Manga

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Mit is írjak, ide jöhet minden, ami manga ^___^


És mondjuk akkor kezdeném egy kérdéssel:

Kinek mi a kedvence?

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

Berserk egyertelmuen :D csak nem tul olcso sajnos beszerezni...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na igen, amikor megláttam mennyibe kerül lestem egy nagyot..
nem véletlenül csak 1 kötet árválkodik a polcon XD

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

meik kötet? :D én kb félévente beszerzek 1et, miura is kb ien tempoval irja öket ugyis... raadast a dark horse meg nem is forditotta le az osszeset ami eddig megjelent...szal ej raerunk arra meg h bovitsuk a gyujtemenyt :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem a 6. van meg. Pont ebben fejti ki a gondolatait Griffith a barátságról.
Ennek egyébként még egész jó a borítója, de a többinek...
Kentaro Miura-nak valahogy nem megy a festés :?

A 14-15. kötet tájékán meg nagyon szépek a rajzok...
Most hiába nem tetszett hogy elfeket meg mindenfélét belevitt a történetbe, de ilyen manó szerű lényeket nagyon jól tud rajzolni :)

Egyébként meg...Hú, hogy is hívták azt a csajt...Farnese? Na mert neki volt ugye az a követője, egy fiatal srác aki állandóan hunyorgott meg párbajozott Gatts bácsival. Na ő egész szimpatikus lett :)

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

hát ja a festmenyek nem nagyon vannak a hejukon de nekem igy is ez a nyero manga...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én nagyon szeretem az animéket, de valamiért a mangák nem jönnek be annyira... :?

Egyrészt azért, mert gépen nem szeretem olvasni őket, eredetiben megvenni pedig költésges egy kicsit. Amit meg nem értek bennük, hogy miért kell minden mangának fekete-fehérnek lennie...? Persze értem én, hogy ez a szokás és így szeretik, de én valahogy jobban szeretem a színes dolgokat... :roll: (annak ellenére, hogy színtévesztő vagyok... 8) )

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

váh el nem tok képzelni egy mangat szinesbe...az olyan giccses lenne vagy nem is tom :D de ha nagyon zavar szinezgesd ki oket mint a kisgyerekek :twisted: bár kicsit drága mulatság

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jaj killu XD

Fura, de én meg valahogy inkább manga párti vagyok. Persze van, amikor mondjuk egy anime változat sokkal jobban bejön.

Na igen, anyám meg tesóm is mindig a fekete-fehér dologgal jönnek.
Nekem tetszik, hogy egy manga fekete fehér. Volt szerencsém pár amerikai képregényhez is, és meg kell hogy mondjam néhol bizony elég rondák voltak a színek, de biztos akad ott is szép. (Jujj az Akira-t is kiszínezték az amerikaiak és hát a hideg kiráz tőle...) Nade nem is ezt akartam mondani.

Tetszik a fekete fehér képregény, a szükséges információkat a színekkel kapcsolatban pedig megadja az a pár bevezető, színes oldal. Monitoron olvasni én sem szeretem őket(szerintem senki), viszont te szabod meg a tempót és akár percekig is bámulhatsz egy-egy képet. A csönd pedig néha nagyon kellemes tud lenni.

Na és akkor jönnek a kedvencek, abszolút nem fontossági sorrendben, kis indoklással:

Akira - Katsuhiro Otomo
Érdekes,izgalmas, csavaros történet. Az a 6. kötet egyáltalán nem volt vontatott, nagyon szépen bontakozik ki a sztori és a karakterek is sokat fejlődnek.

Battle angel Alita/Gunnm - Yukito Kishiro -(az eredeti sorozat meg a Last Order is ^^):
Lényegében egy futurisztikus környezetbe helyezett remek történet, igencsak érdekes mondanivalóval. Nem szeretem a nagy szemű, csücsöri szájú tündibündi anime lányokat.
Viszont Alita az egyik legeslegkedvesebb manga hősnő lett számomra, mert cyborg létére
sokkal emberibb, és értékesebb lény, mint bármelyik ember. Emelett pedig szépek a rajzok is.

Dogs - Miwa Shirow
Erről már áradoztam egy keveset ^____^
Először is: a rajzok gyönyörűek, egyáltlán nem szokványosak, de nagyon stílusosak.
A karakterek nagyon jól eltaláltak, főleg Heine és Badou. Van benne humor is, de inkább csak fűszerezi, nem válik túlnyomóvá.
Nem tudom, mit írhatnék még erről...ahogy elolvastam az első pár fejezetet rögtön éreztem hogy ez valami nagyon egyedi, nagyon stílusos cucc.

Loveless
A cicafülek először megijesztettek XD
Oldalakat tudnék áradozni erről a mangáról, először az animét láttam, aztán rájöttem, hogy a mangát is el KELL olvasnom. És lám, most tűkön ülök, hogy mi lesz a 6. kötetben, annyira felcsigázott :shock:
Három dolog van, ami nagyon megfogott benne:
1. A rajzolása nagyon szép. Szintén nagyon stílusos darab, egy egy képet hosszan el szoktam nézegetni. Valahogy olyan egyszerűen szépek, szellősek, könnyedek a rajzok....szóval széééép.
2. A karakterek. Kevés olyan szereplő van, akit nem bírok (Nagisa meg Seimei eddig ebbe a csoportba tartoznak :x ) Nem igazán vannak pozitív és negatív figurák.Soubi egy hazug disznó, Natsuo és Youji pedig szadista kis kölykök, mégsem tudok rájuk soha haragudni.
Mindenki nagyon emberi, reális karakter éppen ezért annyira szerethetőek.
3. A hangulat...mondanivaló...nem tudom hogy nevezzem. Annyira különleges légköre van az egésznek. Nagyon szépen kezeli a szeretet, a barátság és a bizalom kérdését.


Hááát most így hirtelen CSAK ennyi jutott eszembe :huh:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2008. feb.. 15. 21:29-kor.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Affene tudtam hogy valami kimaradt:

Loveless - Yun Kouga

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Az első mangám az Kanon volt.
Kicsit furcsa volt, főleg az anime belőle.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A mangák egyébként azért fekete-fehérek, mert a japánok tömeges mennyiségben fogyasztják őket; olyanok nekik a mangák mint a napi újság. Van hogy megveszik, elolvassák, és utána el is dobják. Mivel tucatszámra jelennek meg, és általában jó vastagok, nem lenne rá pénzük ha színesek lennének, hiszen az hihetetlenül megnövelné az árát.
Továbbá japánban nem alakult ki az a gyűjtői igény, ami Európában és amerikában: történetesen hogy a képregényolvasók szeretik a szép minőségű képregényeket, és azokat természetesen vigyázva (nemritkán védőtasakban) el is rakják maguknak. A franciák például híresek gyönyörű kivitelű keményfedeles, színes képregény-albumaikról, amiknél értelemszerűen szóba se jöhet hogy olvasás után kidobja valaki.
Hát röviden ennyi a sztori :)

Én egyébként egyre inkább szeretem a fekete-fehér dolgokat, vannak rajzok amik csak úgy tudnak érvényesülni igazán.

Nekem egy darab mangám van, egy Chobits, amit az anime hatására vettem meg, mert azt nagyon imádtam :D

Mellesleg akiket érdekelnek a mangák, nem feltétlenül kell a drága angol nyelvűekre hagyatkozni: az összel két ilyen japán képregény is megjelenik itthon; az egyik egy Warcraft képregény (bár ez stílusában nem igazán mangás), a másik pedig egy Princess Ai című Tokyopop kiadvány (előzetes).

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Emtrexx írta:Én egyébként egyre inkább szeretem a fekete-fehér dolgokat, vannak rajzok amik csak úgy tudnak érvényesülni igazán.
Szerintem is...
Ha rajzolok akkor sosem szinezem ki, mert áltakában elcseszem a színezéssel.
Em akkor te sem vagy túl nagy Manga párti. :D
Ha Japánban végigmész egy utcán majdnem mindenki kezében ott van egy manga.
Az öregektől a fiatalokig, a komolyaktól a vidámakon át a fantáziadúsabb emberekig,
mindenki talál magának korban, gondolkodásban hozzá illő mangát.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ez a Princess Ai egyébként miféle manga? Romantikus vígjáték? :)

A nyáron egyébként nagyon meglepődtem...
Lengyelországban még a Tesco-ban is láttam mangákat, de egy nagyobb könyvesboltban már nagyon szép választék volt! Természetesen mind lefordítva lengyelre, hófehér papíron (!), dupla borítással (a kemény borító fekete fehér és van rajta egy puhább színes).
És úgy átlagban 1100 Ft-ra jöttek ki :o Pedig Lengyelország sem tartozik a legolcsóbb helyek közé, de ezen azért meglepődtem ^___^

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

én nem ismerek csak 1 mangát és 1 animét a dragon ball-t de ennél több nem is érdekel.
ja még a pokémont is ismerem :P

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

ha elkeztem az FMA-t mangában :)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Na elovastam az első FMA mangákat tetszettek nagyon, bár nemtom hogy lesz e még jobb mert sztem ez még az elején így kevés, remélem hogy sokkal jobb lesz.A rajzolása nagyon ott van. Ya és nem is tudtam hogy a Sqare Enix adja ki az FMA-t. Én úgy gondolom hogy nagyon kis klassz anime. Ha megtetszik akkor lehetséges hogy megnézem anime-ban is, és lenne még egy kérdésem. A manga.hu-n azt írták hogy még fut az anime, de azt nem írták hogy hány részes ez a yóó kis Anime. Na szóval akkor hány részes :?:

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Chobbits, a http://www.manga.hu -n olvastam nagyon bejött, meg a Kiddy Grade manga verziója is nagyon kó, szintén ott olvastam.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Axel írta:Na elovastam az első FMA mangákat tetszettek nagyon, bár nemtom hogy lesz e még jobb mert sztem ez még az elején így kevés, remélem hogy sokkal jobb lesz.A rajzolása nagyon ott van. Ya és nem is tudtam hogy a Sqare Enix adja ki az FMA-t. Én úgy gondolom hogy nagyon kis klassz anime. Ha megtetszik akkor lehetséges hogy megnézem anime-ban is, és lenne még egy kérdésem. A manga.hu-n azt írták hogy még fut az anime, de azt nem írták hogy hány részes ez a yóó kis Anime. Na szóval akkor hány részes :?:
Várj várj várj...

A Fullmetal Alchemist képregény (=manga), ami még jelenleg is fut, eddig hatvanvalahány fejezet van belőle összesen.

A belőle készült anime sorozat pedig 51 részes, amit a hozzá készült film zár le teljesen.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Film :?: Ilyen is van. Ez is megszerezhető torrentben?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Aham.
Conqueror of Shambala a címe amúgy ^_^

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Köszi Sachi :D :wink:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Elkezdtem olvasni a Fullmetal Alchemist és a Dogs mangát.
Eddig mangák közül csak a sima Dragon Ball-t olvastam, de azt eredetibe :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Nekem is a sima dragon Ball van meg magyarul eredeti mangában :)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nekem meg gépen :D