Manga

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Bizenghast

Igennn, ennek is eljött az ideje. Az első köteten végigrágtam magam. A következőn már nem bírtam.

Csúnya is, fárasztó is és nagyon erőlteti ezt sötét, komor stílust. Igazából fel sem tudom fogni, hogyan élhetett ez meg egynél több kötetet :unott:


Grimm manga 1-2.


Aranyos. Nem próbál komolyabbnak látszani, mint amilyen. Tetszett. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Bizenghast meglehetősen jól fogyott pedig :D Egyik-másik jelenetének egészen egyedi, szürreális hangulata van - vannak benne érdekes dolgok. Persze ez nem változtat azon, hogy szegény művésznő nincs a toppon rajztudásilag :1eye: Én is csak az első kötetet olvastam, a másodikat már messziről elkerültem XD

Nekem a Grimm manga sem jött be. Nagyon zavar ahogyan a fejeket rajzolták benne, meg a képelrendezés is túl kaotikus.
Tetszik viszont az aranyozott címfelirat. Még nem láttam más mangán olyat. Viszont a saját képregényemen majd szeretnék :fütyül:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egyik-másik jelenetének egészen egyedi, szürreális hangulata van - vannak benne érdekes dolgok.
Hát nem is tudom.... Nekem az egész olyan elcsépeltnek/ gagyinak tűnt. Mindegyik történetnél olyan érzésem volt, mintha már százszor láttam/olvastam volna ilyet. Például az álarcos, meg a gyerekgyilkolós rész. Bár most, hogy így belegondolok, a baltás gyilkos nagypapa jó volt :)


Ééééés ma újabb mangát végeztem ki.....mégpedig....*dobpergés*

Az ördög menyasszonya 2. :hehe:
Ehhehehe. Ennyi perverz egy rakáson egy kötetben, az azért nem semmi. Kezdve az erőszakolós apukával, majd folytatva a....a másik erőszakolós apukával! :o Áhh. Enyén beteg cucc és az itt-ott fölbukkanó királynékon kívül mindenki homokos (felük pedig egyben szadista is). Még az ördögök is....Egy világ omlott össze bennem.... Ja nem, bocsánat, volt egy kertész is, aki összeszűrte a levet a királynéval, ő csak - enyhén hiányos öltözetben - a gyereket taperolta végig. Hmm.


Egyébként olyan durva elrajzolások vannak benne, hogy nem hittem a szememnek. Látszik, hogy a rajzoló tud rajzolni, de mégis, olyan anatómiai bakikat csinál, hogy nem akartam hinni a szememnek. És a szájak. Azok az aszott múmiaszájak :P

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Démonnapló

Jó. Nagyon jó. A borítók és a cím alapján valami nagyon fájdalmas dologra számítottam, de abszolút pozitívan csalódtam. A történet vagy inkább a karakterek összeválogatása elég sablonos (vannak itt démonok meg démonnagyurak, hiperaktív lovag, harcos kedvű papok, egy hülye főszereplő akit képezni kell stb.). A stílusa viszont nagyon jó a képregénynek, tömény ökörködés/poénkodás az egész, én végigröhögtem. :D Talán a Slayers sorozathoz tudnám hasonlítani.

Ez ugyan nem manga, de:

Sin city: A sárga rohadék ( :1eye: )
A filmet láttam, úgyhogy a kötet nem szolgált lényeges újdonságokkal, de tetszett. Ez a nagyon kontrasztos rajzstílus bejövős, a figurák és a környezet ábrázolása is öt csillagot érdemel. 8)


A metabárók kasztja

Hát ez milyen egy elszállt sztori... Amikor olvastam, akkor még nem is tudatosult bennem igazán, de amikor elkezdtem mesélni valakinek...Rájöttem, hogy nagyon....extrém XD Mindenképpen jó értelemben, mert bár az elején kicsit unalmasnak találtam, utána nem bírtam letenni. Persze ebben biztos közrejátszott a gyönyörű kivitelezés (nem tudom, eredetileg mekkora méretben dolgozhatott a rajzoló....de az egész oldalas vagy kétoldalas képek egyszerűen beszarás, hogy milyen aprólékosak és szépek :o ), de mondom, maga a sztori.... 2 robot beszélgetéséből rajzolódik ki előttünk a metabárók családfája + élettörténete és hát hogy is mondjam...Egyiküknek se hétköznapi élete volt :) A levegőben szülős részen konkrétan kiakadtam, a lábprésen szintúgy, de a csúcs akkor is az első (?) metabáró volt, aki a fémdákójával ( :!: ) vezette az űrrepülőgépet :sokk: :röhög:
Egy élmény volt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ördög menyasszonya 2: oké, akkor beszerzem azt is XD

Most a Pirontant olvasom egyébként, de ekkora iszonyatos szennyel is ritkán találkozni XD Még jó hogy csak 300Ft-ot fizettem érte.

Ja meg elkezdtem a Hellsinget már régebben, de sehová sem haladok vele. Igazából nem értem hogy ez mitől lett annyira népszerű.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:Ja meg elkezdtem a Hellsinget már régebben, de sehová sem haladok vele. Igazából nem értem hogy ez mitől lett annyira népszerű.
Miért, mi nem tetszik benne? :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Miért, mi nem tetszik benne? :P
Hát nemtom, nekem nem tűnik valami eredetinek (izé, egyáltalán nem).
Bár ez nyilván abból adódik, hogy eléggé megkésve olvasom, és azóta már rengeteg más vámpíros cucc született.

Egyébként mesélsz nekünk hogy mi történt azon a bizonyos közönségtalálkozószerűségen, ahová meghívtak mint képregény-alkotót? :okos:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ahamm, értem :)

Hát sajnos nincs mit mesélnem, mert nem tudtam elmenni :(

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Gergő »

1000 éve hogy benéztem ide :D ha már manga akkor az árnybíró 17. kötet ???? nagyon nagy volt megérte megvenni az összes részt, eszméletlen jól megcsinálták .

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, tényleg nagyon megérte :D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: AS, SAO meg egyebek

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Szacsi írta:Arrgh, hogy bírtad?! X D Én a második vagy talán harmadik kötetig bírtam, de uhh...Állítólag ez csak lányoknak tetszik meg lányos manga meg mittomén, de nekem egy értelmezhetetlen katyvasz volt az egész idegesítő szereplőkkel és idegesítő helyzetekkel X D
Igen igen, pontosan ilyen, de pl. a Seimadenhez képest ez még egész jónak tűnt. 8D A történet a későbbi kötetekben néhol még egész érdekes is, bár az engem is zavart, hogy aki nő, az valójában férfi, aki férfi, az meg eredetileg nő meg ugye némelyik angyal/ördög képes nemet váltani meg ilyenek. XD
Szacsi írta:Adzsite azt mondja, hogy Hemoszu engedte ki, de aztán Munszu azt mondja, hogy közben ő is kívánt valamit. Nem igazán tudom, hogy akkor most ennek mi volt a jelentősége.
Az, hogy Munszu azt kívánta, hogy Hemoszu kívánsága teljesüljön, tehát akinek a kívánságát Adzsite teljesítette, az valójában nem Hemoszu, hanem Munszu. Vagy mi. 8D
Azt viszont én sem tudtam hova tenni, mit akartak ebből a Szando nem ember dologból kihozni. :O
Amúgy összességében szerintem egy nagyon jó sorozat az Árnybíró, nekem egyik kedvencem lett.

Hetalia. Én a hajamat téptem tőle időnként. 1-2 jó poén van benne, de amúgy ultragagyi szerintem. Rajzolásra meg no comment. (Jó, ez nem az a műfaj, aminek gyönyörű kidolgozottnak kell lennie, de néha nem értettem meg 1-1 poént, mert nem tudtam kivenni, mi van a rajzon... -___-) Én tényleg nem értem, mi ez a nagy hype, ami körülveszi.

knzsu8
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. márc.. 3. 0:31

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: knzsu8 »

Sziasztok!

Szeretnék megválni pár mangámtól! :)

Íme a lista:
Nyári srácok 1-2-3
J-Pop 1-2
Bukottak holdja
Princess Ai 1-2-3
Princess Ai: Az Éji Hajnal Prizmája 1
Bizenghast 1
Vörös kert 1
Bolondok aranya 1-2

Mindegyiket csak egyszer vagy max. kétszer olvastam, szóval szép állapotban vannak!
Darabonként 1200 Ft-os áron válnék meg tőlük tekintettel a szép állapotukra (ha kell, szívesen küldök fényképet)! Még az oldaluk sincs megtörve, vigyáztam mindegyikre!

Emellett lenne még pár eladó könyvem. :) Amerikából rendeltünk egy 13 db-ból álló könyvcsomagot. A 13 könyvből igazából csak 7-re volt szükségünk... Szóval a fent maradó 6 könyvet is szeretném értékesíteni!

Ezekről lenne szó:
How to draw manga: Female characters
How to draw manga: Compiling application and practice
How to draw manga: Compiling characters
How to draw manga: Dressing your characters in casual wear
How to draw manga: Martial arts & combat sports
How to draw manga: Illustrating battles

Ezek szintén használtak, de nagyon szép állapotban vannak, ezeknek sincs megtörve még az oldaluk sem! :) Mindegyik angol nyelvű.
3000 Ft-os darabáron eladóak!

Átvételre csak személyesen van lehetőség, Budapesten!
Kérlek segítsetek, hogy a könyveim olyan helyre kerülhessenek, ahol valaki hasznukat tudja venni!
E-mailben tudjátok felvenni velem a kapcsolatot. Ide írjatok, ha kérdésetek van vagy szeretnétek képet látni a könyvekről, mangákról: knzsu8@gmail.com

Zsuzsi

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Nem hiszem, hogy túl sokan olvassák még ezt a témát, de...
Pandora Hearts
Az animéről írtam már egyszer sok jót, de az utóbbi kb másfél évben ez lett az első számú kedvenc mangám. Mainstream cuccnak tekinthető, valamiért mégis kevésbé ismert, főleg a magyar mangások körében. Az Alice Csodaországban által ihletett történet szerintem rendkívül jól van összerakva és időnként rettentően izgalmas tud lenni, bár néha kissé agyonkomplikáltnak tűnhet. A karakterek komplex, jól kidolgozott jellemek és szerethetők (én imádok szinte mindenkit). A történet viktoriánus korban játszódó fantasy, eleinte inkább aranyos és vicces, de idővel egyre meglepőbb fordulatokat vesz, és a kezdeti könnyed komédia helyett egyre inkább előtérbe kerül a történet pszicho-thrilleres jellege. Mikor azt hinnénk, a mangaka már nem tudja tovább fokozni a feszültséget, ő csak lazán bedob egy nemvárt fordulatot, ami gyökeresen megváltoztathatja egy-egy karakterről addig kialakult véleményünket. Annak ellenére, hogy inkább női olvasóknak szánt (mégis shounen) mangáról van szó, mindenki találhat benne olyasmit, ami megfogja. Van olyan Berserk fanatikus seinen megszállott ismerősöm, akinek a Berserk mellett ez a másik kedvenc mangája.
Biztos nem fog mindenkinek tetszeni, de engem teljesen magával ragadott, csak ajánlani tudom.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem teljesen manga, mivel magyar alkotások, de mégiscsak valamennyire a keleti képregények szellemében:

Többekkel együtt készítettem egy online képregénymagazint, amely mangakedvelő rajzolók munkáit tartalmazza. Itt olvasható az a képregényem is, melynek a promója eddig kint volt bal oldalon a fórum mellett. Eddig úgy volt, hogy megjelenik nyomtatásban, de letettünk a maceráról és kiraktuk netre inkább.
Szintén megtalálható a gyűjteményben egy másik fórumozótól, Szacsitól is egy rövid képregény!

Azt is, és a többiek munkáit is elolvashatjátok az alábbi linket követve:

http://random-magazin.blog.hu/2011/08/0 ... nservice_1

Ha ismertek mangásokat, akiket érdekelhet, adjátok tovább nekik a hírt, plíz :yes:

Jjja és fontos: a gyűjteményben az utolsó képregény, a Napvihar, világnézete és pár jelenete miatt kicsit korhatáros, szóval csak tizenjópár éven felülieknek ajánljuk :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Oké, köszönjük szépen.

Szerk: Elolvastam a 12 órát, érdekesnek indult, lesz folytatása?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egy kis élménybeszámoló.

D, a vámpírvadász (Vampire hunter D) 1.,2.,3.,4. kötet - a kapcsolódó regények kissé átdolgozott verziója

A történetről dióhéjban: a kissé kihalt Földön az ember mellett vámpírok (nemesek) is élnek, de már szinte kipusztult a fajtájuk (valamilyen rejtélyes okból). De persze még így is akad belőlük olyan, aki kicsit megdézsmálja a lakosságot vagy egyéb disznóságokat követ el, ami az embereknek igencsak szúrja a szemét. Itt jönnek a képbe a vámpírvadászok, akik levadásszák ezeket a nemeseket, ha jól megfizetik őket. Namármost a főszereplő D is egy ilyen vámpírvadász, de ő még ráadásként dhampir is (fél ember-fél vámpír), éppen ezért elég vegyes a fogadtatása egy-egy településen (nem mellesleg baromi drágán dolgozik :D ). Minden kötetben egy-egy rejtélyes ügyet kel felgöngyölíteni, kicsit X-akták szerű :D

Az első, ami eszembe jut a mangával kapcsolatban, az az, hogy hihetetlenül zagyva és kaotikus. A rajzok jók, de nekem sok helyen nem volt egyértelmű, hogy ki támad kire (vagy mire) vagy épp ki beszél kihez.
És ott van D. Nagyon bájos fejet rajzoltak neki (ami alap, hiszen a regényekben is mindig megjegyzik, hogy D milyen gyönyörűségesen szuperszexi), de a mangában mindenkinek (na jó, az öregeknek és a szörnyeknek nem) tök ugyanilyen feje van, tehát nincs nagyon mihez viszonyítani a kinézetét :? Így nem lesz sokkal több, mint átlagos. Na mindegy, D legalább magasabb az átlagnál. Ja igen, az összes csajnak nagyobb a melle, mint a feje.
A történet is nagyon zagyva, a második kötetben konkrétan már nem tudtam követni, hogy a szörnyek miért törtek be az iskolába, a csaj miért csináltatja föl magát egy oszló vámpírral meg hogy mi van a köddel, a bolonddal meg az óriási pókkal (????). A pók számomra a legnagyobb kérdőjel. De mindegy. A többi kötet se sokkal követhetőbb, talán az első volt ilyen szempontból a legjobb.

Ja igen,a 2. kötetben volt egy panel, amitől kb. a sírógörcs kerülgetett. "Apu csak az én véremet szívja!" Annyira sz.ar, hogy már jó XD

Summa summarum a képregény verzió szórakoztató, de egyben a kaotikussága miatt fárasztó is. A regényeknél sokkal pörgősebb (nyilván), de szerintem túl sokszor poénkodják el a dolgokat.



Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh hát ez alapján nem tűnik valami jónak, pedig eddig nem hallottam róla rosszat még :)
Én ugyan nem olvastam eddig, mert valahogy a mérete mindig elijesztett. Valamiért arra következtettem belőle, hogy kisebbeknek készült :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát figyelj, minden ízlés kérdése :D

Szerintem jó kis manga (ill. adaptáció), abszolút szórakoztató, de a szupertől azért messze van.

Holnap lehet, hogy kihozom a Hetaliát is (egyszer már ki akartam, de visszaraktam :hehe: ). Láttam, hogy van Chrno Crusade is, az milyen...?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Chrno Crusade az jó! Ugyan nem olvastam még végig, mert csak két kötet van meg, a folytatásra meg azóta sincs pénzem XD de nagyon jól indul, és nekem marhára bejött a grafikája :o Kicsit olyan mint az Árnybíróé, csak nagyszemű karakterekkel :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na, akkor jól tettem, hogy kihoztam belőle párat. Pech, hogy az első két kötet pont nem volt benn -_-"

Bezzeg az Éjféli operából az összes benn volt, vajon miért? :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hetalia

Vagy nagyon jót vagy nagyon rosszat hallottam róla, nekem sajnos negatív élmény volt. Az első köteten se bírtam rendesen átrágni magam (kb. a 30. oldalig jutottam, onnantól meg már csak bele-bele lapozgattam), mert szerintem baromi fárasztó (szerintem átláthatatlan sokszor) és egyáltalán nem vicces. Gondolom azért eljutnak a II. világháborúig is...Azt is ilyen tündibündi stílusban próbálják kifigurázni? Ha igen, akkor jobb is, hogy nem olvastam tovább. :undor:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hááátt, el is vártam hogy azok közé tartozz akiknek nem tetszik! :D
Amennyire ismerlek, biztos voltam benne hogy nálad a Hetalia szintjénél jóval magasabban van a léc :lalala:

Igazából a Fumaxnak nagy slágercíme a Hetalia, ezrével viszik, talán még a Mangafan címeivel is jócskán versenyképes. Gondolom ez elsősorban annak köszönhető, hogy ez végre egy olyan cucc ami még nincs lejárva évek óta a rajongók közt (lásd pl Naruto, Death Note vagy Chrno Crusade amik sooook-soook ééééves lemaradásban vannak). Meg van egy réteg, akik odavannak érte azért ha bishi karakterek mondogatnak vigyorogva aranyoskás dolgokat. Nálam csak a bicska nyílik tőle a zsebben.
Bezzeg az Éjféli operából az összes benn volt, vajon miért?
Azzal az a baj, hogy az a féle rossz manga, ami még nem is a vicces féle rossz. Mert pl az Ördög menyassszonya olyan rossz, hogy sirva röhögtem rajta és azonnal rendeltem meg a második részt :D De az Éjféli opera egyszerűen csak rossz :(

XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:Hááátt, el is vártam hogy azok közé tartozz akiknek nem tetszik! :D
Amennyire ismerlek, biztos voltam benne hogy nálad a Hetalia szintjénél jóval magasabban van a léc :lalala:
XD


XD
Pedig én vevő vagyok a hülye humorra, de ez valahogy nem jött be.

Apropó hülye humor! Hátha tudsz nekem segíteni, te jobban otthon vagy a magyar képregények terén, mint én. Olvastam valami nagyon nagy ökörséget asszem az egyik Panelben. A képregény címére már nem emlékszem,de lehet, hogy valami ördögös vagy démonos címe volt. Arról szólt, hogy van egy perverz ruhatáros bácsi a könyvtárban, aki mindenkinek beletúrkál a táskájába (jobb esetben csak beletúr) és egyik nap valami sátánista fazon adja le a táskáját (666-os gyűrű, öv, fordított pentagramma a nyakban, kecskefejes póló) és az öreg talál benne valami sátánista könyvet és...Hát izé, a pult alatt összedisznólkodja az egyik lapot (egy bögyös nőci képe van rajta, a bácsi csak "sátáni ringyónak" nevezi :1eye: ) és kitépi, hátha a pasi majd nem veszi észre :D Aztán meg éjjel megjelenik a lakásán a sátánista pasi még pár haverjával és összekötözik az öreget.

Ennek nem tudod, mi volt a címe és hogy van-e valahol fojtatása? Kb. Egy éve találkoztam vele a könyvtárban és sírva röhögtem rajta, alig bírtam csöndben maradni XD Nagyon jó volt, csak sajnos totál elfelejtettem a címét :D

Igazából a Fumaxnak nagy slágercíme a Hetalia


Juj :1eye: Bár kinek a pap, kinek a papné, mindenesetre nem gondoltam volna, hogy ilyen népszerű a cucc (láttam, hogy anime is készült belőle :1eye: ).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh, hát nem tudtam hogy mi az a sztori, de megérdeklődtem. Csordás Dániel: A sátán pecsétje (Pinkhell 7. szám).
Általában vicces képregényeket csinál a fazon, eléggé jól tolja, kapott is érte díjat már.
http://csordasdaniel.blog.hu/2010/05/16 ... je_trailer :)

Szerintem nincs folytatása, és nem is valószínű túlzottan hogy lesz, mert megszűnt a magazin (a Pinkhell). De a blogján is bőven lehet mit nézelődni :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hú, igen, ez az, köszi szépen! :o :)