie Lovecraft összes kötet 1-2-3-nak, csak regelj és rendelj! ;)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem, sajnos nincs meg, és elég sokat keresgéltem a neten, és sehol nem találtam :? Ennyire régiek volnának ezek a kiadványok ? :( ( a másik amit régóta ugyanígy nem találok az pedig Edgar Allan Poe bá' összes müve :cry2: )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah megtaláltam neked, itt van az összes, és Poe bácsi is.! ;)

http://www.antikvarium.hu/ant/find2.php ... rdezes=yes

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Az összes példány elfogyott, csak előjegyezni lehet---kb 3 hónapja ezt irja.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

akmal888 írta:Az összes példány elfogyott, csak előjegyezni lehet---kb 3 hónapja ezt irja.
A semminél az is jobb... :roll: :D

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Cortez »

mahdi írta:
Szacsi írta:(Nem, nem azt olvastam : D )
Hát akkor azt is be kellene szerezned! :D (annak egyébként a fő témája a mesék világa felnőtt szemmel, tartalmaz például egy igen mélyen szántó, sőt szinte brutális és morbid hófehérke feldolgozást is, de rengeteget merít az északi népek folklór hagyományaiból, népmeséiből, Finnországtól-Norvégián át egészen Ír országig, akár csak az Amerikai istenekben, ahol a vallások és vallás fajták egy furcsa, modern értelmezésű elegyét kapjuk egy megtör szívű és lelkű meglehetősen melankólikus és titokzatos "Árnyék" nevű főhős 21. századi eposzának tolmácsolásában.)
Ha érdekel az Amerikai istenek folytatása, és nem olvastad még, akkor ajánlom a Monarch of the Glen novellát, ami Gaiman második (és sajnos borzasztóan rosszul sikerült :() novelláskötetében, a Fragile Thingsben szerepel. Ha érdekel, át tudom küldeni e-mailben, sok más Gaiman-cuccal együtt (én is rajongó vagyok :)). A Sandmant olvastátok? Gaiman valaha írt legjobb műve, pedig ("csak") képregény :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Amerikai Istenek folytatásaaaaaaa? :shock: Hát nem, köszi, nem érdekel. De komolyan. Nagy Gaiman rajongó vagyok, de éppen ezért kihagynám. Az AI egy tökéletes történet és bármit amit hotzzáraktak, csak ronthat a képen.
Sandman: Persze, azzal indult a Gaiman mániám és rendszerint azzal is zárul be. :taps:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Cortez »

mahdi írta:Amerikai Istenek folytatásaaaaaaa? :shock: Hát nem, köszi, nem érdekel. De komolyan. Nagy Gaiman rajongó vagyok, de éppen ezért kihagynám. Az AI egy tökéletes történet és bármit amit hotzzáraktak, csak ronthat a képen.
Sandman: Persze, azzal indult a Gaiman mániám és rendszerint azzal is zárul be. :taps:
Hát, nem egyenesági folytatás, Shadow egy sztoriját meséli el. Amúgy nem rossz, szerintem egy próbát érdemes vele tenni, a Fragile Thingsből kevés jó novelláinak egyike :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Cortez írta:
mahdi írta:Amerikai Istenek folytatásaaaaaaa? :shock: Hát nem, köszi, nem érdekel. De komolyan. Nagy Gaiman rajongó vagyok, de éppen ezért kihagynám. Az AI egy tökéletes történet és bármit amit hotzzáraktak, csak ronthat a képen.
Sandman: Persze, azzal indult a Gaiman mániám és rendszerint azzal is zárul be. :taps:
Hát, nem egyenesági folytatás, Shadow egy sztoriját meséli el. Amúgy nem rossz, szerintem egy próbát érdemes vele tenni, a Fragile Thingsből kevés jó novelláinak egyike :)
Megjelent egyébként már magyarul ez a novellás kötet? Mert ha igen, inkább beszerezném, de ha nem akkor örülnék, ha el tudnád küldeni mailben, meg küldhetsz mindent, ami Gaiman! ;)
Köszi!

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Cortez »

mahdi írta:Megjelent egyébként már magyarul ez a novellás kötet? Mert ha igen, inkább beszerezném, de ha nem akkor örülnék, ha el tudnád küldeni mailben, meg küldhetsz mindent, ami Gaiman! ;)
Köszi!
Nem jelent még meg, az agave csak egy éve vette meg a Gaiman-művek kiadási jogát, szóval még várat magára. Eddig ugye a Pratchettel közös Elveszett próféciák, a Tükör és füst, az Amerikai istenek, a Csillagpor és a Sosehol jelent meg tőle, jövőre jön majd a Coraline, idén ősszel meg megint jön valami, de azt még nem árulta el a kiadó, hogy melyik lesz az :)
Felvettelek msnre :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah akkor a lényeg, hogy eddíg minden megvan, ami megjelent! ;) :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nagyon friss élmény:

Christopher Priest - A tökéletes trükk
Húúú. Akinek tetszett a film, a könyvet imádni fogja.
(Rengeteg az apró eltérés egyébként.) Van benne egy-két kevésbé jóra sikerült rész, de ettől eltekintve maga a regény zseniálisan jó.

A tartalom röviden:

"E szédítő, viktoriánus hangulatú, díjnyertes regény két bűvészről és halálos ellentétükről szól, mely családjaik több nemzedékére hatással van. Vitájuk középpontjában egy bámulatos trükk áll, amit mindketten előadnak műsorukban. A varázslat titka egyszerű, ám a valódi rejtély sokkal mélyebben rejtőzik."

Én szívből ajánlom mindenkinek, aki szereti a csavaros történeteket, mert ez az : )
Ja és itt is Angier-nek szurkoltam <D Valahogy szimpatikusabb figura volt, mint Borden.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Szerintem mindenki neki szurkol végül! :D
Egyébként igen, én is szívből ajánlom (sőt már korábban ajánlottam is :mrgreen: ) mindenkinek, remek olvasmány! ;)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Csatlakozok, tényleg remekmű,ajánlom mindenkinek :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ebben az esetben elmondhatnátok, ti hogyan értelmeztétek a legvégét :P

Mármint arra gondolok, hogy Angier hogyan maradhatott életben ennyi ideig. Akkor végül abban a szellemszerű formában maradt meg, mert nem sikerült visszaranszportálnia magát a másik a rendes/és közben már halott/ testébe?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Úgy maradt eddig életben hogy ugye át-transzportálta magát a másik testbe, amíg az előző megfulladt.És ugye hogyha nincs mibe menni akkor slussz. :) Tehát véleményem szerint miután meghaltak a testek nincs hova mennie és meghalt.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Szerintem ezen nincs mit magyarázni, ez a könyv misztikus háttere. Amikor Angier kilép a kriptából, ugye mindenki tudja hogy ő az, és ez magában elég magyarázat arra, hogy addíg életben maradt. Hogy miért és hogyan volt? Egyszerűen a kettéválásban ez az alakja (vagyis a szellemi) úgy jött létre, hogy csak az emberi lét szellemi síkját vitte tovább, így nem öregszik, és nem hal meg. ... ez persze most így tök értelmetlen, és semmit sem magyaráztam meg vele, de talán pont ezért írta meg Priest így... ;)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hmm, én is arra gondoltam, amit mahdi írt. Hát ebben az esetben nem lettem volna Angier helyében, az biztos.
Köszi a válaszokat fiúk : D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Most épp a Battle Royale-t olvasom. Eddig nagyon tetszik, csak épp meghalt a kedvenc szereplőm :( (Mimura Sindzsi) Aki olvasta kérem írjon véleményt :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Olyan jó látni, hogy ennyien olvastátok ezt a regényt. :yes: Én másodjára vetem bele magam, miután végre rendelkezem egy saját példánnyal is belőle.
A képzelet mesterei "sorozat" részeként adták ki, még sok más könyvvel együtt. Azokból nem olvasott valaki valamit? Például a "Külön dolgok is"-t? Hmhmhm? Igazából az érdekelne, hogy jellegükben van e valami közük a Tökéletes trükkhöz, vagy ez pusztán a kiadó által rányomott "bélyeg", hogy ezen a címszón adta ki?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Huh én ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni ^^"

Viszont:
H. G. Wells - Az időgép
Vééégre!!! Egy antikvárium egyik eldugott sarkának legalsó polcán találtam rá. Ősrégi kiadás, megsárgult lapokkal. De maga a regény. A regény! Áhh, szuper :) A cselekmény mondjuk nem olyan akciódús és érzelemgazdag, mint pl. az új filmváltozatban (a régit sajnos nem láttam), de ahogy Wells leírja az emberiség utáni állapotot azzal a kihalt tengerparttal....Hátborzongató.
Nekem nagyon tetszett.

Szintén Wells - Az elcserélt élet
Nem rossz, de nem is tetszett olyan nagyon-nagyon. Az alapötlet mindenesetre jó :>

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

-----> Tolkien, újítások, FF7 téma folytatása ---->

Tolkien egy dolog, és sajnálom is szegény párát, amiért ennyire lerágott csont lett abból, amit ő sajátjaként alkotott. Miután ő pl. megalkotta az Ork, vagy az Elf (magyarul Tünde) fogalmakat, máshol már úgy használták őket, akár egyéb "szuper-intelligens" és "remek fantáziával" rendelkező írók, akik például nem hogy merítettek volna a mitológiákból, de egy az egyben lenyúlták őket. (Pl. Meduza, Minotaurosz, Griff, és hasonló lények) --- A mesékben ez oké, de ezt úgynevezett komoly köntösbe bújtatni tényleg csak Tolkien-nek sikerült, hisz ezt a vonalat ő találta ki. (Nem azt mondom, hogy nincs ezen kívül komoly fantasy, hisz ott a Tolkient is túlszárnyaló George R.R Martin Jég és tűz dala ciklusa, de ami ki tudott tűnni Tolkien mellett, az valóban egyedi is volt.) Bár a filmnek biztos örült volna Tolkien bácsi, ha van alkalma látni, azért örülök, hogy nem érte meg azt a rengeteg siralmas "koppintást" és gyatra "másolatot" amit az irodalmi világ elszenvedett.

Na de ha már meg nem értett mesterekről és lealázott életművekről beszélünk, akkor muszáj felhoznom a Dűnét, és annak 6 eredeti, Frank Herbert által írt részét, és ezáltal magát a mestert is. A műből rengeteg adaptáció született és irdatlan sok mindent nyúltak le tőle sci-fi írók, de meg tudott mégis maradni a mű ott, ahova való, minden idők legnagyobb Sci-fi remekei között, ezzel - és persze sok más "megnemértett" társával együtt, ol. Asimov, Lem, Banks, Philip K. Dick, stb...- a szépirodalom szintjére emelte a műfajt. (vagyis az ő értelmezésükben mindig is ott volt, csak az ócska ponyvák tengere húzza le örökké a könnyűirodalom mocsarába ezt a remek, elgondolkoztató, talán a legsokrétűbb és egyik legdrámaibb műfajt.) A Dűne sokkal több annál, mint amit a filmek és a játékok csak sejteni engednek, és ha már a filmekről beszélünk, én nem is értem hogy maradhattak ki olyan létfontosságú mondanivalók, gondolatok vagy konkrét jelenetek, amik nélkül nem is lehet értelmezni a Dűne világát. Ezt a világot ezer módon lehet ugyan értelmezni, de van egy lényegi, mindent elsöprő és Egyértelmű! mögöttes tartalma, amit furcsa mód egyik "feldolgozónak" sem sikerült felfedeznie. :?
Na ezzel most összességében nem is tudom mit akartam elmondani, vagy bizonygatni, vagy ilyesmi, csak úgy jött. :D (először ki akartam hozni belőle valami konkrétat, de elfelejtettem XD )

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Lev »

Igazából Tolkien is már átértelmezte ezeket a fogalmakat, és így az ő általa alkotottak terjedtek aztán végül el leginkább (mondjuk biztos nem véletlenül) mivel az "elf" is ugye elvileg kis manót, vagy valami hasonló lényt jelent, meg az "orc" szó is létezett már, meg troll skandináv mitológiában stb. Én a GYU filmet nem szeretem, de az az én bajom :mrgreen: Dűnét nem olvastam még, mivel a sci-fi sokáig elég távol állt tőlem, kiskoromban is inkább az ilyen mesésebb-természetesebb világú dolgokat szerettem aztán ez jórészt így maradt, de szerintem majd pótlom ezt a hiányosságot.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

George R. R Martin korunk legjelentősebb fantasy irodalmára. Merész kijelentés de nem én találtam ki. És hogy is jutott idáig?
Martin forgatókönyv és képregény íróként kezdte pályafutását, közben nem kevés novellát jelentetett meg. Első átütő sikerű regény a Lázálom volt, amit tucatnyi díjjal tüntettek ki, a sci-fi és fantasy műfajok legjelentősebb plecsnijeivel láttak el, és a valaha írt legjobb vámpírtörténetként emlegették.

Kép

George azonban nem elégedett meg ennyivel és túl akart nyúlni a sci-fi és fantasy "ponyva" körén (egyébként ezt már a Lázálommal megtette, de a maximalizmus csak nem bűn ;) ) Ezért megálmodta saját, tökéletesen kidolgozott univerzumot. Így született meg a fantasy műfajt Tolkien óta először VALÓBAN újraértelmező tervezet, mely szám szerint 3 trilógiát, azaz 9 könyvet számlál.

Ez a TŰZ ÉS JÉG DALA

George saját világot épített, amit még Tolkiennél is gondosabban, pontosabban és részletekbe menőbben álmodott meg és készített el. Az első trillógia már megvásárolható magyarországon is, és annak aki szeret olvasni NEM CSAK HA SZERETI A FANTASY-t, kötelező anyag. Én sohasem voltam a fantasy irodalom kedvelője, mégis számtalanszor próbálkoztam "klasszikusokkal" de egy könyv sem érintett és kápráztatott el annyira, mint ezen trilogiának 3 része.
Amit pedig tudni kell a Tűz és jég dala világának fantasy mivoltáról az ez:
A misztikum valóban misztikus marad és a természetfeletti szinte teljesen elérhetetlen és hihetetlen fogalom, mint a saját világunkban. De mégis ott kering a levegőben és később egyre többször ölt formát is, de ezt olyan kimérten és elegánsan tálalja az író, hogy azt tanítani kellene. Egy teljesen új világ, új középkorral, népek, uralkodóházak, királyok, családok, testvérek és szeretők háborújával.

(Az első rész rövid ismertetőjével vezetném be a Trilógiát)

TRÓNOK HARCA

" A mély és meggyőző jellemábrázolás és a hősök körülményeinek komplex leírása George R. R. Martin művét messze a műfaj legjobbjai fölé emeli..."
Kirkus Reviews

Család. Egy olyan egység, mely megtörhetetlen és örök, amióta az ember csak embernek hívja magát. De valóban így van ez? - kérdeztem oly sokszor magamban George R.R. Martin művét olvasva. A család egysége országokat menthet meg, vagy dönthet romba. Egy család megtörése lavinaként zúgó háborúkat indíthat el, vagy véget is vethet neki. Egy család elárulását soha el nem feledi a világ.
A Trónok Harca hatalmas és nemes családok életét tárja elénk. Valódi, dús és kemény élet ez, a pompa mögött örök faggyal, méreggel, árulással, hamis szerelmekkel, mindennapos gyilkosságokkal, jóslatokkal, és darabokra tört sorsokkal.
A király valóban különb, mint bárki más? Jobb, vagy inkább rosszabb ember válik belőle, ha megmérgezi a trón? Ezt a kérdést, és még megannyi rejtélyt tár elénk a Stark család és ellenségei életét elénk táró történet. Két férfi történelmet írt, amikor letaszította egy ősi dinasztija utolsó királyát a szabad városok vastrónjáról...
Az új király nemes és erős harcos. De valyon meddig éli túl a becsület, egy birodalom koronájának súlya alatt.
Eddard Stark, a király gyermekkori barátja békében irányítja Derest, az északi kontinensen elterülő hatalmas, örök hó borította birodalmát. A háttérben azonban sötét felhők gyülekeznek, és kétértelmű ómenek gyülekeznek, amikor a király, a régi barát megjelenik, hogy új hivatalába iktassa Deres urát.

Kép
Eddard Stark és Jég

Ő lesz a király új segítője, akinek feladata szerint ura mellett kell uralkodnia. Eddard azonban kényes időben kényszerül elhagyni Derest, ugyanis alig 8 éves fiát baleset éri. Az uralkodás eközben tizenöt éves fiára marad, felesége pedig titokzatos levelet kap a világ másik végéről...
Havas Jon, a Stark család fejének fattya az ismert világ végét jelentő falra megy, hogy csatlakozzon a Fekete testvériséghez, vállalva a legnemesebb, de egyben legkeményebb életet, amit ember valaha ismert. A szénből gyémántot csiszol a jeges szél.

Kép
Havas Jon ("Lord Jégcsap") és Szellem

Eddard a Királyvárban szembesülni kényszerül a kegyetlen valósággal, miközben családja nagy része ezer kilométerek távolságában küzd az életbenmaradásért.

Kép
A Királygyilkos

Egy királyi udvarban semmi sem az aminek látszik, és senkiben nem lehet megbízni. Szembesülni kényszerül a ténnyel, hogy régi barátja már nem ugyan az az ember, aki vele harcolt a trónért, a háború pedig közelebb van, mint gondolná. A távolban a trónról letszított Sárkányok fia visszatérésre készül.
Fiatal fiúkból lesz úr, és kényszerülnek birodalmak irányítására, míg alig bimbózó lányok érnek egyik napról a másikra nemes hölgyekké, hol életüket, hol becsületüket adva fel a királyok és fattyak sakktábláján.

Hivatalos ismertető, egyenesen a könyv hátlapjáról:

" A földön, ahol a nyár évtizedekig, a tél élethosszig tart, vihar készülődik. A hideg kezd visszatérni, és Derestől északra, a fagyott pusztaságon baljóslatú, természetfölötti erők gyülekeznek a királyságot óvó fal mögött. A konfliktus középpntjában Deres urai, a Starkok állnak, kiknek családja makacs és kemény, mint maga föld, ahol születtek. A rettentő hideg földjéről az epikuroszi bőség nyári királyságába kalandozva, urak és úrnők, harcosok és mágusok, orgyilkosok és fattyúk története elevenedik meg, akik fenyegető jelek közepette lépnek színre. Összeesküvés és ármány, tragédia és árulás, győzelem és terror közepette a Starkok és ellenségeik sorsa a tét, miközben mindegyik fél és igyekezik, hogy győztesen kerüljön ki a harcból, a győztesek játszmájából. "

A könyv nem kis terjedelmű, apró betűs szedésben is több mint ötszáz oldalas. De ez ne rettentsen meg senkit, hisz a történetet olyan mohón lehet falni, mint ahogy a nagy királyságok napjai peregnek.

- Trónok harca
Kép
- Királyok csatája
Kép
- Kardok Vihara
Kép
- Varjak lakomája (a második trilógia első kötete)
Kép

Olvasni kincs, és ne feledjétek a Starkok ősi mondását:

Közeleg a tél...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Most fejeztem be:
Robert Charles Wilson - Bioszféra

"A távoli jövőben a Földet irányító Trösztök mindent megtesznek azért, hogy anyagi vagy hatalmi előnyökre tegyenek szert. Ilyen előnyök reményében kezdik meg az Isis nevű bolygó felderítését is, amelynek egyedülálló ökológiája forradalmi tudományos áttörésekkel kecsegtet. Csakhogy ez a különleges élővilág az ember számára halálos veszélyeket tartogat, így a szigorú biztonsági intézkedések ellenére is fogyatkoznak a kutatók.
A Trösztök a helyzet kivizsgálására elküldik az első osztályú kiképzést kapott – sőt genetikailag ellenállóra tervezett – Zoe Fishert, akit minden tudása és technikai felszerelése sem menthet meg attól, hogy tehetetlen játékszerévé váljon úgy munkaadói hatalmi játszmáinak, mint a bolygó akadályt nem ismerő életformáinak.

Robert Charles Wilson Hugo- és Philip K. Dick-díjas kanadai szerző új regénye egy kegyetlenségében is csodálatos, idegen világot tár az olvasó elé, melynek titkait csak az emberi önfeláldozás segíthet megfejteni.

„Wilson minden eddigi könyve közül ez a legfeszesebbre szőtt, a legtöbb kalanddal teli.”

Egy könyvesházban fél óráig nézegettem a sci-fi részleg felhozatalát és még ez a könyv tűnt a legérdekesebbnek a tartalom alapján. De ez a rövid kis ismertető semmi az egészhez képest.

A könyv nagyon jó.

Egy percig sem éreztem úgy, hogy unalmas, fölösleges részek vannak benne. Végig izgalmas és kiszámíthatatlan. Egy teljesen idegen környezetet kapunk, egy idegen bolygót, aminek a mikroorganizmusai hihetetlen gyorsasággal és gusztustalansággal emésztik el az emberi szervezetet. Pont ez utóbbi dolog miatt ment át a könyv már kissé horror-ba..Uhh, néhány jelenet igencsak durvára sikerült.

Summa summarum: jó. Olvassátok :)