Manga

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh, örülök hogy valaki még emlékszik rájuk :)
Már 5 éve, te jó ég. Hát igen, akkor még tehetséges voltam :kripli:

SatouHebi: Hidd el, azt a dódzsinsit nem akarod látni. De ha találok valami jót, belinkelem majd ;)

Ó egyébként, ha valakinek van kedve egy nagyon-nagyon nagy adag képregényt nyerni, itt van egy nyereményjáték: link.
Annyi a feladat, hogy azon a nagy karácsonyi képen be kell azonosítani hogy melyik magyar alkotó nevéhez a kép melyik eleme fűződik. Segítségül ott vannak az alkotói honlapok, ahol az egyes rajzolók további munkái (vagy esetleg rögtön maga az adott részlet, önállóan) is megtekinthető. Még két napig lehet jelentkezni.

Avatar
zitawolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010. jan.. 6. 14:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: zitawolf »

Valaki tud egy nagyon jó mangát?

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Többet is.
- FULLMETAL ALCHEMIST :nyuszi: (szerintem a legjobb jelenleg is futó shounen manga, mondjon bárki bármit)
- Death Note
- Tsubasa Reservoir Chronicle
- Trinity Blood
- Pandora Hearts
- Árnybíró (Shin Angyo Onshi)

Nekem most a 40 fejezetnél hosszabb mangák közül ezek a kedvenceim.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Akira
Ashen victor
Gunnm
Blame!
X
Dogs

vagy ha inkább rövideket olvasnál:
Hotaru a démon-erdőben http://manga.hu/index.php?id=116&content=ismerteto
Angyali áldás (mire ezt megtaláltam... Kicsit fura stílus, de baromi jó : ) ) http://manga.hu/index.php?id=132&content=forditas

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

óh a blame ..jáj de szeretem..meg én hozzátenném az Abara-t és a Digimortal t is..
nekem még kedvenceim a Diece, Kuroshitsuji

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx írta:Én nem tudok róla hogy létezne egyáltalán bármilyen Final Fantasy manga is :( Bár őszintén szólva csodálkozok, hogy még nem csaptak le az ötletre (mármint hogy készüljön).
DE LÉTEZIK. :D A tizenkettőből van manga. Klikk

A Szacsi által linkelt Hotarubi no mori e-t olvastam. De igazából csak az a magyarra is lefordított történet tetszett belőle, az nagyon aranyos.
A Dogs mangát én azért nem szeretem annyira, mert marha ritkán jelennek meg a fejezetek ahhoz képest, hogy milyen kis nyúlfarknyiak. :(
Tényleg, a Kuroshitsuji mangáról annyian mondják, milyen szép meg milyen jó, de az animével ellentétben szól is valamiről? Mert az anime szerintem halál unalmas volt. :huh:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A tizenkettőből van manga.
Holy crap! És még elég jól is néz ki :shock: Bár ahogy elnézem, angol nyelvű kiadása még nincs. Remélem lesz :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A vörös kert - Red garden - 1. kötet

Az animéből semmit nem láttam, úgyhogy a történet ismeretének teljes hiányában álltam neki a mangának. Hmm.
Amolyan jön a szörny, úgyhogy fussunk és sikítsunk típusú manga - így az leső kötet után legalábbis : D
A rajzolása szép, már-már túlságosan is, a történet...Ameddig az első kötetben eljutott, nem nagy durranás, illetve inkább úgy mondom, nem hoz semmi újat. Aki szereti a szörnyes, futkosós, visítozós, rejtélyes laza karakterekkel teletűzdelt sztorikat, annak biztos tetszeni fog. : )

Avatar
zitawolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010. jan.. 6. 14:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: zitawolf »

valaki tudja hol lehet jó képregényeket venni? pl Death Note

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Valahol volt egy boltokról szóló téma, de nem találom :shock:

Valamennyi nagyobb könyvesboltban vannak már mangák, nézz szét pl az Alexandra üzletekben! (Ezekben tuti vannak az eddig megjelent Death Note-ok is)
Továbbá létezik három speciálisan mangákkal / képregényekkel foglalkozó bolt:
Comicsinvest (www.comicsinvest.hu)
Komikon (www.komikon.hu, ennek van boltja is Bp-n)
Trillian (szintén Bp-n, ennek viszont weblapja nincs)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Árnybíró 15.
Adzsite egyre gonoszabb ( :aljas: ) , Munszu egyre többet keménykedik(:uncsi:), de végre nagyon beindult a fő történeti szál is.

És kicsit A sötétség serege íze volt a kötetnek http://www.youtube.com/watch?v=-CDjb3hIeIE
De csak a csontvázsereg miatt : D

És még mindig Ulphaszo a legjobb arc X D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én is megvettem az utsó két kötetet, de még nem olvastam el.

Vettem két Chrno Crusade-t is, azzal viszont haladok. Érdekes, az animeváltozat nem kötött le egy percig sem, nem is értettem hogy miről szól, de a manga elég jól olvastatja magát. És a grafikája sem rossz éppenséggel :o Olyan szép szürkeszínezések vannak benne mint az Árnybíróban :nyuszi:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Szacsi írta:És még mindig Ulphaszo a legjobb arc X D
Ezzel egyetértek, ő egy nagyon eredeti figura. XD

Ja, amúgy meg biztos nem érdekel senkit rajtam kívül, de a Fullmetal Alchemist manga 9 év után most júniusban végre befejeződik. :B

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Úgy hallom, a Líra és Lant könyvesboltokban rengeteg Mangattackos mangát leáraztak 300 Ft-ra (Pirotan, Az ördög menyasszonya 1, Házi ninja 1-2, Star Trek 1-2, A káosz kapui 1-2, Bizgenhast 1-4, Rémmetró 1, Nyári srácok 1-3, A Biblia Manga, stb...).
Lehet hogy lehúzza a rolót a kiadó :o

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Furcsa. Mondjuk a Rémmetró és A káosz kapui amúgy se voltak túl élvezhető cuccok, a többit meg nem ismerem (csak az ördögöset, az vicces volt : D ).

Időközben bepótoltam a Trigun 1. és 2. kötetét (tudom, későn :1eye: ) és határozottan jó volt. Terjedelem, sztori, karakterek, poénok mind-mind bejöttek, sőt, nekem a rajzolás is nagyon tetszik. Több helyen olvastam, hogy milyen ronda, meg káosz (ez mondjuk pár panelnél tényleg igaz), de nekem bejött :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

(csak az ördögöset, az vicces volt : D )
Azt én is megvettem most az akcióban :D Bár sejtettem hogy nem én lehetek a célközönség, de az eredmény minden képzeletemet felülmúlta :D
A Tarot Caféban már megszoktam, hogy minden szereplő nyugodtan összejöhet bárkivel, annyira nem számítanak a nemek - az hogy azonos neműek szeretnek egymásba ugyanolyan természetességgel jelenik meg mintha különbözőek. De az Ördög menyasszonyában az, hogy a király a harcosoknak jutalmul azt ajánlja fel, hogy a legjobb közülük lefeküdhet a fiával, és a harcosok ezen fel is lelkesülnek, nos ez... hát... egyelőre még próbálom feldolgozni XD
Büntet.

Ezen kívül vettem még Rémmetrót is most, arra kíváncsi leszek. Volt aki nagyon dícsérte :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hehehe, szerintem a Rémmetrónak sem te vagy a célközönsége, de azért írd meg, hogy tetszett XD

Inkább vicces, mint félelmetes : D

Na igen, Az ördög menyasszonyában ezt én is furcsálltam (ahogy azt is, hogy az ördög azon csodálkozik, hogy nem talál magának feleséget...Mégis mire számít, ha úgy néz ki/öltözik, mint egy rossz nőimitátor??? XD)

Ja és a Tarot café....Nálam már az első kötet (első fejezete) kiverte a biztosítékot. Bár végül is teljesen logikus, hogy egy pasi testhez cuppanó latex cuccban megy randizni, ráadásul vidámparkba.XO

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na, az Árnybíróval hogy áll, aki olvassa?
Ezt a Kjevolhjangot nagyok elszúrták :? Amikor elkezdték mutatni a történetét, egy hepciáskodó liba volt, később meg amikor bejött a betegsége, meg attól kezdve meg csak nyavajgott összevissza. Szinte örültem amikor meghalt. Egy percig sem volt szimpatikus szereplő :roll: Ami elég kár, mert az első tizenvalahány kötetben úgy vezették fel, mintha valami természetfelettien tökéletes csaj lett volna.
Ehhh.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx írta:mert az első tizenvalahány kötetben úgy vezették fel, mintha valami természetfelettien tökéletes csaj lett volna.
Ehhh.
Ez benn a szép, hogy valójában ő se a tökéletes szeretője a mi bukott hősünknek :)
Ettől függetlenül nekem is szimpatikusabb volt az első "pár" kötetben, amíg inkább csak meséltek róla :twisted:
Nem kár,hogy meghalt, legalább elinditotta Monszut az úton :nyuszi:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ha már itt tartunk, nekem Munszu sem szimpatikus :? Lehet, hogy régebben írtam, hogy igen, de most már nem, ahogy derülgetnek ki a dolgai. Akkora taplógomba, hogy az nem igaz. Szando is no comment. Ajite is. Az elején még érdekes pszicho karakternek tűnt, de sajnos róla is kiderült, hogy bugyuták az indítékai és totál hülye. Vesszen mindenki.
Ulphaszo a legjobb arc : D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én sajnáltam a csajt. :D Egyébként nekem ez a hosszú flashback rész talán a kedvencem az egész mangából. Lehet hogy az Árnybíró karakterek szempontjából fail, de még így is az egyik legjobb manga, amit eddig olvastam.

Más:
Végre befejeztem az Angel Sanctuary-t (Angyalok menedéke - az első 4 kötet megjelent magyarul is, ha jól tudom). Eléggé vonakodva álltam neki ennek a mangának, igazából egyszer régen már bele is néztem, de nem tetszett. Most, hogy Yuki Kaori rajongói korszakomat élem, tettem még egy próbát. XD
Az eleje kicsit vontatott, pár kötet után elkezd viszonylag érdekes lenni, a vége viszont sajnos megint nem jött be. Nekem kicsit túl bizarr. A főszereplőt pedig rémesen idegesítőnek találtam, a végére sem sikerült megkedvelni. A számomra szimpatikus karakterek meg rendre feldobták a talpukat... DX

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Arrgh, hogy bírtad?! X D Én a második vagy talán harmadik kötetig bírtam, de uhh...Állítólag ez csak lányoknak tetszik meg lányos manga meg mittomén, de nekem egy értelmezhetetlen katyvasz volt az egész idegesítő szereplőkkel és idegesítő helyzetekkel X D Gyanítom az sem segített sokat, hogy foszlányokban felrémlett az OVA, amit évekkel ezelőtt láttam.
Az egész AS-ből annyira emlékszem, hogy volt valami homokos angyal aki kapszulákat osztogatott, egy idegesítő srác aki álmában taperolja a húgát (vagy keverem valamivel..? áhh, mindegy X D) és folyton verekszik, meg egy kreol bőrű kerub kisfiú (vagy kislány) vagy mi. Ja meg hogy a főszereplő egy férfi, aki igazából nő, aki férfi akart lenni :o

Áááá, egyre jobban nem értem XD

Szóval elismerésem, hogy átküzdötted magad rajta, főleg, ha le is tudtad szűrni a történetet :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

VádáFáá...???

Hozzászólás Szerző: olf »

Szacsi írta:Arrgh, hogy bírtad?! X D Én a második vagy talán harmadik kötetig bírtam, de uhh...Állítólag ez csak lányoknak tetszik meg lányos manga meg mittomén, de nekem egy értelmezhetetlen katyvasz volt az egész idegesítő szereplőkkel és idegesítő helyzetekkel X D Gyanítom az sem segített sokat, hogy foszlányokban felrémlett az OVA, amit évekkel ezelőtt láttam.
Az egész AS-ből annyira emlékszem, hogy volt valami homokos angyal aki kapszulákat osztogatott, egy idegesítő srác aki álmában taperolja a húgát (vagy keverem valamivel..? áhh, mindegy X D) és folyton verekszik, meg egy kreol bőrű kerub kisfiú (vagy kislány) vagy mi. Ja meg hogy a főszereplő egy férfi, aki igazából nő, aki férfi akart lenni :o
Igazából gőzöm nincs, miről beszéltek, de lássuk be, igen hatásos negatív reklámot adtok. :hehe:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, az Angyalok menedékét legendásan rossznak tartják a k.net-en is :mrgreen: Az ottani olvasók szerint is a szereplők megkülönböztethetetlenek, a nemek megállapíthatatlanok, és az első két kötetből még az sem derül ki, hogy egyáltalán maga a történet miről szól XD Én már csak ezért is lehet hogy nekifutok, imádom a rossz képregényeket :D (Az ördög menyasszonyán de jól szórakoztam, istenem :mrgreen: ).
Ha már itt tartunk, nekem Munszu sem szimpatikus :? Lehet, hogy régebben írtam, hogy igen, de most már nem, ahogy derülgetnek ki a dolgai. Akkora taplógomba, hogy az nem igaz. Szando is no comment. Ajite is. Az elején még érdekes pszicho karakternek tűnt, de sajnos róla is kiderült, hogy bugyuták az indítékai és totál hülye. Vesszen mindenki.
Ulphaszo a legjobb arc : D
Ez a visszaemlékezéses ciklus úgy ahogy van el lett cseszerintve :( Illetve önmagában lehet hogy jó, csak az előzmények fényében nem. Adzsite indítékai tényleg rosszak lettek (illetve hát nincsenek is neki szinte), Munszunak sincsen semmi karaktere (hiszen az eleve az elvonulása után lett olyan kiszámíthatatlan mint az első kötetekben láttuk), Hemoszu és Kjevolhjang pedig óriási nagy baklövés lett, minden tekintetben :(
Most olvasom egyébként a 15. kötetet, és látom hogy még az árnybírók világa sincs rendesen bevezetve. Mármint, Munszu eddig hadvezér volt, és egyik percről a másikra elhatározza hogy árnybíró lesz, holott az előzményekben még soha addig nem hallottunk az árnybírókról, vagy hogy honnan ered ez az egész.
Neeeem, ez nem lett jó sajna :(
Ettől persze egyetértek azzal, hogy ez még mindig a legjobb képregény a piacon itthon. A duplaoldalas képek meg nagyon zsírak (főleg az aminek az egyik fele szinte csak a BAMM felirat :mrgreen: ).

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Óóóó Az ördög menyasszonya... :mrgreen: Na de Emtrexx, ha a röhejes b*zimangák nevettetnek meg, akkor tudok is ajánlani egyet, az még extrább az ördögösénél is: ViewFinder vagy Finder, már nem tudom konkrétan hogy fut, de....Hehhehe, itt tulajdonképpen japán meg kínai gengszterek vannak és az ÖSSZES homokos :lol: Na jó, talán egyetlen szereplő van, aki nem, a lesifotós hülyegyerek, de őt meg folyton megrakják, hiába tiltakozik X DDDDD
Olvastam valami nagyon rövid mangát is, abban meg egy pasi az esküvője előtt egy nappal jött "össze" egy másik hapsival, de a másikról kiderült, hogy valami démon (de ő ezt nem tudta), aki meghal, ha citromtortát eszik ( :?: ).

De volt még egy igazán vicces, ez ha jól emlékszem 1 vagy 2 fejezetes volt, Inu mo arukeba a címe. Ehhehehe, konkrétan egy kutyáról szólt, aki szerelmes egy srácba, aki be is fogadja. A kutya viszont ha nagyon "izgatott" lesz, akkor emberré változik. Olyankor kutyafüle van meg kutyafarka és úgy is viselkedik, mint egy kutya. A többit szerintem el lehet képzelni, anélkül, hogy leírnám X D De ez tényleg nagyon vicces volt, mert tök poénosan van tálalva az egész X D (Nem úgy, mint a Finder meg az a citromtortás, mert azok tök komolynak próbálják beállítani magukat : D)