Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Emtrexx en ezt ugy neztem hogy kaptam torrentet havertol es leszedtem es vegigneztem nem szoktam amugyse tv-t nezni csak ritkan

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:Nekem sehogysem sikerült végignéznem szegényt. Valahogy mindig csak a feléig jutottam el Animaxon, addig a bizonyos pontig. Utána már nem is tudom hogy kik szerepelnek és miért.
....

Szóval máig rejtély nekem hogy mi történik a második felében :D


Ehhehe, a második felére már én sem emlékszem : D Csak annyi maradt meg, hogy volt egy Mello (?) nevű Kleopátra frizurás, szőke, feszülő bőrnadrágos, agresszív gyerek, aki mindig csokit evett, meg egy fehér hajú (?) másik gyerek. Heh XD

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Szacsi írta:
Emtrexx írta:meg egy fehér hajú (?) másik gyerek. Heh XD
istenem, azt a neart egy tompa tárggyal tudnám addig ütni, míg mozog. valami hihetetlenül idegesített a túltáplált óvodás cerkófmajom fejével együtt

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mufurcka írta:valami hihetetlenül idegesített a túltáplált óvodás cerkófmajom fejével együtt
XD XD XD

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

valaki esetleg Avatar rajongó?
mert én végignéztem és büszkén állíthatom magamról, hogy hardkór az vagyok :D
jó, nem kifejezetten anime, de végül is azon a vonalon mozog, úgyhogy ezt az apró csúsztatást meg lehet engedni.
oké, aláírom, hogy van benne pár gyerekpoén, de ezen túl meglepően összetett a történet, arról nem is beszélve, hogy mindenkinek van háttérsztorija (kivétel nélkül az összes szereplőt imádtam) és ami a legkirályabb, hogy létező harcművészeteken alapultak a hajlítások.
az pedig nem túl jellemző rám, hogy ahogy vége egy sorozatnak, egyből kezdem elölről, itt pedig megtörtént. és most megint késztetést érzek rá xd

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jelen! Én is imádom :) Bár tényleg volt egy-két dolog benne ami elég gyerekes lett, de úgy általánosan elég komoly a cucc, nem csak történetet tekintve, de kivitelezését, karakterábrázolást, és minden mást figyelembe véve is. A harcok nagyon szépek lettek általában, nem is igazán jellemző szerintem nyugaton hogy ilyen nagy energiákat fektessenek egy rajzfilmben a mozgások ábrázolására.

Az új sorozat, a Legend of Korra is nagyon szép, bár még csak az ötödik résznél vagyok. Ez még nem indult be annyira, illetve nem tűnik olyan komplexnek eddig az anyag (meg volt egy szerelmi szál épp ami szerintem kifejezetten gagyi lett benne), de ez is elég jó.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Igen, én is meglepődtem, hogy egy nyugati rajzfilm ilyen mértékű összetettséget kapott, amit ráadásul "csak" a Nickelodeonra terveztek.
Kicsit utána olvastam dolgoknak és egyszerűen hihetetlen, hogy miféle háttérmunkálatok folytak közben. Bár nálam még mindig ez viszi a pálmát, hogy a különböző hajlítások különböző harcművészeteken alapulnak, ráadásul teljesen logikusan építve az egyes elemek tulajdonságaira és a különböző harcművészetek stílusára (Levegő - Ba Gua, Tűz Északi Shaolin, Föld - Hung Gar Kung Fu, Víz - Tai Chi)
Nagyon jó volt a karakterábrázolás, főleg hogy olyan finoman kkomolyodtak meg a végére, hogy nem lehetett észrevenni, hanem egyszer csak a végén belegondoltam, hogy hű, hogy megváltoztak!
Hogy őszinte legyek eleinte Zukot szerettem a legjobban Sokka mellett, de a végére valahogy Aang lett a kedvencem. Na meg Toph :D
De igazából mindegy is, mert tényleg nem nagyon volt karakter, akit nem lehetett volna megkedvelni. Azulát például nem lehet nem szeretni xd
Hallottam a Korráról, de úgy tudom csak 15 részes lesz... Szerintem csak akkor fogom elkezdeni, ha majd vége lesz és egyszerre bezúzhatom az egészet. A korábbi szereplők közül kik vannak benne?
Az a baj, hogy annak tudatában, hogy Aang már halott és mindannyian öregek benne, nem tudom hogy szeretném-e folytatni. Már a gondolattól is elszomorodom, nem hogy még nézzem is :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Azulát például nem lehet nem szeretni xd
Oh igen, az elején elég egysíkú volt, ott még utáltam, de amint elkezdték részletesebben mutatni, egyből elkezdte kajolni az ember, és a végére az elváltozása is elég jó lett :)
A korábbi szereplők közül kik vannak benne?
Hát eddig egyedül Katarát mutatták, de még nem volt szó a múltról. Ahol most tartok, ott még a jelent is épphogy csak karcolgatják, szóval akármi lehet még.
Most egy ideje szünetre mentem ugyan vele, mert rákattantam a Trónok harcára, de mivel annak lassan a végére érek, újra Korrázás lesz, és majd kiderül, mi mindent tartogatnak még itt :)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Kép

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No közben a végére értem a Legend of Korrának. Hát elég jó lett :) Bár kicsit gyorsan lezárták, simán lehetett volna hozzácsapni még egy évadot, pont volt is benne egy olyan fordulat amit sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni, de valamiért úgy néz ki, nem akarták megkockáztatni.
Talán mert ha megint hosszúra elnyújtják akkor megint kezdődött volna a világjárás és önismétlés lett volna? Nem tudom, mindenesetre kár, néztem volna még tovább. Úgy látszik, nem kenyerük a bőrlehúzás, tanulhatnánk tőlük önmérsékletet pár másik sorozat szerzői :)

Pl a Naruto stábja. Egy ideig nagyon bírtam azt a sorozatot, de aztán volt egy csata, amiben látszólag sokan meghaltak, de a többséget hirtelen feltámasztották és folytatódott szinte minden úgy ahogy volt. Nnna, ott alakult ki bennem az érzés, hogy nekem ezt nem kell tovább néznem :?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta: Pl a Naruto stábja. Egy ideig nagyon bírtam azt a sorozatot, de aztán volt egy csata, amiben látszólag sokan meghaltak, de a többséget hirtelen feltámasztották és folytatódott szinte minden úgy ahogy volt. Nnna, ott alakult ki bennem az érzés, hogy nekem ezt nem kell tovább néznem :?


Hehehe, igen, emlékszem, ezt már korábban is említetted XD
A Naruto olyan rétestészta lett, hogy az nem igaz @___@

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Itt meséltem? :shock: Azt tudom hogy már többekkel beszéltem róla, de nem tudom hogy hol, remélem nem ismétlem magam túl sűrűn :mrgreen:

Amúgy kezdek kifelé jönni az anime-lázból. Már kifejezetten zavar pár tipikus animés fogás, amik anno bejöttek :?

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

azt hittem a korrát folytatni akarják, azért nem kapott akkora lezárás. legalábbis haver azt mondta, hogy szerinte ez csak évadzáró. én kivárom a végét, addig el se kezdem xd

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hopp-hopp, megnéztem a Fullmetal Alchemist: Milos szent csillaga c. filmet/animét. A Brotherhood sorozat idején játszódik, olyan, mint egy hosszabb )sokkal hosszabb...) epizód.

Nekem tökre tetszett : D

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=a4o3utRx6hs

Egyik nap hangoltam a tévét és kiderült, hogy még mindig bejön az Animax (jeee : D ). Aztán egyik este még szörföztem a csatornák között, hátha adnak valami Zs kategóriás horrort valahol, erre meg belefutottam ebbe. Nézem, nem volt ismerős...Na mondom ez valami friss mozifilm lehet. És jó is volt, néhány helyen ugyan kicsit leült a film, de összességében nagyon tetszett. Az animáció nagyon tetszetős, rajzolás szép, sztori átlagos, hangulat jó. A kimérák nagyon-nagyon tetszettek *___* A pszicho katona is (a "tolvaj") és a másik pszicho katona is, aki maszkot viselt! Komolyan, ez a letépem az arcát, hogy átvehessem a helyétdolog enyhén Hellraiserbe illene XD Tök durva volt @__@

Tetszett, jó volt. A régi mozifilmhez (Shambala meghódítója) képest sokkal jobb (bár azt nem is nehéz felülmúlni...).

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Én is láttam, de a rajzolása szerintem elég rossz, főleg a brotherhood után.
A sztori meg sokszor leült, eleinte rohadtul untam, de végül ahogy az egés felépült és kiteljesedett, úgy már nagyon tetszett a vége. De FMA hangulatom az nem nagyon volt xd

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: tritto »

Két taggal bővült a közelmúltban az általam favorizált animék listája: Attack on Titan. :D és végre eljutottam oda, hogy a Neon Genesis Evangeliont is elkezdjem nézni. :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: basch »

Az Attack on Titant annyira nem szerettem nem mondom hogy rossz csak annyira nem jó mint amennyire túl van hypeolva :D a Neon Genesis Evangelionról nem tudok mit mondani félek egy mechás animeba belekezdeni mert általában nem jönnek be de sokszor csalódtam már pozitívan :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az attack on titan elég megosztó anime, azzal már találkoztam, de ettől még tetszik.
Az Evangelion meg elég érdekes. Bár mechásnak néz ki, mégsem az annyira, mert azok a lények inkább szörnyek, mint gépek.

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

tritto írta:Két taggal bővült a közelmúltban az általam favorizált animék listája: Attack on Titan. :D és végre eljutottam oda, hogy a Neon Genesis Evangeliont is elkezdjem nézni. :)


A Shingeki nekem is tetszett. Ó, és pacsit! Nem rég kezdtem el én is az Evangeliont, egészen érdekes. Igazából annyira mondogatják mindig, már kicsit untam is, hogy minden mecha animét hozzá hasonlítanak, szóval gondoltam, eljött az ideje, hogy megnézzem én is. :)

Meg láttam, hogy szereted a Slayers-t is. Nekem is nagy kedvenc az a három évad, amit láttam belőle. Te láttad esetleg a két új évadot? Ha igen, milyenek?
Valahogy a PV alapján nekem annyira furák voltak, azóta se vettem még rá magam, hogy megpróbálkozzak velük, mert félek, hogy nagyon nem tetszenének.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: tritto »

Van belőle két új évad? :D
Gondolom a kérdésből adódik, hogy nem láttam.
Egyébként nem nagyon szoktam rajongani a régi dolgok leporolásáért, hacsak az nem egy történet hű remake.
Erre a legjobb példa a Dragon Ball Super. Nem találok rá szavakat, de nem is keresek, hogy mekkora ótvar egy alkotás lett.
De majd rákeresek az új slayersre is. Kösz, hogy szóltál. :mrgreen:

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

Hát annyira mondjuk nem újak, mert 2008-9-ben futott két rövid, 13 részes évad, de a régi, megszokott Slayers-hez képest újak. xD

Igen, én sem szeretem annyira a régebbi dolgok új folytatásait, mindig félek, hogy elszúrják...főleg, hogy a Slayers első 3 évada tényleg zseniális volt. De lehet, majd nyáron teszek vele egy próbát. :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: tritto »

Animékket régebben elég sokat néztem aztán jött egy rész a Gravitation című valamiből, ami annyira elvette az egésztől a kedvem, hogy vagy 5-6 éven keresztül egyáltalán nem néztem. Mostanában kezdtem csak megint rá, de most már nyitottabb vagyok. :)

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

Haha, jól belefutottál egy BL-be akkor X,D Nekem is elsőre lecsapta a biztosítékot, azóta viszont egész veszélyes fujoshivá nőttem ki magam, szóval jó lesz velem vigyázni :P
Viccet félretéve nem fogtok látni ebből semmit, szóval nem kell izgulnotok. Igazi angyal vagyok. :D :angyal:
Éééés yess, végre tudtam hol használni, olyan jól néz ki ez az emotikon. C,,,:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Most jelenleg epekedve várom az Evangelion befejező filmét, a trailer nem tűnt túl rossznak, de egyelőre ha jól láttam nem adtak ki még tényleges dátumot, amikorra nézhető lesz :(