Kedvenc filme(i)d

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Kedvenc filme(i)d

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Kinek mi a kedvenc filmje(i), mért az, mit szeret benne?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Végre-végre! Rég szerettem volna egy ilyen topicot :)

Abszolut kedvencek:
A gyűrűk ura I-III ugye nem kell magyaráznom, miért :)
X-Men 1-2 ugye ezt sem (másik nagy hobbim a képregények)
Átok ijesztgetős, szellemes filmek közül abszolut a kedvencem! Zseniális látványvilág, gyönyörű díszletek (igaz a szereplők eléggé unszimpatikusak...)
A kapcsolat Az egyik kedvenc tud./fantasztikus filmem. Épp ezért, mert nem mutat szinte semmit, de ennek ellenére elég rendesen jönnek át belőle az üzenetek. Ráadásul elég jól is megcsinálták

Amiket utálok: Mátrix, Taxi 1-2, Jet Li-filmek !ill

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nálam abszolúte top a Gyűrűk Ura trilógia! Kicsit hosszú lenne leírni miminden miatt. Ha tehetitek, a bővített változatot nézzétek, mert sok fontos részlet van benne, ami a moziverzióból kimaradt.
Második a Klasszikus Star Wars trilógia. Gyerekkorom meghatározó filmje volt, és még most is imádom.
Van még pár nagyon jó film, amiket érdemes szerintem megnézni, majd összeszedem őket, és felsorolom.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Gyűrűk ura 1-3: Úgy látom ezt mindenki szereti. De a film szigorúan csak a könyv után javasolt (szerintem).
Mátrix és Terminátor 2: Szerintem mindkettő a maga idejében elég népszerű volt. Imádom amikor az ember és a technika összecsap.
Kör: Hát szerintem ez az egyik legjobb horror. Én iszonyúan paráztam amikor a moziban láttam.
X-men 2: A legjobb képregény film!!! Amikor megszereztem DVD-n napokig az első 10 percet néztem.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Garott írta:Gyűrűk ura 1-3: Úgy látom ezt mindenki szereti. De a film szigorúan csak a könyv után javasolt (szerintem).
Ebben egyetértek, bár én úgy mondanám, hogy a film mellett érdemes a könyvet is elolvasni (rajongóknak KÖTELEZŐ!). Szerintem a kettő kiegészíti egymást. Vannak események, amik a filmben bővebben tárgyaltak, vannak amik a könyvben (Pl. a szereplők gondolatai, tájak, épületek leírása). Emellett a könyv maga egy külön élmény! Amint tehetem, elolvasom megint.
Garott írta:Mátrix és Terminátor 2: Szerintem mindkettő a maga idejében elég népszerű volt. Imádom amikor az ember és a technika összecsap.
A Mátrix-ot én is jó filmnek tartom, koleszban megnéztük vagy négyszer. A Terminátor 2 pedig a kedvenceim közé tartozik (a három szerintem egy nagy 0!). Látványos, ötletes, fordulatos, van mondanivalója. Kb. 5-6szor láttam eddig. Megjelent DVD-n a bővített változata, meg kéne nézni.
Garott írta:Kör: Hát szerintem ez az egyik legjobb horror. Én iszonyúan paráztam amikor a moziban láttam.
Ezt a filmet csak gépen láttam, elég tré felirattal, úgyhogy nem is vettem 100%-ra a sztorit, amint tehetem pótolom a dolgot.
Garott írta:X-men 2: A legjobb képregény film!!! Amikor megszereztem DVD-n napokig az első 10 percet néztem.
Ezzel is egyet értek. Én moziban láttam, s szerintem lényegesen jobb lett, mint az első rész. Árnyék nagyon jól sikerült! Bár a képregény mélységét ez sem tudja visszaadni, meg el is tér tőle. Bár erről Emtrexx, mint X-man fan tudna szakavatottabban nyilatkozni. Gondolom meg is teszi majd, igaz? :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem ilyen alapfilmeket, mint Gyűrűk ura, Star Wars, Terminator 2 nem is kellene ide beírni, hiszen ezeket szinte mindenki szereti, mert tényleg alapművek.
Én épp ezért próbáltam kevésbé ismerteket is felsorolni.
Egyébként a T3-et én még nem is láttam !dodge Meg a Mátrix 3-at (ez utóbbi nem is érdekel különösebben) Viszont a Kör tényleg nagyon jó! Meg a Jelek.
Amit legutóbb láttam moziban, az a Pók 2 volt és az is nagyon tetszett.
Bár erről Emtrexx, mint X-man fan tudna szakavatottabban nyilatkozni.
Szerintem mindenki X-Men fan, aki a k.netről jött át ide, úgyhogy más is nyilatkozhat. Egyébként meg felesleges bármit is mondani, mert mindenki tudja hogy ez az évtized filmje :D (és nem vagyok elfogult 8) )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Szerintem te úgy vagy az X-men-nel, mint én a Gyűrűk Urával, úgy vártam/várom a filmet, mint a messiást!

Az X-men filmek szerintem eléggé Rozsomákra (és még véletlenül sem Farkas, meg Ciklon, meg mittom én még mik) lettek kihegyezve. A többi szereplő szerintem kicsit háttérbe szorult.
A T3-at szerintem ne is nézd meg, nem éri meg. Én már megbántam!
Emtrexx írta:Szerintem mindenki X-Men fan, aki a k.netről jött át ide, úgyhogy más is nyilatkozhat.
Ez magától értetődő!
Emtrexx írta:Egyébként meg felesleges bármit is mondani, mert mindenki tudja hogy ez az évtized filmje :D
Persze csak a Gyűrűk Ura után :p

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Az X-men filmek szerintem eléggé Rozsomákra (és még véletlenül sem Farkas, meg Ciklon, meg mittom én még mik) lettek kihegyezve. A többi szereplő szerintem kicsit háttérbe szorult.
Lehet, de az X2 már javulást mutat. A Jégember/Vadóc szál nagyon el lett találva! !heart Nekem az tetszett a legjobban benne.
Nefrit írta:Persze csak a Gyűrűk Ura után
Na jó, A gyűrűk ura tényleg mindent visz. A Király visszatért a legjobb filmnek tartom, amit valaha láttam. Látvány szinten egyszerűen lenyűgöző. Bár volt egy-két jelenet, ami nem igazán tetszett...

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta: Na jó, A gyűrűk ura tényleg mindent visz. A Király visszatért a legjobb filmnek tartom, amit valaha láttam. Látvány szinten egyszerűen lenyűgöző. Bár volt egy-két jelenet, ami nem igazán tetszett...
Én a három rész közül, az elsőt szeretem a legjobban, bár a Király visszatér bővítettjét még nem nézhettem meg. Mondjuk, ha Legolas Olifánt lovaglós jelenetét kihagynák, hát nem fakadnék sírva.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ismeri valaki a 'Kelly hősei' című filmet? Nem egy mai darab (talán azért olyan jó), ha jól tudom, 1970-es évek elejei. A második világháború idején játszódik, és van benne pár jó színész (Clint Eastwood, Telly Savalas, Donald Sutherland). Remélem helyesen írtam a neveket :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én személy szerint nem ismerem, de valamiért nem is szeretem a régebbi filmeket. Teljesen a popcorn-filmek befogadására mutálódtam át az elmúlt évek során :)
Kicsit off, de nincs meg neked véletlenül A gyűrűk ura 2-3 filmzenéje?

bubo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004. okt.. 28. 10:37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bubo »

Emtrexx nem tudod mit vesztesz. Kevés háborús filmet szeretek de abból a Kelly hősei az első helyen van. (dobogosok még Piszkos tizenkettő, Szakasz, Híd még túl messze van). Jó karakterek, jó dumák, semmi hősieség maszlag, mivel a filmben az egész "háborút" csak azért nyerik meg, mert mindenki ráakarja tenni a kezét az aranyra. Zseniális film.
Szóval arra kérnélek, ne bombázz itt a negativ hullámaidal. ;) Aki látta a filmet, tudja miről beszélek. Ez a kedvenc, rendszeresen használt kifejezésem a filmből. 8)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Félreértés ne essék, nagyra tartom az efféle klasszikusokat, csak nincs türelmem leülni eléjük (általánosan igaz egyébként, hogy nagyon-nagyon kevés filmet nézek). De ez csak egy a jellembeli hibáim közül :D Szóval senki se vegye támadásnak.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

bubo írta:Szóval arra kérnélek, ne bombázz itt a negativ hullámaidal. ;)
:) :D :D :D Ez nagyon jóóóóó! Csodabogár
Emtrexx írta:Kicsit off, de nincs meg neked véletlenül A gyűrűk ura 2-3 filmzenéje?
De, meeeeeeeeeeeeer? :D :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:De, meeeeeeeeeeeeer? :D :D
Csak úgy kérdeztem. Valójában nem érdekel :D :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nos még 17×24 óra a nagy napig (kisebbeknek még 17-et kell aludni :p ). Aztán lehet nézni a mítoszt kb. 670 percen keresztül. Áááááá de messze van még december 10!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ööö... bocsika... Mire gondolsz? B) !dodge

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Gondolom a Gyűrűk urára.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Talált, süllyedt :D :D

Lehet készíteni a money-t!

Íme pár kép, a DVD kiadásokról.

- A Gyűrű Szövetsége bővített változat
- A Gyűrű Szövetsége díszdobozos változat
- A Két Torony bővített változat
- A Két Torony díszdobozos változat
- A Király visszatér bővített változat
- A Király visszatér díszdobozos változat
- A három rész bővített változata egybecsomagolva
- A három mozi verzió együtt szélesvásznú változat
- A három mozi verzió együtt teljesképernyős változat
- A Király visszatér mozi verzió teljesképernyős változat
- A Király visszatér mozi verzió szélesvásznú változat

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Emtrexx : az x-men t ésis komálom.
Abban a kedvenc figurám Gambit volt,aki állandoan kártyázik ,és azokkal robbangat. :)
Pl ö most x-ek közé tartozik vagy sem?
Mert egy régebbi rajzfilmben X.men volt, most meg a legujabb x-men evulotion ban pedig Magneto egyik embere.
Most akkor jó vagy a rossz fiukhoz tartozik. ?!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jani írta:Emtrexx : az x-men t ésis komálom.
Helyes, helyes :)
Az X-Men rajzfilmek közül szinte mind eltér egymástól, és szinte semmi sincs úgy egyikben sem, mint ami a másikban.
Gambit eredetileg jófiú, csupán a régi, ködös múltjában volt egy-két év, amikor bűnözőként élt és gazfickókkal paktált le. De most már az X-Men tagja. Gondolom az Evolution rajzfilmben is át fog állni hozzájuk előbb-utóbb.

Egyébként Gambit szerepelni fog a harmadik X-Men filmben is Kép

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Úúú... ez a Terminátor 3 de rossz volt! %-6 Igazad volt, Nefrit.
A Sejt-et nem látta valaki a múltkor? Olyan régóta meg akarom már nézni, de nem sikerül most sem :@
Ja, és a lesz a Harry Potter is a TV-ben :)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

lesz a Harry Potter

de jó !ill

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Garott írta:de jó !ill
:) Nekem sem a kedvencem, de egyszer meg lehet nézni. Pláne így a T3 után !ill

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Mondjuk ebben van valami :D