Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Milyen rendszerességgel olvasol könyvet?

Alapjaiban véve rendszeresen
36
51%
Hébe-hóba
24
34%
Csak ha nagyon muszálly XD
10
14%
 
Szavazatok száma: 70

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Könyvek

Hozzászólás Szerző: Zid »

Látom, még ilyen topic sincs, szóval itt a helye :)

1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg?
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? XD
3. Kedvenc köny?
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv :roll: )

Szerk.: a szavazásban direkt írtam a muszájt muszállynak. Csakhogy érződjön a szint :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

1. SemmiLYet
2.Raymond E. Feist, J. Goldenlane
3.Az említett írók könyvei, de akkor egyet egyet: Magus: A tanítvány, Isteni Balhé
4. fantasy

Mok
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2006. márc.. 22. 15:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mok »

1. Hogy ki milyet, azt nem tom, de én egy Japán-Magyar társalgás könyvet hozattam ki a könyvtárból, azt nézegetem
2. Mivel eddig egy(2) könyvet olvastam el úgy igazán saját szándékból : Richard A. Knaak (többet nem is ismerek)
3.Ez a könyv a : Diablo , A vér szava
4.mivel a knyv műfaja Fantasy így ez

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg? Én most épp a Predator:Jég és vér-t meg egy könyvet Bartók életéről
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? Rob MacGregor,Steve Perry
3. Kedvenc köny? húúú,nagyon sok,az összes Star Wars,Alien,Indiana Jones :D
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv ) Sci-Fi,Kaland
ANTIKVÁRIUM 4EVER!!! :D
szerk.:kifelejtettem a Harry Potter könyveket!!! ALAP! 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sabin 2006. máj.. 9. 16:12-kor.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

1. ENCIKLOPÉDIA GALACTICA 5. Kötet
2. Isaac Asimov
3. Asimov összes irománya, Da Vinci Kód
4. Főként Sci-Fi de belefér (szinte) minden

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

1. Darren Shan: Démontolvaj
2. Darren Shan, Jonathan Stroud, J. K. Rowling :P Lois Lowry
3. Darren Shan: Vámpír-könyvek, Démonvilág sorozat,
Johnatan Stroud: Bartimeous-trilógia
Lois Lowry: Az emlékek őre, Valahol, messze (remélem Rowlingtól ismertek könyvet :D )
4. gyermekkönyv-horror, lightosabb fantasy-k

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Igazság szerint én csak az utóbbi két-három évben kaptam rá az olvasásra. Azelőtt valahogy utáltam. Nem is értem, miért, mert remek elfoglaltság olvasni egy izgalmas regényt, vagy egy magával ragadó verset, illetve novellákat! Magyarán az irodalom fontos és elengedhetetlen dolog.^^ A magyar és a világirodalom egyaránt! És ha valaki ezt kétségbe meri vonni, annak velem gyűlik meg a baja. XD
Tehát, nem olvastam még eddig sok könyvet, de azért leírnék egy párat, ami nekem tetszett, illetve olyat is, amit ajánlanék, de lehet hogy én nem vágnék bele még egyszer. Esetleg csak pár év múlva. :D A "Száz év magány"-ról beszélek. Lehet, hogy nem 13 és fél évesen kellett volna elolvasnom. :D
Alapkönyvek: Gyűrűk Ura trilógia és -nem röhög, mert nagyon kellemes vonaton ülve olvasni például- a Harry Potter könyvek.
Nagyon szeretem még a Darren Shan - Vámpír könyvek sorozatát is. XD (Szia kult!!!)
Meg tesóm készülő könyve is nagyon tetszik eddig. Csak az még jó idő lesz szerintem, mire kész lesz. :C

Válaszok a kérdésekre:
1. Harry Potter 6 (repeat)
2. Kedvenc költőm Radnóti Miklós, meg sok olyan van, akitől idézetet vagy csak egy-egy verset szeretek.
Kedvenc írom? Hát... Nem olvastam még annyi könyvet, hogy erre most válaszoljak. (:
3. A Már fent említettek szerintem annak tekinthetők. :D
4. Még erről se tudok dönteni... XD

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

most válaszoljon a magyar szakos írópalánta is? ^^
amit most olvasok? világirodalmi szigorlatom lesz ^^ szal most egyszerre meg Gogol, Shakespeare, Flaubert meg persze az elmaradhatatlan Platon ( :love: ) ^^ a többi meg csak jön majd az elkövetkezendő hetekben ^^
amit épp önszántamból most újra olvasok az Terry Pratchett: Kisistenek
az utolsó könyv, amit most befejeztem, az a Gésa emlékiratai volt, ami rettenetesen jó történet, csak a fordítót kéne falhozállítani, mert, hogy fogalmazni nem tud, az biztos...
kedvenc íróm nincs, csak olyanok, akiknél elolvastam a (néha majdnem) teljes életműveket. Ilyen Jack London, Terry Pratchett, Douglas Addams, Karinthy Frigyes, Shakespeare, Platon (^^), Tolkien meg még nem tom ki így hirtelen
kedvenc könyv: na ebből is van egy rakattal, de a legkedvesebbek: J.M. Barrie Pán Péterje, Bulgakov Mester és Margarítája, Márai A gyertyák csonkig égnekje, Shakespeare Szentivánéji álma és Jack London Ladyje.
kedvenc költő: na itt megvan ki az első ^^ Egy bizonyos Paul Éluard nevű bácsi, de dobogós még Rimbaud és Byron is.
plusz nagyon sokra tartom egy veszprémi srác verseit is.
mi volt még?
kedvenc miegyébem? XD egy-két haverom írása. az embernek potyognak a könnyei... a röhögéstől ^^
ja és a kedvenc műfaj ^^
na erre a kérdésre nem tudok válaszolni ^^ írni novellát szeretek, mert kicsi vagyok még egy regényhez ^^ olvasni mindent, ami nem üti a ponyva alsó határát...

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Hát könyvet írni nem lehet elég kicsin :) én pl 12 évesen kezdtem co-prod.-ban egy haverommal, az igazság hogy még messze nincs kész és mostanra csak én maradtam ^^" de már 8 verzión és kb 500 oldal próbálkozáon van túl :) Csak lusta vagyok h folytassam (ezért kezdtem egy novellát :mrgreen:)
(javítva, kite kedvéért csak)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DaeusEx 2006. máj.. 9. 20:05-kor.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

mondjuk akkor nyugodtan folytathatod, ha a folytatnit le tudod írni...

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

:P a Word javít én nem :mrgreen: nem a magyar tudásomból akarok megélni (mert akkor éhen halnék) XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

1. Hmm...Még régebben egy ismerősöm átküldte a könyvét, azt olvastam mostanában. (Elég perverz de jó XD)
2. Kedvenc író: Le Renard
3. Kedvenc könyv: Le Renard: Eleven Cthulhu, Susanna Jones: A csendmadár, aztán Mragaret Weis+Tracy Hickman: Dragonlance Krónikák és Legendák
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv :roll: ) fantasy, sci-fi de mindent elolvasok amiben 30 ldal után látok valami fantáziát:P csak az orvosi krimiktől kíméljenek abból elég volt! XD


Természetesen olvastam pár Tolkien könyvet is (A szilmarilok+A babó 2x, A gyűrűk ura, A sonkádi Egyed gazda - ez valami borzalmas) meg Harry Potter-t 1-5ig ééés..Hát sok fantasyt, Dragonlance témakörből sokat, R.A. Salvatore-tól a Kristályszilánk trilógiát meg Az Ezer Orkot meg ilyeneket. Ja igen, a Ravenloft sorozatot is szeretem.

Eddig a legfurcsább dolog amire vállalkoztam az a Kalevala volt :P Meg valami finn népmese XD

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Amúgy mindenkinek ajánlom Raymond E. Feist könyveit. Sztem a legjobb író :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Én megvallom emberesen, nem olvastam még Tolkient és nem is szándékszom :roll:
Viszont nálam az egyértelmű kedvenc: Lőrincz L. László (Leslie L. Lawrence) :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Zid írta:Viszont nálam az egyértelmű kedvenc: Lőrincz L. László (Leslie L. Lawrence) :)
Abból van egy "pár" itthon... :roll:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Zid írta:Én megvallom emberesen, nem olvastam még Tolkient és nem is szándékszom :roll:
Viszont nálam az egyértelmű kedvenc: Lőrincz L. László (Leslie L. Lawrence) :)
Nemtom, de nekem nagyon nem jönnek be Tolkien irományai...XD

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Red13: vannak még akik ezt mondják. Lehet, hogy azért nem tetszenek Tolkien irományai, mert nyelvészprofesszor volt a drága és kicsit másképp ír, mint mondjuk a Rowling. XD
Raymond E. Feist-et viszont nem ismerem. Nem tudnál ajánlani tőle nekem valamit?

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

Tolkient nagyon nehéz olvasni, mert kegyetlen nehézkesen írt. nekem anno az volt benne a legzavaróbb, hogy néha folyamatosan szóismétel, néha meg minden lehetséges szinonimát felsorol ^^
amúgy tőle nekem nem valahogy nem a Gyűrűk Ura a kedvencem, hanem a Wootoni kovácsmester. kb fél óra kiolvasni és rettenetesen kidolgozatlan, de van benne egy olyan báj, ami miatt nagyon megszerettem ^^
Ezzel szemben Rowling néni könyvei olvashatóbbak, de valahogy nagyon bugyuták. A néni sosem találja el rendesen az arányokat, amit tényleg ki kéne fejteni azt elintézi 2 mondatban, ami meg egyátalán nem fontos, azzal oldalakat szenved. A jellemfejlődés meg rettenetes... *elbújik a HP mániások elől* az igazat megvallva nem örülök neki, hogy belekerül a kánonba...
De legalább az emberek kezdenek visszaszokni az olvasáshoz...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

kite írta:Ezzel szemben Rowling néni könyvei olvashatóbbak, de valahogy nagyon bugyuták. A néni sosem találja el rendesen az arányokat, amit tényleg ki kéne fejteni azt elintézi 2 mondatban, ami meg egyátalán nem fontos, azzal oldalakat szenved. A jellemfejlődés meg rettenetes... *elbújik a HP mániások elől* az igazat megvallva nem örülök neki, hogy belekerül a kánonba...
Teljes mértékben egyetértek ezzel. Én egy részt olvastam a HP-ből, és nem is értem hogy hogy kerülhet be ide a jó írók közé a felsorolásba, hiszen a HP egy gyerekkönyv (ami a nyelvezetén nagyon meglátszik) és össze sem lehet hasonlítani pl Tolkiennel. Én nem gondolom hogy Rowling különösebben jó író lenne, egyszerűen csak tud mesélni, és amit el akar mesélni az érthetően le is tudja írni. De hogy összettebb érzelmeket igyekezne sugározni, vagy játszana a szavakkal (amik hagyományosan a jó írók jellemzői) az egyáltalán nem jellemző.

Szerintem :nyuszi:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Zorgika írta:Red13: vannak még akik ezt mondják. Lehet, hogy azért nem tetszenek Tolkien irományai, mert nyelvészprofesszor volt a drága és kicsit másképp ír, mint mondjuk a Rowling. XD
Raymond E. Feist-et viszont nem ismerem. Nem tudnál ajánlani tőle nekem valamit?
Az már biztos hogy egy kicsit nekem érthetetlenek voltak a könyvei, meg mindent nagyon részletesen leír benne, kissé vontatottak is sztem.

Húúú sztem legjobb a Résháború sorozat. Ez 4 rész tartalmaz:
Mágus: A tanítvány
Mágus: A mester
Ezüsttövis
Sethanon Alkonya

Részletesebben Itt.Ami megtalálható nálunk könyve arról mindegyikről van némi leírás. A link sztem majd egy kicsit hosszú lesz :P klikk

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Red13 írta:Húúú sztem legjobb a Résháború sorozat. Ez 4 rész tartalmaz:
Mágus: A tanítvány
Mágus: A mester
Ezüsttövis
Sethanon Alkonya
Érdekesen hangzik a sztori, lehet, h megvan valahol nagybratyónak. Ha meg nem akkor, majd valahonan beszerzem.

Elolvastam a Démontolvajt. Aki nem bírja az ilyen belek repkedését és hasonló dolgokat, azoknak nem ajánlom, de aki igen, annak bátran. Azért, egy jó párszor leesett az állam. Akit érdekel a könyv, annak ajánlom, h olvassa el előbb a Démonmestert(1. kötet), mert csak akkor lehet megérteni néhány dolgot a könyvben.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Rowling szerintem is béna egy állat. :D Jellemfejlődés van: a főhős egyre nagyobb paraszt. :D
Szerintem csak azért szeretik, mert a történet magávalragadó. Amúgy angolul kicsit sokkal másabb, mint magyarul. ;)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Zid írta: Jellemfejlődés van: a főhős egyre nagyobb paraszt. :D
Szerintem csak idegbeteg Harry. :P

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Annyira sztem nemrossz a Harry Potter, igaz már nem most olvastam őket és ezt az új részt eszem ágába sincs megvenni XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Paulo Coelho irományait szereti valaki?