Tanácsok kezdő rajzolóknak

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Mennyire értesz a rajzoláshoz?

Nagyon,profi vagyok
3
9%
Úgy nagyjából
7
21%
Átlagosan
10
29%
Nem nagyon
4
12%
Egyáltalán nem
10
29%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Tanácsok kezdő rajzolóknak

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ide irhattok tanácsokat kezdő rajzoloknak! (na meg persze a kezdők is kérhetnek segitséget ha valami nem megy :) )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

1. Tanács. Gyakorlat teszi a mestert. Aki meg akar tanulni rajzolni, mindent gyakorolnia kell, minél többet!
Persze, ha valaki szeret rajzolni, ez nem nehéz.
Nekem azt mondták régen, hogy jól rajzolok, meg van hozzá tehetségem, de nem igazán rajzoltam mindenfélét, aztán sokáig semmit sem, ma pedig már nem érzem magam képesnek rá, és így nem nagyon szoktam (meg motivációm sincs igazán). Szerintem jócskán megromlott a rajztudásom, ha egyáltalán volt olyan.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Én imádok rajzolni meg szoktam is de nagyon bénák lesznek :cry2: :cry2: :cry2: Nekem nincs tehetségem ehez pedig annyira jo lenne ha tudnék de sajnos nem jön össze :cry2: :cry2: :cry2:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Ez a szavazás kicsit egoista. Legalábbis annak hat. :D
Én amúgy részemről szerintem átlagosan értek a témához. Néha talán még annál is rosszabbul, hangulatomtól függő.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

a szavazás kicsit egoista. Legalábbis annak hat. Nagyon boldog
Mondjuk igaz! Lehet ,hogy nem kellet volna bele ez a szavazás!? :|

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Én egész jó embereket tudok rajzolni... amíg nem nagyobbak fél centinél. Onnantól kezdve elég groteszk pálcikaemberszerű teremtények. És minél nagyobbnak kéne lennie annál kevésbé tűnik embernek.
Másszóval nagyon nem tudok rajzolni. Egyszer ugyan sikerült egy egész jó képet összehoznom és nagyobb is volt mint 1 centi, de természetesen azt az egyet elvesztettem...

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Azureus írta:Egyszer ugyan sikerült egy egész jó képet összehoznom és nagyobb is volt mint 1 centi, de természetesen azt az egyet elvesztettem...
Jééé, csak nem te vagy az a "87978710"? :D Vagy ez valami véletlen egybeesés? :roll:

Én nem tudok valami jól rajzolni. Csak próbálkozok. A kopizás egész jól megy. XD
Viszont szerintem a rajztudást nem lehet elfelejteni. (Saját tapasztalat.) :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Amarevia írta:Jééé, csak nem te vagy az a "87978710"?
De, én lennék. Bár még mindig nem tudom minek csináltam...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Amarevia írta:Viszont szerintem a rajztudást nem lehet elfelejteni.
De pedig el lehet! Mivel a kezed mozdulatait az elméd irányítja, megfelelő mennyiségű módosító erejű adat/tapasztalat képes megzavarni a jeleket, ergo rontani a rajztudásom. Legalábbis így gondolom, mert most amúgy is kritikus korban vagyok...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem sem lehet elfelejteni. Max arról lehet szó, hogy pl: 15 éves koráig rendszeresen rajzol az ember, és akkor még úgy látja hogy jól megy neki. Aztán 10 évre leáll, majd újra kezdi, de akkor már nem tetszik neki amit csinál, ezért azt hiszi hogy elfelejtett rajzolni. Pedig csupán arról van szó, hogy 25 évesen már nem tetszik neki az a szint amit 15 évesen tudott (hiszen azóta gyakorlás híján nem tudott továbbfejlődni).
Illetve bizonyos betanult stílusokat valóban el lehet felejteni (pl: 12 éves magyar kislány mangákat utánozva megtanul egész jó manga figurákat rajzolni - 100% hogy öt év múlva már nem megy neki, ha nem csinálja folyamatosan).

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát, akkor lehet az is, hogy más problémám van.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amarevia írta: Én nem tudok valami jól rajzolni. Csak próbálkozok. . XD
Áááááááááááááá nem! Láttam a rajzaidat! Állati Jól rajzolsz! :) :) :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Mert kis szerény, hogy "hűdebénán rajzolok, JAJ, az az árnyalat 2%-al sötétebb lett, mint szerettem volna, ujjujjujj!" :P

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Azureus: Én már rengeteg olyan "account"-ot láttam, ahol egy darab beküldött munka sem volt, csak "úgy jobb böngészni, ha be vagyok jelentkezve" címszóval hozták létre. :) Egyébként hihetetlenül jófej emberek fordulnak meg a devART-on, úgyhogy szerintem érdemes kommentálni meg favolni is. :D És nagyon szépen köszönöm a favot! :puszi2:

akmal888: Köszi!!! :)

olf: Hű, de idegesítőek tudnak lenni az ilyen "hűdebénán rajzolok, JAJ, az az árnyalat 2%-al sötétebb lett, mint szerettem volna, ujjujjujj!" emberek... XD
Tisztában vagyok vele, hogy sok embernek már az is "megagigafullüberkirály", ahogy én tudok rajzolni, viszont rengeteg borzasztóan tehetséges ember van, akik ezerszer jobban rajzolnak nálam, és én soha a büdös életben nem fogok tudni olyan jól rajzolni, mint ők. :P


Kérdés: Nincs véletlenül valakinek valami tuti módszere az emberi alak rajzolásával kapcsolatban? :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amarevia írta: Hű, de idegesítőek tudnak lenni az ilyen "hűdebénán rajzolok, JAJ, az az árnyalat 2%-al sötétebb lett, mint szerettem volna, ujjujjujj!" emberek... XD
Egyetértek,tényleg állati idegesitőek ezek az emberek XD
Meg ha már tényleg a topic rendes hivatását tekintem:lenne egy kérdésem?(vagyis tanácsot kérnék :D ) Van valami technikátok az emberi TEST rajzolásához?!?!?! Valahogy sosem akar összejönni! Segitségeteket elöre is köszönöm!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Amarevia írta:olf: Hű, de idegesítőek tudnak lenni az ilyen "hűdebénán rajzolok, JAJ, az az árnyalat 2%-al sötétebb lett, mint szerettem volna, ujjujjujj!" emberek... XD
Tisztában vagyok vele, hogy sok embernek már az is "megagigafullüberkirály", ahogy én tudok rajzolni, viszont rengeteg borzasztóan tehetséges ember van, akik ezerszer jobban rajzolnak nálam, és én soha a büdös életben nem fogok tudni olyan jól rajzolni, mint ők. :P
Figyelj, jobb MINDIG lesz, akármit nézel.
Találni kell egy saját mércét, nem jobbakhoz hasonlítani, mert úgy könnyű leírni magad...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én elég sokat szoktam rajzolni, csak sose épp azt, amit kellene ^^"

Általában az szokott lenni, hogy kiagyalok egy történetet, amiből képregényt akarok rajzolni és ha nagyon elborul az agyam képes vagyok vagy 20-30 lapot telefirkálni karakter tervekkel. De nagyon szépen kidolgozott (festett, pasztell képek, stb stb) munkáimból nincs túl sok. Egyszerűen nem szeretek nagyon sokat szöszmötölni egyetlen képen. Ha képregényt rajzolok, azt is úgy csinálom, hogy megrajzolom az oldalakat ceruzával, aztán az egyiket átrajzolom tollal, aztán egy másikat is, aztán visszatérek az elsőhöz és elkezdem színezni (mármint nem színes ceruzával, hanem fekete tollal :D) aztán meg egy részletet a másodikon és így tovább.

Szerintem ha az ember nem tudja eldönteni, mi nem stimmel a rajzán (ha látod, hogy fura, de nem tudod mitől) akkor megfordítva fény felé kell tartani, hogy a tükörképát lássuk vagy tükörben kell meglesni és rögtön kiugranak a hibák :D

Egyébként... Nagyon szeretek szemeket, szájakat, kezeket rajzolni, meg csíkos sálakat, meg cyborgokat (az a sok apróalkatrész és csavar :aranyos: XD)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Sachi írta:Egyébként... Nagyon szeretek szemeket, szájakat, kezeket rajzolni, meg csíkos sálakat, meg cyborgokat (az a sok apróalkatrész és csavar :aranyos: XD)
Aztadurva! :D Ezek aztán jól összepasszolnak! :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Sachi írta:...amiből képregényt akarok rajzolni...
Sachi... nekünk nagyon ildomos lenne már elbeszélgetnünk :D
Igazán mutathatnál valami képregényt amit rajzoltál :yes:

A megfordítva fény felé tartás pedig egy apró, de zseniális trükk! Én is gyakran használom :yes:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Egyetértek Emtrexxel! Sachi képregényéből látni szeretnénk néhányat! :D . . .XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az msn címem továbbra is publikus :sunyi:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Még a végén féltékeny leszek.... XD XD XD

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

ITT van néhány jó tutorial angolul. Egyszer találtam egy magyar oldalt, ahol ezeknek a fordításai voltak, de arra már nem emlékszem, hol... :huh:

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

Lenne egy apró kérdésem.Nem tudom hogy esetleg mond-e valakinek az a név valamit: Barcsi Jenő!Jenő bácsinak megjelent már egy pár könyve rajzoktatás célból!Nos nekem ebből van is kettő.Az egyik a Portrék rajzolásával,a másik a Müvészeti Anatómia,ami az emberi testetel foglalkozik,a csontoktól az izomzatig és így tovább!!Láttam töle még egy könyvet,mégpedig Rajz ABC Kezdőknek és Haladóknak nekem ez nincs meg!
Azt szeretném tehát kérdezni,hogy megéri-e megvenni a könyvet?Mert még nem volt alkalmam megnézni,mivel foliázzák,és nem igen bontják ki azért mert meg szeretném nézni!Az előző két könyvben nem csalódtam,sokat tanultam belőle!Válaszokat előre is köszönöm!
U.I.:Eszembe sem jutott reklámozni!Remélem az üzenetem nem minősül annak! :roll:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szia!
Hát először is, szerencséd van hogy megvan neked az a két könyv :shock: Világhírű munkák, a világ valamennyi országában azokból tanítanak rajzolni a felsőoktatásban. Még használtan sem lehet őket az eredeti árnál olcsóbban beszerezni, mert sosem évülnek el.
A harmadik könyvről, amiről kérdezel, én még nem hallottam, de az a gyanúm, hogy a másik kettő komolyabb mű, és ha már azokat kitanultad, ez a harmadik nem sok olyasmit tartalmazhat amit eddig ne tudnál.
De ha sikerül megtudnod róla valami bővebbet, oszd meg velünk is!