Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Milyen rendszerességgel olvasol könyvet?

Alapjaiban véve rendszeresen
36
51%
Hébe-hóba
24
34%
Csak ha nagyon muszálly XD
10
14%
 
Szavazatok száma: 70

Agona'ar
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2007. máj.. 5. 22:14
Tartózkodási hely: At world's end...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Agona'ar »

Hüm hüm... eljutottam hogy én most R. A. Salvatore könyveket fogok olvasni, immáron sokadszorra :P
(megj.: ha elolvasok egy Salvatore könyvet, akkor az nálam komoly dolog. Imádom a könyveit, de ami megvan azt má 50szer olvastam minimum XD )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta: ---
(Mellesleg isten a Lem 2! :örül: )
Nah, én is most végeztem vele másodszorra! Tényleg isten!!! :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Most fejeztem be Stanisław Lem-től a Solaris-t :)
Húúú...Hát ez nagyon jó volt. Voltak ugyan benne kicsit vontatott részek (amikor a bolygó képződményeiről mesél), de mindent összevetve remek.
Kár, hogy nem volt alkalmam előbb elolvasni.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ó, nekem pont az volt az érdekes, mikor elolvasta azokat a jelentéseket. Ott kezd egyre jobban körvonalazódni a gyanú, hogy mi is folyik itt pontosan. Közben, amiket ír... az kemény! :shock:
Aztán a végén az egészet nyitva hagyja, mint az összes regényében, amit olvastam tőle... :D
Lehet rajta agyalni.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szacsi írta:Jelenleg ezeket olvasom:
Dragonlance - The war of souls volume II - Dragons of a lost star
Eddig nagyon tetszik, bár néhány dolog eléggé megtépázta az idegeimet.
Az elfek mentalitása kiborító (tisztelet a kivételnek) és az elvakult, fanatikus papnőktől is kiráz a hideg. Viszont nagyon tetszik, hogy A nyári tűz sárkányai után (ami szépen lezárta a történetet) ilyen jó folytatást tudtak írni. Kétség kívül nyomasztó a hangulata, de :jó:
No, ez egy jó időre félbe lett hagyva, de most bepótoltam a lemaradást és gyorsan elfogyasztottam a harmadik kötetet is (Dragons of a vanished moon). :)

Huuhhhh, hát nem tudom, olvas-e még itt rajtam kívül valaki Dragonlance-t....?

Mert ez kemény volt :) Ha valakinek gondok akadnak az alacsony vérnyomásával, ez garantáltan helyre állítja! XD Kicsit idegölően hosszasan készülődtek egy-egy eseményre és kicsit nagyon kitoltak néhány szereplővel, de összességében nagyon jó lett. A happy end nem lett olyan happy, de olyan ügyesen zárták le, hogy...Miket is beszélek! Dehogy zárták! Nyitva maradt az egéssz, úgyhogy még kismillió regénnyel fog fojtatódni. :) Ja és azt hiszem, hogy a "One God" szóhasználatot még soha nem olvastam összesen annyiszor, ahányszor ebben a három könyvben említették. Jaj. :1eye:

Egyébként én nem nagyon szeretem az "Egy lovag, egy elf, egy ember, egy törpe, egy varázsló, oszt ha kész a csapat, nosza, induljunk kalandokat keresni!" fantasy regényeket. De ezt igen! ^^ Egyrészt talán azért, mert ez volt az egyik első ilyen olvasmányom. Másrészt meg azért, mert nagyon szépen kis felépített világa van ami mindig tud valami újat és érdekeset mutatni. És ezt hiányolom úgy általában a fantasy-kból. :( (Ez a War of souls trilógia is a "mindjárt lemegyek hídba" kategóriába sorolható. Van eleve egy nagyon nyomasztó felállás, sorra rossz dolgok történnek, az ember azt hinné ennél már nem jöhet rosszabb...és jön! :1eye: ) Nem utolsó sorban pedig zseniálisan jók a karakterek! És itt jön a hab a tortán: ezek a zseniálisan jó karakterek az idő múlásával sorra kegyetlenül elhaláloznak és jönnek az újabb és újabb generációk (akiknek a fele ugyan tökfilkó, a másik fele viszont teljesen korrekt), senki nem él örökké abszolút harmóniában.




Najó, ennyit erről, fantasy rajongóknak szerintem kötelező a sorozat :mrgreen:
Ha jól láttam a Dragons of the fallen sun-t kiadták magyarul is (A hanyatló nap sárkányai). Kissé ideges lettem, amikor megláttam, no mindegy.

Hmm, most nekivetem magam a maradék DL regénynek, ami még a polcomon sorakozik és közben örülök, hogy az egyik kedvenc karkterem úgy nagyjából élve megúszta ezt a trilógiát (a másik sajnos már négy kötettel ezelőtt elhalálozott :rip: ).


Amúgy meg az animációs film, amit csinálnak a krónikákból, az a trailer alapján no comment.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Richard A. Knaak: Diablo - Az árnyak birodalma - kiolvasva :)

Játékokból csak a másodikkal játszottam valamennyit, erre kölcsönvágtak hozzám egy regényt is.

Hát, nem az én világom, ezzel a sok randa szörnnyel meg ördöggel. Vicces, hogy megközelítőleg 500 oldal, mégis ki lehet olvasni egy nap alatt, akkora nagy ló betűkkel van írva. És az is mókás, hogy a legtöbb karakter neve megközelítőleg olyan idétlen (kedvencem a Brek nevű zsoldos :1eye: ) , mint amilyeneket én szoktam adni a játékbeli karaktereknek (a Paladine-t elneveztem Pitypangnak, a barbárt Maci Lacinak, a nekromantát Vesebohócnak és hasonlók :P ).

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Lenne egy kérdésem:
A H. G. Wells féle Time machine-t kiadták itthon?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Fogalmam sincs. De ha megtudnál valamit, nekem is szólj, légyszi!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csak annyit tudok, hogy neten elég olcsón hozzá lehet jutni,
de csak angol nyelven.

Mondjuk én ahhoz túl kíváncsi vagyok, hogy ez akadály legyen :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

olf!

Ezek szerint ki lett adva itthon is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2008. jan.. 24. 19:35-kor.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ejha, be szíp régi darab. Kösz az infót!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A Kaland, Játék, Kockázat lapozgatós könyveket más is szereti? :P

Nekem van itthon pár még az ősidőkből, olyan hangulatosak azokkal a jó kis illusztrációkkal. Amit legutoljára vettem (vagy három éve), az A haláltalizmán volt (ez a cím XO) és tegnap elkezdtem olvasni. Hááááááát....Alighanem ez a legkönnyebb az egész sorozatból. :?

Amúgy zekkel szórakoztam eddig:
Tolvajok városa
Halállabirintus
Bajnokok próbája
A rémület útvesztője
Démonlovagok (vagy ez Harcos képzelet? ehh)
Az elátkozott ház (ez de nehéz...áhh, máig nem tudtam megcsinálni)
A végzet erdeje
A varázsló kriptája
A pusztítás maszkjai
A vértenger kalózai
A tűzhegy varázslója
A káosz fellegvára
A hóboszorkány barlangjai (utóbbi kettő a kedvencem)
Meg még párral, amire most nem emlékszem...

A káosz fellegvárában máig nem tudom, hogy hol lehet megszerezni azt a kenőcsös tégelyt, amit a genji-knek lehet odaadni :1eye:
Az elátkozott házban meg kb. minden alkalommal nagyon durván eltévedek és vagy a kínzómesternél vagy a kandallós zsákutca szobában kötök ki XO

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Miért nem csinálsz hozzá térképet?
Én korábban próbáltam három ilyen izét, amikor még érdekelt,később rájöttem, hogy szenny nyugatifentezi szemetek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára olf 2008. feb.. 8. 15:11-kor.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csináltam....amikor még komolyabban érdekelt :P

Nálam ezek a könyvek felérnek egy kellemes félórás szórakozással és ennyi. Annak viszont szerintem tökéletesen megfelelnek.

"Szenny nyugatifentezi"? Lehet, de némelyik még így is izgalmasabb, mint amiket manapság "fantasy regény" címszó alatt találni.

olf, melyik hármat próbáltad? Csak mert van pár, ami tényleg ritka sz*r, ezt elismerem.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ezeket én is nagyon szerettem :mrgreen: Bár nem sokkal találkoztam. A haláltalizmán van meg asszem valahol, meg volt egy ami egy űrhajón játszódott, de azt valaki lenyúlta :(
szenny nyugatifentezi
:szemöldök: Azért aztat szügezzük le hogy már eleve a fentözi mint olyan nyugatról származik :fütyül:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jó, bárminemű félreértés elkerülése végett írtam.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én szerettem volna kipróbálni az ilyet, de senkitől nem kaptam kölcsön. XD Pedig mondogatták, hogy "igen-igen, hozom, persze". Aztán valahogy lemondtam róla. :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Majd a közös ismerősünktől elkérem, neki úgyis van egy, oké? :P

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ezekkel én is játszogattam anno. Könyvben szerintem a Halál labirintus volt az első fantasy-s élményem. A legelső kiadás (nemtudom volt-e több), ha jól emlékszem 1991ben jelent meg idehaza. Még nagyban általánosba jártam, és elég népszerű volt (a lutra album mellett :D ), sokan játszottak vele.

Megvolt még a Tűzhegy varázslója (ezt sose sikerült végig vinni, töbek szerint hibás volt), a Gyíkkirály szigete (ez elég könnyű volt), és a kedvencem a Hóboszorkány barlangjai. Újabbakat viszont már nem próbáltam.

A Halállabirintus egyébként online formában is játszható (csak gugliban rá kell keresni).

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

(mindenkitől bocsiii- igggen,reklámozok :nyuszi: :alucard: ) Ajánlom mindenkinek aki Vampire klán izé cuccot vagy Dragonlance izé cuccot akar venni mert hatalmas kedvezmények vannak --- http://www.sarkanytuz.hu" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Hát, én meg megkaptam az 1954-es, Richard Matheson féle I am Legend-et angolul. A film megjelente után gondolták, kiadják mozis borítóval. Nekem tetszik, még nem olvastam bele. Ha valaki esetleg találkozott már vele, elmondhatná, mire számíthatok :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én kicsit régebbi könyvekben utazok. Most jött meg egy 1874-es német-francia nagyszótár, amit vettem Vaterán :mrgreen: Olvasgatni nem valószínű hogy fogom (bár nagyon szép díszes, ónémet szöveg van benne :D), de a polcon nagyon jól mutat :)
Új könyvet sose veszek (kivéve művészeti & építészeti albumok néha, bár azok meg nagyon drágák :? ).

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Ejnye, csak megvetted azt a szótárt? XD

Ez kábé olyan cselekedet volt, amit még magamból sem néztem volna ki. :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ó, szótárat én is a Vaterán szoktam venni :)

Más:
Elolvastam az új Trinity Blood regényt (RAM vol2:Silent noise) és jujj, de jó volt.

Ééééééés végre megjött a Howl's moving castle Diana Wynne Jones-tól *_* Most megyek és ugrálok egy kicsit örömömben. XO

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szacsi írta:Ééééééés végre megjött a Howl's moving castle Diana Wynne Jones-tól *_* Most megyek és ugrálok egy kicsit örömömben. XO
Angol nyelvű? Gondolom, igen.