Versek, költemények, irományok, stb. ;)

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Most mér? :?
Ne sziggyátok szputnyik csodálatos művét, de komolyan!!! ~:(
Amúgy majdnemkomolyan gondoltam, tényleg pergős, de monnyuk fogalmam sincs, melyik világban játszódik, de hát fanírás, vagy sem? És egyébként is, nem lehet Kingnek születni: az írást tanulni kell, és a tanulást valamivel el kell kezdeni...

És még csodálkoztok, hogy szputnyik elhúzott, mikor így szekálljátok a műveit... :mean:

De most mondjátok meg, nem voltak benne jó poénok?
Az lehet, hogy a készítő nem poénnak szánta őket :rolleyes: , de attól még poénok...

Saygrab lecsapot rá és Xellosnak a bal karját levágta.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Ez fájt!
Tudod barátom, akinek levágják a karját az nem kellemes érzés!

:lol:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Először is, ha valaki elkezd írni, akkor ne csak írni, hanem elöbb tanuljon meg magyarul helyesen írni és tanulja meg a vesszőket használni... :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

másodszor meg...te megőrültél...ez jónak nevezni? |:DD

amúgy meg az írást épphogy nem kell tanulni hanem születni kell rá (az ilyen féle írásokra) tanulni max a helyesírást lehet meg az ilyesmiket a stílusnak belülről kell jönni... de majd kite helyreigazít ha esetleh tévednék. :)

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

*elpirul*
lehet tanulni az írást. pontosabban nem is meg igenis. nem lehet, mert szükséges hozzá egyfajta adottság és szenvedély. és lehet, mert csiszolni kell a stílusod.
viszont. van egy "alap tehetség", ami minden írólelkűben benne van. amitől, ha nem is mestermű az első írásod, akkor is olvasható... és logikai hibák sincsenek benne, mert ezt hogy mondjam. én mindig mikor befejezem az írást, olyan nyomokat találok a végkifejlethez, amiket nem is tudtam, hogy beleraktam. ez lehet hülyén hangzik, de kicsit olyan, mintha mindig is benned lett volna a nyerstörténet minden szava és neked más csak a második olvasással, átírással csiszolni kell rajta.
és minden íróban és bármilyen alkotó személyiségben rettenetesen durva kritikai érzék fejlődik ki. mindenben csak a hibát kell látni és semmi sem elég jó, még egy apró szóismétlésen is vered a fejed a falba. ha ezek megvannak(mármint az alap tehetség és a kritikai érzék), akkor irdatlan gyorsan fejlődik az ember. minden alkotással egyre jobb és jobb lesz(de sosem elég jó...).
ó és egy író legnagyobb sajátossága: könyv nélkül nem lehet látni. ha eleget olvas az ember, akkor nem ír olyanokat, hogy szembe kellett sülnie...
vagy nem ez volt a kérdés? :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Egy dolog a tudás kulcsa: a szorgalom. Ha szorgalmas vagy, akkor bármit elérhetsz ;)
És ez nem csak az irodalmoban van így

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igen, sok szép és jó dolgot mondtatok! :)
Nekem spec. a helyesírással semmi gondom, mer ez ugye egy ilyen fórumozós izé, vagy mi, és senki sem ír teljesen normálisan, például nincs olyan magyar szó, hogy szvsz és sztem meg a + nem szó + ilyenek.
A "nyelvújítások" meg legalább mosolyra fakasztanak. :laugh:
Jaj, most jut eszembe, hogy 1cer 20 percig törtem magam, mert 7 mondaton belül volt 2 azonos szó... :D

Egyébként nem mondtam ki, hogy a Xellos TÖKÉLETES,
mielőtt még leharapnátok a fejem...
És a szabályzatban meg az van(mert én még azt is elolvastam, bezony :yes: ), hogy ne sértesgessük a tagokat, és most itt gyalázzátok a sárga földig szputnyikot, ami akkor sem szép dolog, ha írt valami oltári nemjót.

Amit kite mondott(sosem alkothatsz elég jót), azt már a rajztanárom is emlegette, de nekem annyira ez nem megy, mert ha valami tetszik, amit csináltam(pl. rajz vagy szöveg vagy akármi vagy rpgmakeres játék), akkor az tetszik és kész. Egyedül mondjuk az írás abban különbözik, hogy nehezebb eldönteni, mi a jó stílus.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Bocs, hol is van az, hogy pl.: k*rva szptnyik, vagy dögöljön meg? Én sehol nem látok ilyet, és mi a művében szereplő hibákra mutattunk rá.
És megsúgok neked valamit: nincs tökéletes, és ha belekacsintanál az FF írások rovatba (ott fenn van), láthatnád, hogy szputnyiknak lett publikálva kettő szerzeménye, amiben kellemetlen nyelvtani, logikai és helyesírási hibák vannak. De ha tökéleteset akarsz, akkor Horatius mondotta, hogy tökéleteset akkor alkothatunk, ha azt legalább 7 éven keresztül írjuk :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az FFVII-et sem 7 évig írták, mégis tökéletes... |:DD
Igaz, van benne hetes

A szerelmi háromszög elolvasására mostan nem vállalkozok... :rolleyes:
Tényleg, miért is az "Egyéb" Final Fantasy írásokban van ?? |:DD

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Látod, ezért nem vagyunk egy szinten :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ó, ez most odatett vala!!! :lol:
Legközelebb megfontolom, mielőtt alaptalan marhaságokat kezdek írni |:DD

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

És azért Egyéb FF-írás, mert kite az "FF-seherezádé" :yes:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A helyesíráshoz annyit még, hoyg én mindig egy 4-es, 5-ös tanuló voltam ebből, most még is írtam egy olyan karó témazáró tollbamondást, hogy arra már nincs kifejezés. Tehát a helyesírás kedv függő. Szerintem.
És a saját műről alkott véleményekben egy kicsit egyetértek olf-fal, mert van olyan, hogy egyszerűen tökéletesnek látom a saját sajátműalkotásom(pl. most a kis agyagládikám, de egy csomó helyen megrepedezett, mert vékony lett a fala, még is jól néz ki).

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Hát, ha a saját általad teremtett alkotásra azt mondod, tökéletes, akkor csöppet beképzelt vagy :p Tökéletes NINCSEN!
Bár, nem is olyan rég olvastam egy novellát, ami üti a tökéletességet, főleg az utolsó mondat miatt. A pontos címére nem nagyon emlékszem, de benne volt a hold szó... majd eszembe jut...

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van tökéletes alkotás, de nem feltétlenül igaz hogy az a legjobb ami tökéletes. Van ami épp a hibáitól egyedi és vonzó (ismert példa: Cindy Crawford anyajegye :) -vagy ide sorolhatnók Kult agyagedényét is pl!). Pl ha a festészetben egy kép tökéletes, azt általában giccsnek nevezik, az meg ugyebár már negatív jelző. Aztán hogy az írásban mi a tökéletes azt nem tudom :)
Továbbá nincs abban semmi rossz, ha az ember pillanatnyi örömében azt gondolja egy munkájára, hogy tökéletes. Ez az alkotói öröm hatása. Később már úgy sem fog neki annyira tetszeni, még később pedig már az esetleges hibákat is látni fogja, ez a fejlődés lényege, legfőbb indikátora.

-Zs., az esztéta 8) :op

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Zid írta:Hát, ha a saját általad teremtett alkotásra azt mondod, tökéletes, akkor csöppet beképzelt vagy :p Tökéletes NINCSEN!
Bár, nem is olyan rég olvastam egy novellát, ami üti a tökéletességet, főleg az utolsó mondat miatt. A pontos címére nem nagyon emlékszem, de benne volt a hold szó... majd eszembe jut...
Itt speciál arra gondoltam, hogy elsőre egyszerűen tökéletes lett az én szemben az amit csináltam. De ezt nem mondom mindenre, mert például a rajzaimban mindig találok hibát és ez NAGYON szokott idegesíteni. A beképzeltségről pedig annyit, hogy nincs az az élő ember aki nem lenne egy kicsit beképzelt, mert az egyáltalán nem szokott büszke lenni. (mármint önnmagára és műveire valamilyen szinten).
Nem sok mindenre lehetek büszke, úgyhogy kérlek Zid ne vedd el a kedvem. :D

Nem tom ki volt anonymus, de neki is teljesen igaza van. :yes: :notworthy:

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

Zid most vagy egy novellára gondolunk vagy nem, de sztem tudom mire gondolsz :P :D
itt pedig sztem fogalmi zavar van. az, hogy tökéletes és, hogy kötődsz hozzá annyira, hogy annak lásd más dolog. tökéletes nem létetezik, mert különbözőek az emberek és mindenkinek más, amit annak tart.
és abban egyetértek, hogy valami a hibáival együtt tökéletes. pl a Monet vagy Degas képei vagy akár ha irodalom, akkor Paul Eluard versei.
de akárhogy is egy saját alkotást sztem képtelenség tökéletesnek látni. kötődni lehet hozzá annyira, hogy szinte "szerelmes legyél bele", de ez nem az, hogy tökéletesnek látod.
szerintem...

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nemnem, a tökéletes épp attól tökéletes, hogy tökéletes - vagyis minden szempontból, mindenkinek jó. A "tökéletes" az nem relatív, mint a "jó" vagy a "szép". Pl egy ház, ami a kényelmes is, esztétikus is, praktikus is, az tökéletes. Itt nincs olyan, hogy neked tökéletes, de nekem nem. Tökéletes, és kész.
Csak attól függ, hogy milyen szempontok alapján vizsgáljuk a tökéletességet.
Persze egy írásnál, versnél sokkal nehezebb a dolog, hiszen ott nincsenek mérhető/látható jellemzők, hanem mindenki saját maga transzformálja érzésekké az olvasottakat, amik felett végül saját értékrendszere szerint ítélkezik.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A TÖKÉLETEST, mint a szó jelentését még senkinek sem sikerült fellelnie ebben az univerzumban.
Nagy valószínűséggel nincs ilyen, mert ha egy bizonyos dolgot kiemelünk a világból, az annak csak egy részletét tartalmazza, nem magát az egészet, és így nem lehet teljes, és ami nem teljes, az nem tökéletes. Egyedül a világ maga az, ami teljes, így az egész univerzum önmagában tökéletes, de egy része nem lehet az...
Viszont ami közelítőleg tökéletes, azt az emberi elme - amely nem képes tökéletesen mérlegelni - már tökéletesnek észleli. Én legalábbis így gondolom

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Anonymous írta: -Zs., az esztéta 8) :op
Te búúúzás... |:DD |:DD |:DD |:DD

Naszóval, tökéletes nincsen, mint kite is kifejtette. És az univerzum sem tökéletes, mindenben vannak hibák, és ha ezeket a hibákat nem vesszük észre, akkor értelmezzük a dolgot tökéletesnek, miközben az nem, és soha semmi nem lesz az :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Zid: lehet, hogy hülye vagyok, de nem olf mondta azt, hogy az univerzum nem tökéletes meg ilyesmi? Legalábbis ő küldött egy ilyen üzentet. Vagy ezt már kite megtette volna korábban? :? ;)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

olf írta: Egyedül a világ maga az, ami teljes, így az egész univerzum önmagában tökéletes, de egy része nem lehet az...
:p

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Zid írta:Naszóval, tökéletes nincsen, mint kite is kifejtette. És az univerzum sem tökéletes, mindenben vannak hibák, és ha ezeket a hibákat nem vesszük észre, akkor értelmezzük a dolgot tökéletesnek, miközben az nem, és soha semmi nem lesz az :)
:?
:evilgrin:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

wáza, olf írta, h az univerzum tökéletes, csak részleteiben vannak hibák, míg én írtam, hogy akkor nem tökéletes az univerzum. :p

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

De higgyétek el, hogy az univerzum tökéletes :notworthy: , csak a mi emberi agyunk ezt képtelen felfogni, mert a legtöbb energiaáramlás olyan dimenziókban folyik, amit mi nem érzékelünk.
Pl. én utálom, hogy pusztul a Föld, meg minden :/ (egy rohadt kis hó sem esett eddig egész télen-mocsadék globális felmelegedés!!! ~:( )de biztosan van a füstöt okádó gyárkéményekben is valami harmónia, de mi nem látjuk, mivel csak a saját személyes világunk érdekel minket (vagy normálisabbakat az emberiség , vagy az élet világa, amiben fölnőttünk).Higgyétek el, az univerzumban minden megtalálható, különben egyszerűen nem létezhetne:
Vagy minden, vagy semmi, más megoldás nincs, hiszen ha nincs minden, akkor ami nincs, az hol van?...

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

jah, és anyám férfi, apám nő, és éppen az ükapámmal teázgatok a 2. világháboróban