Manga

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát nem konkrétan a "b*zimangák" hanem általában a komolynak szánt abszurd hülyeségek :D

De ezek a tippek nagyon jónak tűnnek, lehet csekkolom XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hááát ez a Viewfinderes azért mégsem egészen nekem való már :1eye: XD

Viszont az Árnybíró végre kezd tetszeni most hogy Munszu felébredt :o

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:Hááát ez a Viewfinderes azért mégsem egészen nekem való már :1eye: XD
Én se bírtam sokáig XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem is az, de hát ez már konkrétan yaoi XD

A Hetaliához volt szerencséd (vagy bárki másnak)? Elsősorban a mangára gondolok.
Na, én szinte akármilyen mangát elviselek, a kiscsajoknak szóló romantikus izéktől kezdve az egészen gagyikig, de ez a cucc olyan szinten idegel, hogy egyszerűen nem is tudom szavakba önteni. Már maga a koncepció.
Egy díj mellé kaptam pár képregényt, és persze hogy pont a Hetalia volt benne a mangák közül :roll: Belenéztem, majd azon nyomban ingyen elküldtem egy ismerősnek, hogy ne is lássam. Pedig sose szabadultam még meg képregénytől, akármilyen rossz is legyen.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hetalia

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Megvan, elolvastam, ráadásul nem is egyszer. Nekem tetszett, über poén.
(japánt szeretem, mangákat is, a vicceken tudok röhögni, a történelmet meg egyszerűen imádom)

Sztereotípiák vicces formában? Naná :D

Kedvenceim nevén nevezve: Francia-o. (voulez-vous...? XD ) Oroszország (most mondjátok, hogy nem poén a fickó XD persze, a valóságba szörnyű, de egy comedy mangába? telitalálat.), na meg persze szép hazánk, a kedves és hűséges Hungary-chan :D (Magyar o.)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Erről a Hetaliaról még nem is hallottam :1eye: Mitől olyan rossz..? Fantáziátlan vagy mi?

Én, pontosabban a nővérem az Éjféli operával volt így, mármint hogy látni se bírta. Föltettem a vaterára valami nagyon nevetséges összegért. És még azt is le akarták alkudni. Istenem, de sz@r volt XD

Emtrexx: Igen, én is pont azért nem bírtam sokáig. Mert ugye olyan yaoi is létezik, ahol az ég világon semmit nem látsz (pl.általában az FF7 yaoi képregények esetében), mert úgy paneleznek, vagy egész egyszerűen ki vannak fehérítve a szaftosabb részek (jó, ez így elég hülyén hangzik : D ) de ez.... Kár, mert a rajzolása tetszik, meg mondom, én röhögtem is rajta, csak hát mégsem az én gyomromnak találták ki azokat a bizonyos jeleneteket XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

japánt szeretem, mangákat is, a vicceken tudok röhögni, a történelmet meg egyszerűen imádom
Hát én is. Illetve a történelmet most majdnem megutáltatta velem ez a cucc :roll:

A tipikus aranyosságokat viszont nem szeretem. Az, hogy aranyos srácocskák személyesítenek meg országokat, olyan szinten gagyi, hogy ha találkoznék az alkotójával, szerintem megölném :1eye:

Lehet hogy 10 évvel fiatalabbnak kellene lennem hozzá (vagy lánynak. Elvileg lányoknak készült).
Szacsi azért a te véleményedre kíváncsi lennék majd :)
Egyébként a k.net-en is eléggé megosztja az embereket. Van akinek bejön, akinek viszont nem, az nagyon utálja :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hetalia jó :D

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Aranyos srácocskák? Magyar o.? Németország? Anglia? hehh.. :1eye:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tudom is én, már az első 5 oldal után idegzsábát kaptam. De úgy hallom, meg se nagyon lehet különböztetni a szereplőket :D
Tűzre vele!

(Na jó, bocs, nem szídom többé, igérem :mrgreen: )

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Ízlések és pofonok :D

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A hetalia olyan manga, mint az összes többi : van aki szereti, és van aki nem.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Á, most jutott csak eszembe, hogy mi volt olyan istenigazából rossz, amit mostanában olvastam. A vörös kert. Elég visszafogott kritikát írtam itt róla, de...Ez nagyon rossz, gyorsan meg is szabadultam tőle, mert már attól felidegeltem magam, ha csak ránéztem.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Én is

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Dettó :D Csak én azt se tudta miért vettem meg, de mikor belenéztem egyből ment is máshova. nem,nem a kukába, csak eladtam :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na, akkor nekem tuti vétel lesz :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Képregénybörze, 2010. október 10. 10:00 – 15:00, Budapest, IV. ker.

Jön valaki?

Vagy Conra? :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Novemberben lesz egy nagy animecon+képregényfeszt keverékszörnyeteg, egy egészen új próbálkozás. Én majd arra nézek ki elvileg. Egyelőre még nincs konkrét infó róla, de úgy hírlik egészen nagy valami lesz. Pár héten belül bejelentik elvileg.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hoppá, ez jól hangzik :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Árnybíró 16 (Nem is tudtam, hogy már kijött...)

Itt-ott kicsit szirupos volt, de tetszett :P

Mondjuk egy-két dolgot nem értettem.
-Mondjuk, hogy Kaidaten hogyan lehet egyáltalán életben, ha régebben már Dzsusin serege megölte...?___? Persze lehet, hogy én nem figyeltem.
-Adzsite honnan a búbánatból mászott elő? Mert az még most sem teljesen tiszta, hogy akkor ő volt-e az a teleragasztott, felszögezett trutyi a barlangban, vagy sem. Persze lehet, hogy csak én nem figyeltem.
-Adzsitének kötetről kötetre egyre több a haja. Ezt szerintem más se érti X D
- Mi ez a hirtelen nagy szerelem Vonszul meg Munszu közt ?___? Ja, hogy gyorsan bele kellett valamit magyarázni a kapcsolatukba, ami eddig nagyon nem jött le, hogy még drámaibb legyen Vonszul halála :béna:

Egyébként jó volt. Hátra van még egy Dominion manga, remélem az is jó lesz.

***
Ja, még valami. Ma benn voltam a Trillianban. Eddig sem volt olcsó hely, de most már baromi drága lett :halott:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szacsi írta: Hátra van még egy Dominion manga, remélem az is jó lesz.
Úúúúh, ez nagyon nem jó...Kb. a 40. oldalon tartok, de olyan követhetetlen, hogy áhhh.... Sokszor nem is vágom, hogy épp ki beszél, meg miről beszél. Tudom, hogy sokan szeretik, de...nekem ez így már túl fárasztó :halott:
Emtrexx, lehet, hogy neked tetszene :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én vigiolvastam az Árnybírót a neten nyáron, mert nem bírtam ezt a lassúságot, amivel megjelenik. XD

Pár válasz Sachi kérdésire:
Adzsite az a valami a barlangból. Onnan mászott elő, mert Monszu vagy a kiscsászár kiengedte. De hogy melyikük azt nem lövöm le. =D
Vonszulnak meg már ideje volt, hogy meghaljon végre. Monszunak pedig nyugodtan lehet lelkiismeret furdalása miatta, mert ha nem hagyja cserben az embereit akkor nem állnak a rossz oldalra anno.

Egyébként ez a legepikebb történet, amit mangában vagy animében láttam. Nem értem miért nem készült normális anime sorozat belőle. Rengeteg fordulat van benne, a szereplők egytől-egyis kidolgozottak és mondanivalóban is ott van.

Bocs a sok elírásért. A buszon ülve írtam XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Á, köszi :D

Én is elolvastam még régebben, de....Adzsite azt mondja, hogy Hemoszu engedte ki, de aztán Munszu azt mondja, hogy közben ő is kívánt valamit. Nem igazán tudom, hogy akkor most ennek mi volt a jelentősége. Lehet, hogy csak a fordítás volt kicsit zagyva, de nem nagyon tudtam összerakni azt a részt. Meg mi volt már ez a 'rálépek a köpönyegedre és közben Szando felaprít' kivégzés?! :D Nagyon béna volt. Na meg hogy Szando nem ember....Ez is marhára kellett a végére. Ja és egy utolsó kérdés: ki az az Árnybíró a legeslegvégén....? :nyomoz:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Sando nem ember? o.O Ezt miből szűrted le? XD
Az árnybíró a végén lényegtelen, hogy kicsoda szerintem. Csak azt akarták érzékeltetni vele, hogy folytatódik ez a jó "trend" továbbra is. XD
Egyébként már én sem emlékszem pontosan arra kiengedő részre, de nem azt mondja Adzsite hogy pont Hemoszu engedte ki? XD
A befejezés nekem sem tetszett. Sango a manga 2. felében szinte nem is szereplő és visszaállása is elég ehh.... =D
Most így utólag visszagondolva pedig a manga első fele szinet filler. Igaz, hogy az az alatti idő alatt megismert emberek segítenek, de main sztori szempontjából tökéletesen jelentéktelenek lesznek a 2. felében. Lásd Szando. :/
Persze ettől függetlenül nagyon jó. =D


De jól mutat ez a hozzászólás. XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szando nem ember ---> Mito mondja a nemtomhanyadik kötetben Munszunak, hogy lehet, hogy igazából nem is ember. Aztán meg azt hiszem Adzsite is. :o

Avatar
serenity
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009. feb.. 12. 17:19

Re: Hetalia

Hozzászólás Szerző: serenity »

akmal888 írta:Megvan, elolvastam, ráadásul nem is egyszer. Nekem tetszett, über poén.
(japánt szeretem, mangákat is, a vicceken tudok röhögni, a történelmet meg egyszerűen imádom)

Sztereotípiák vicces formában? Naná :D

Kedvenceim nevén nevezve: Francia-o. (voulez-vous...? XD ) Oroszország (most mondjátok, hogy nem poén a fickó XD persze, a valóságba szörnyű, de egy comedy mangába? telitalálat.), na meg persze szép hazánk, a kedves és hűséges Hungary-chan :D (Magyar o.)
JUJ, Hetalia.... sztem nagyon poén :D Főleg Olaszország, szegényke mindig éhes..... Meg Amerika azzal a hősiességével.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Szacsi írta:Szando nem ember ---> Mito mondja a nemtomhanyadik kötetben Munszunak, hogy lehet, hogy igazából nem is ember. Aztán meg azt hiszem Adzsite is. :o
Én nekem ilyesmi nem rémlik. xD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egy kis önkínzás:
Vörös kert 2. és A káosz kapui 2-3.

Könyvtárban voltam és mivel nem volt, amit kerestem, nővérem unszolására kihoztam ezeket. "Biztos vicces lesz." Mondta nekem.

Hááát... (Szigorúan magánvélemény!)A Vörös kert 2. kötete, ha lehet, még rosszabb, mint az 1. :doh: Egy egész hordányi női szereplő gyűlt már össze, de mindegyik majdnem ugyanúgy néz ki és egyfolytában csak csipognak, meg jajongnak. És közben jönnek a szmokingos szörnyek. Nem jó..... Nagyon nem jó. Férfi karakter egyelőre kevés van, de sajnos nagyon nyomoronc mindegyik és a képregény egész stílusa rettenetesen pózőr. De nem viccesen, hanem fárasztóan pózőr :) Szinte már fizikai fájdalmat okozott, miközben olvastam. De mondom, ez csak magánvélemény, akinek tetszik, annak egészségére X D A harmadikat már biztos kihagyom.

A káosz kapui 2-3.
Na itt már még magasabb szinten folyik pózőrködés, de itt legalább vicces : D Szóval hiába a sok iszonyúan sablonos karakter (az iker nővérek,Rikhert meg az a Zelfa vagy Zalfa, a kötelező cuki cica szereplők), mégis olvasható és "élvezhető" (igen, idézőjelben, nagyon hangulatfüggő ugyanis : D ). A nevek annyira rosszak, hogy már jók. De tényleg, amikor jött a sokkoló megállapítás, hogy "Te is a Zelfrungdang vérvonalhoz tartozol!!!", (jó, biztos nem ez volt az a név, de valami hasonló) akkor már teljesen kész voltam....Milyen vérvonal? És kit hívtak még úgy? Mi van?!!! :) (Kb. minden karakternek megjegyezhetetlen neve van, a 4 főszereplőnek is csak a keresztnevét tudom.) Ja meg a szőrmegalléros, csattozott hajú, szőrmés női kalapos fickón derültem nagyot. (Itt is olyan férfiasak a férfi karakterek, mint a Tarot caféban :) )


Szóval aaaaaaaaaaaargh. Mindkettő. De a Vörös kert jobban :)

Holnap átrágom magam a Grimm mesék mangákon is. (Hetalia-t sajnos nem találtam, pedig azt ki akartam hozni X D )